marrie5227 marrie5227 komentáře u knih

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Knihu jsem zvládla za jedno odpoledne. Na rozdíl od Fantastických zvířat mě tato bavila mnohem víc, nasmála jsem se a rozhodně i pobavila. Určitě nutnost každého fanouška kouzelnického světa.

04.07.2021 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

(SPOILER) Upřímně jsem od knihy čekala víc. Skvělý film s Leonardem DiCapriem mne na knihu dokonale nalákal, ale po přečtení jsem nijak nadšená nebyla.
Příběh příjemný, ne moc dlouhý, ale ani jsem nepostřehla smrt hlavního hrdiny.
Každopádně jde o klasiku a v knihovničce ji nechávám. Pořídila jsem si i jiná díla od F. S. Firzgeralda a tak jsem zvědavá, jaká budou.

04.07.2021 3 z 5

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

Upřímně jsem velmi fascinována, jak podle takovéto knihy mohl vzniknout tak dobrý seriál. Věřím, že není vrcholem kinematografie, ale já jej mám ráda a stejně jako filmy si jej ráda opět pouštím. Proto ve mě probudil zvědavost a pořídila jsem si jeho knižní předlohu.
Nepotěší, neurazí, jde o rychlé čtení bez velkého přemýšlení. Upřímně jsem zvědavá na druhý díl.

04.07.2021

Studie v šarlatové / A Study in Scarlet Studie v šarlatové / A Study in Scarlet Arthur Conan Doyle

Sherlock Holmes a John Watson nezklamou v žádném podání. Zbožňuji seriálovou adaptaci s Benedictem Cumberbatchem a Martinem Freemanem, stejně jako tu filmovou s Robertem Downey Jr. a Judem Law.
Neváhala jsem tedy a svou knihovnu obohatila o knižní předlohy těchto kousků a jsem nadšená.
Sir Doyle se výborně čte a doporučuji i všem, kteří se v detektivkách příliš nevyžívají.

04.07.2021 4 z 5

13 děsivých těstovin 13 děsivých těstovin * antologie

Nikdy jsem nebyla fanynka hororů nebo podobných kousků, ale postupem času jsem jim začala přicházet na chuť. Musím souhlasit s některými komentáři, že čím kratší a údernější povídka, tím lépe, delší creepypasty mne bohužel tolik nechytly.
Samozřejmě se těším, až si pořídím další dva díly a uvidím, co tato skupinka talentovaných hororopisců vykouzlí.

04.07.2021 4 z 5

Kostýmek Jackie Kennedyové Kostýmek Jackie Kennedyové Nicole Mary Kelby

Jako úplný neznalec módy a její tvorby jsem se občas cítila trochu ztracená. Na druhou stranu se ráda zajímám o události kolem J. F. Kennedyho a jeho paní, proto jsem si také knihu pořídila.
Růžový kostým se stal ikonickou součástí Jackie Kennedyové a románové zpracování jeho vzniku jistě potěší každého, kdo neočekává žádné závratné zápletky a náročné čtení. Krásná oddechovka s krásnou obálkou.

04.07.2021 5 z 5

Zátah na ďábla Zátah na ďábla Richard Lourie

Případ Andreje Čikatila jsem poprvé zahlédla ve spojitosti s filmem Ghoul od Petra Jákla. Že je o něm i kniha, to jsem netušila, ale díky @dudychovajitka jsem měla šanci po ní sáhnout v mé poslední štafetě!

Dvanáct let brutálních zločinů a deset dní na usvědčení pachatele! Přizná se nebo bude propuštěn?

V knize jsem hledala doplnění informací o případu, který jsem neznala nijak do hloubky, ale bohužel nenaplnila úplně má očekávání.

V první řadě je určitě důležité zmínit, že Čikatilo nebyl vrahem masovým, nýbrž sériovým, proto není informace uvedená přímo na obálce správná.

Těšila jsem se na podrobný průběh výslechu muže, který nepochybně ovlivnil kriminální sféru.

Velmi mě mrzí, že se kniha věnuje převážně Čikatilově a vyšetřovatelově mládí, zabíhá do podrobností, ale k samotnému procesu se toho tolik nedozvíme.

Na druhou stranu bylo fajn dozvědět se něco o samotném inspektorovi Kostojevovi a jeho myšlenkových pochodech během vyšetřování, i když toho nemuselo být tolik.

S menším odstupem si myslím, že šlo o takový průměr. Kniha je doplněná fotografiemi a pokud se o tento případ zajímáte, určitě si ji užijete.

Já čekala něco jiného, ale byla to fajn zkušenost.

13.05.2024 3 z 5

Harry Styles, cesta moderního muže Harry Styles, cesta moderního muže Sean Smith

Co by to bylo za cestu do Spojeného království bez alespoň jednoho Harryho? Takhle většina začíná většina mých výletů tímto směrem a buď se mnou jezdí časopisy, trička, plátěnky nebo knihy, které se Harrymu věnují. A dnes vám chci ukázat jednu z nich!

One Direction byli shrnutím mé puberty. Milovala jsem jejich písničky, jejich oblečení, prostě je! Ironií možná tak trochu je, že Harry nikdy nepatřil do mé topky.

Když si jejich kapela rozhodla dát pauzu (čti rozpadla se, ale já pořád věřím) a Harry se dal na sólovou dráhu, nikoho z nás neminuly písničky jako Sign of the times, Watermelon sugar nebo As it was.

Ani tehdy jsem Harryho neregistrovala nijak víc, ale to se časem úplně obrátilo. Nebudu popisovat celou cestu, protože to je jiný příběh, ale Harry je teď někým, koho na drobnostech kolem vídám každý den.

Sean Smith, autor spousty biografií známých osobností, vzal pro tentokrát Harryho příběh od útlého dětství až po jeho nejúspěšnější Love on Tour.

Harryho popisuje jako nesmírně milého člověka, milujícího syna a bratra. Harry je člověkem otevřeným a tolerantním, má osobitý styl, osobité názory.

Ačkoliv jsem skeptická k některým informacím, zda se zakládají na pravdě, kniha se mi moc líbila. Byla doplněna o moc pěkné fotografie a popisovala také Harryho natáčení několika filmů nebo nahrávání alb, což mě osobně moc bavilo.

Já knihu četla v originále, ale vloni jsme se u Euromedie dočkali českého vydání pod značkou Universum.

Osobně můžu říct, že jste-li Harryho fanouškem a ovládáte alespoň základní angličtinu, sáhněte spíše po originálním kousku. V poměru ceny a výkonu vám nabídne úplně stejné informace, jen za mnohem příznivější cenu a samozřejmě i zmíněné fotografie, které v českém vydání chybí.

02.05.2024 4 z 5

Ďáblův deník Ďáblův deník Adrian Bednarek

Ačkoliv je duben, počasí nám odkazuje spíše na podzim a co je ideálnější k pochmurnému počasí, než nějaký ten thriller?

“Pouze velcí dokážou uskutečnit své touhy. Já jsem ten největší.

Vítá čtenáře autor slovy Kuby Sobańskeho, studenta práv, syna, přítele, vraha.

Prostřednictvím prvního dílu série právě o Kubovi předává čtenáři obsah jeho choré mysli, minulosti, ale i milostných vztahů a potíží.

Jedná se o autorovu druhou knihu, která u nás v překladu vyšla, po debutu Ona.

Kniha nám přibližuje osobní Kubův život, jeho studia, vztah s přítelkyní, rodinou, ale také jeho zvrácené myšlenky a neodpustitelné činy, kterými ničí všechny kolem sebe.

Obrovské plus je za mě nápad, knihu z pohledu vraha jsem četla nejspíš jen jednou, což byla po různých detektivech nebo obětech příjemná změna.

Bohužel mi úplně nevyhovoval překlad, protože mi některá spojení občas opravdu přišla nesmyslná, nehledě na chyby v interpunkci nebo překlepy. Za to ale autor úplně nemůže.

Sám autor na konci knihy uvádí, že šlo o jeho prvotinu a řekla bych, že je to znát. Neustálé opakování “Královna krásy, “Kubíček, “Další den v ráji, mělo svůj význam, ale vzhledem k množství to bylo rušivé.

Nejvíc mě ale asi nahlodává myšlenka, že Kubovi všechno procházelo bez mrknutí oka. Jak se říká, dokonalý zločin neexistuje, ale hlavní hrdina se o to snažil, což mi v době dnešních možností nepřišlo moc uvěřitelné.

V originále má série 7 dílů, ale mně asi stačil jen ten první.

Každopádně moc děkuji @knihydobrovsky za poskytnutí #recenznivyzisk a možnost přečtení této horké novinky.

24.04.2024 3 z 5

Nechci víc než všechno Nechci víc než všechno Cecily von Ziegesar

Mezi tím návalem skutečného zločinu, detektivek a kriminálek jsem si potřebovala najít nějakou oddechovku. Ačkoliv knihy nemají příliš společného se seriálem, tohle je pro mě vždycky skvělá příležitost vypnout.

V třetím díle série Gossip Girl, tentokrát s podtitulem Nechci víc neť všechno, se opět ocitáme v New York City a na zasněžené Upper East Side.

Serena a Blair se rozhodly zakipat válečnou sekeru a společně vyráží z promrzlého New Yorku na písečné pláže s vyhlídkou spousty sympaťáků, kteří by vyléčili srdce B a podlehli kouzlu S.

Nejen že naše dvojice tráví čas s Blaiřinou maminkou a jejím novým manželem, dozvídá se také spoustu, občas nevítaných, novinek. A nechybí ani, většinou nevítaní, hosté, kteří neví, kdy mají dost.

Mimo B a S sledujeme také vývoj vztahu Nata a Jenny, který má k vysněné romantické idylce blízko asi jako pavián k baletce. J si N vykresluje příliš růžově a nejednou na to doplácí.

Celá Super drbna je moje guilty pleasure a můžu ji sledovat pořád a pořád dokola. Začínám si zvykat na velké odlišnosti mezi seriálovým a knižním zpracováním, ale o to víc překvapení mě ještě čeká!

Po všech mordech šlo o skvělou oddechovku na dva večery.

01.03.2024 4 z 5

Lovec bábik Lovec bábik Roman Horňák

Víte, co dělají vaše děti na internetu? Nebo co jste na něm jako puberťáci dělali vy? Roku 2020 otřásl společností snímek “V Síti, kde se za počítači usadily herečky. Tohle je však ošklivá realita a zde je další smutný příběh.

Kdo je skutečný přítel a kdo jen vlk v rouše beránčím?

Dětská duše je křehká a stačí málo, abyste se k ní dostali.

Své o tom ví detektiv Roman Horňák, kterého zavolají k podivuhodnému případu - mrtvé děvče, které je však sešroubováno, nalíčeno a naaranžováno jako panenka ve výkladní skříni. Dokonalá a krásná.

Čtyři děvčata, která jen chtěla přátele. A najednou jsou pryč. Ztracená.

A následně nalezená, avšak ve stavu, který by neměl nikdo na dítěti zažít. Natož jejich vlastní rodiče.

Co se týče námětu, na 435 stranách samotného příběhu, vypisuje autor opravdu maximum. Setkáváme se s velmi těžkým a bohužel stále aktuálním tématem. Lovci často nejsou dohledatelní a odbnažování se na webkamerách před malými dívkami může být jen špička ledovce, kterou rodiče ani nevidí.

Jednalo se o mou slovenskou premiéru a i když jsem měla strach, kniha se mi četla rychle a ani jsem jiný jazyk nevnímala. Autor píše opravdu čtivě.

Na druhou stranu se mi chvílemi zdálo, že se příběh natahuje zbytečnými dialogy a situacemi, které nebyly nijak potřeba. Nebyla nouze ani o postavy, ve kterých už jsem se pak začala ztrácet (rozhovory Viky a Vierky mi dávaly zabrat).

Jak jsem již psala v stories, nejspíš nejsem cílová skupina nebo jsem se vždy pohybovala v prostředí, kdy se mě takový námět nijak víc nedotkl, ačkoliv je smutný a velmi těžký.

Konec mě zamrzel. Nemám ráda, když se pachatel v celé knize objeví jen při výčtu dalšího množství postav a najednou je po všem.

Děkuji @jurakovabetty za možnost účasti ve štafetě. :)

* 3,5/5

31.01.2024 3 z 5

Duše mrtvých nemluví Duše mrtvých nemluví Roxann Hill

Za mě nejslabší díl, příliš se toho nedělo, děj se zbytečně táhl.
Pachatele jsem si odhadla správně už po polovině knihy, jen konec se mi zdál trochu uspěchaný.
Hezký vývin v osobních linkách postav, ale případ nic moc. :/

*2,5

21.01.2024 3 z 5

(Bez)vadní (Bez)vadní Marta Łabęcka

Skupinka přátel, děvče z lepší společnosti, chlapec z jejího dna a jedna krásná, osudem zkoušená láska. Dneska za vámi přicházím s novou štafetou na polskou romantickou novinku.

První díl série (Flaw)less nás seznamuje s dvěma gymnazisty žijicími v městečku nedaleko Londýna. Josephine je velmi vzorná, zodpovědná, ze zajištěné rodiny s velmi dobrým jménem. Naopak Chase žije ze dne na den, šíří se o něm všeljaké zvěsti a škole se vyhýbá jako čert kříži. Rodinné zázemí se závislou matkou tomu samozřejmě také tolik nepřidá.

Tuto dvojici nemá šanci nic spojovat. Do té chvíle, než se z jejich nejlepších přátel stane pár a oni spolu začínají trávit víc a víc času. Který je jim víc než příjemný.

Josephine se však chystá na univerzitu do Spojených států a slíbila si, že nebude udržovat žádné blízké vztahy. Neublíží tak sobě, ani nikomu jinému.

Jsem generace, která na wattpadu v podstatě vyrostla a i když mě zrovna tato povídka minula, čtenář ihned pozná, odkud pochází.

Příběh je velmi předvídatelný, na můj vkus v určitých momentech přehnaný, hlavně co se týče osudů hlavních postav. Dlouho se neděje nic a najednou se objeví pět zápletek naráz.

Kniha je poměrně čtivá, postavy mi nebyly úplně sympatické, snad až na Archera. A obálka je prostě nádherná. Na další díly se úplně nechystám, člověk nějak vydedukuje, jak to vlastně skončí.

Moc děkuju Mirka Kolářová za možnost se zúčastnit.

15.11.2023 3 z 5

A dostaneš mě k filmu? A dostaneš mě k filmu? Pavla Krečmerová

(SPOILER) Dnes za vámi přicházím se svou druhou autorskou štafetou na knihu, která mě na první dobrou zaujala svou krásnou obálkou a lákavým názvem, ale.. achjo, tím to u mě asi končí. Věřím, že každá kniha si najde svého čtenáře, ale v tomto případě to já prostě nejsem.

Jsou tři, jsou tým, jsou úspěšné a točí seriály. Román dává nahlédnout pod pokličku filmového průmyslu, který autorka moc dobře zná, protože z jejího pera vznikl například úspěšný a velmi emotivní film Můj Příběh (@mujpribeh).

Vše začíná rozvodem hlavní protagonistky Lindy, která působí ve společnosti CarterTV spolu s producentkou Andělou a režisérkou Beatou. Tyto tři kamarádky žijí úplně jinak, ale spojuje je odhodlání a láska pro televizní průmysl.

Abychom se nezabývali jen střihem, osvětlením a pitím kávy, nahlížíme také do osobního života všech tří kamarádek.

Děj se posouvá o pět let a vidíme Lindu, která nyní žije se svým synem Honzou, kterého má s bývalým manželem ve střídavé péči, novým partnerem Michalem a jeho dětmi z prvního manželství Viktorií a Jakubem. Neschází ani dějová linka samotného Honzy, ať už ze školního prostředí nebo jeho vnímání rozvodu rodičů.

Ačkoliv se všechny tři dámy potýkají s největšími patáliemi soukromého i pracovního života, vše končí happy endem.

Ale. Kde jen začít? Nemám ráda dlouhé kapitoly, které se zde bohužel objevovaly často. Chvílemi děj přeskakuje, jindy se zasekneme na popisu kávovaru. Počet ženských postav a podobných jmen mi chvílemi v ději dělal zmatek.

Postavě Honzy jsem nevěřila. Ve školním prostředí se choval jako ostýchavé dítě, ale při výstupu s otcem jako by mu najednou bylo o deset let víc. Nejsem hnidopich, ale zaskočil mě počet chyb chybějící písmenka, interpunkce, skloňování. Docela mě potrápily výrazy jako kapučíno nebo zabukovat.

Mrzely mě pasáže týkající se Beatiny orientace nebo narážky na mladší generaci, které byly na můj vkus podivně stereotypní a jakožto zástupce LGBTQ+ komunity a někdo, kdo teprve oslaví své 23 narozeniny jsem protáčela očima nad obojím.

Nejsem z rozvedené rodiny, ani nemám sourozence, takže je mi tohle téma cizí. Na druhou stranu se mě z příběhu ani nijak nedotklo. Ovšem, bylo znát, že se Honza situací trápí, ale já, věčná plačka, jsem se nepozastavila ani jednou.

Děkuju @mon_coucou_autor za možnost zapojit se do této štafety a snad se na mě autorka nebude zlobit.. asi nepatřím do cílové skupiny čtenářek a čtenářů, jednou a stačilo.

PS: Michala byl úžasný, ten příběhu dodával lásku. Pro Viktorii jsem čekala filmovou kariéru.

*: 2,5/5

05.09.2023 2 z 5

Náš dům Náš dům Louise Candlish

Kniha se ve Velké Británii stala bestsellerem a v roce 2019 byla vyhlášena nejlepší britskou knihou roku v kategorii thriller a krimi. Upřímně mě mrzí, že s tímto označením nemůžu zcela souhlasit a poslední dobou mě trápí, že polovina mých přečtených knih za letošek bylo tolik sáhnutí vedle. Ačkoliv mě nalákala svou krásnou obálkou, 416 stran bylo na takový příběh až příliš.

Celá kniha začíná stěhováním rodiny do nového domu. Jenže dům stále majitele má, tak co tady nehraje?

Náš dům je psychologický thriller, který zahrnuje prvky kriminálky, pojistný podvod a smyčku lží, která se utahuje kolem krku manžela hlavní postavy Fiony.

Příběh se skládá z 3 různých časových linek vyprávění Fiony v podcastu o tom, co se stalo, vyprávění manžela Brama stejného příběhu jen z jeho pohledu a událostí z momentu, kdy k předání domu vlastně došlo.

Ve zdánlivě bezpečném a harmonickém prostředí středostavovského předměstí na jihu Londýna se rozjela hra, ve které zdaleka nejde jenom o majetek.

Myšlenka celého příběhu byla skvělá. Mám ráda knihy, které si hrají s myslí čtenáře a v momentě, kdy si myslí, že už je všechno jasné, se objeví boom, který celou knihu obrátí vzhůru nohama. V tomhle případě docházelo spíš k slabým jiskrám a příběh mi připadal zbytečně protáhlý. Posledních 150-200 stran mi přišlo naprosto zbytečných, protože k rozluštění příběhu dochází za polovinou knihy a autorka se spíše snažila přidat další zápletku. Tak jako tak, příběh nebyl špatný, jen se dal obrat o detaily, aby nabral větší spád.

Má poslední štafeta, za příležitost moc děkuji, ale bohužel nebyla tím, v co jsem celou dobu doufala.

23.05.2023 3 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Facebooková skupina Štafetoví závisláci se pro mě stala novou nutností, protože se v ní často objevují zajímavé tituly, které čtenáři vysílají do světa a nabízejí k přečtení knihy, které byste si normálně třeba ani nekoupili.
Tato kniha mě zaujala jak obálkou, tak anotací. Moc jsem se na svou druhou štafetu těšila, hlavně po perfektním zážitku ze štafety 1. (a dnes mohu říct že i štafety 3.), ale místo toho přišlo zklamání.

Kniha se prezentuje jako jeden z nejočekávanějších debutů loňského roku, který kritika přirovnává ke Zmizelé Gillian Flynnové.
Na databázi knih se pyšní 81%, na Goodreads necelými 4 hvězdičkami. Jenže já na 408 stranách ty hvězdičky našla sotva 2. 2,5, možná 3, kdybych brala ohledy na posledních 60 stran.

Příběh začíná v den, kdy má Kate svou patnáctiletou dceru po vyučování vyzvednout. Když však (se zpožděním, jako obvykle) ke škole dorazí, je na místě už záchranka a policie. I oni jsou tu kvůli Amelii Amelia totiž skočila ze střechy budovy.

Několik týdnů po pohřbu se Kate vrací zpět k práci do advokátní kanceláře, když vtom jí přijde podivná zpráva z neznámého čísla, v níž se říká, že smrt Amelie nebyla sebevraždou. A Kate se rozhodne najít pravdu. Nejen o tom, co se doopravdy přihodilo, ale kdo její dcera vlastně ve skutečnosti byla.

Popis knihy mne nalákal na psychologický děj, kdy matka bude pomalu luštit příčiny dceřiny smrti a zda vůbec šlo o vlastní vůli. Kniha místo toho střídá pohled matky v součastnosti, pohled dcery před celou nehodou, návraty do minulosti Kate a postupné rozuzlení celého vyšetřování, kdy je každý s každým propojen.

Myšlenka jako taková byla skvělá. Jen příběhové zpracování mě vůbec nenadchlo. Upřímně jsem z knihy byla smutná, protože jak jsem se na začátku těšila, děj se mi zdál zbytečně zdlouhavý a bez nějakého spádu.

Druhé pozitivum, kromě posledních 60 stran, kdy se děj konečně přehoupl a dělo se něco zajímavého, je moje osobní zjištění, že štafety nejraději začínám nebo se pohybuji do 3.-4. místa. Nižší pozice opravdu nejsou pro mě, i když poznámky některých čtenářů mě dokázaly pobavit.

Nakonec věřím a doufám, že si kniha své příznivce najde a jsem ráda, že má 3. štafeta dopadla 1000x lépe. I tak je to skvělá zkušenost a jsem nakonec ráda, že jsem se ke knize tak jako tak dostala.

10.04.2023 3 z 5

Rudý kruh a jiné případy Sherlocka Holmese / The Adventure of the Red Circle and other Cases of Sherlock Holmes Rudý kruh a jiné případy Sherlocka Holmese / The Adventure of the Red Circle and other Cases of Sherlock Holmes Arthur Conan Doyle

Další z velmi příjemných souborů povídek o Sherlocku Holmesovi.
Příběh "Vila Vistárie" mne bohužel moc nebavil a ze začátku mi trvalo se do něj začíst.
Naopak "Rudý kruh" byl příjemnou změnou proti obvyklým kouskům a spojení s italskou mafií příběh krásně okořenilo.
Poslední případ "Bruce-Partingtonovy dokumenty" od začátku připomene znalci seriálového zpracování díl Velká hra a proto mne ze všech tří bavil úplně nejvíc!

07.05.2022 4 z 5

Ty víš, že mě miluješ Ty víš, že mě miluješ Cecily von Ziegesar

Jako fanoušek seriálového zpracování jsem opět byla poměrně zmatená, protože spousta postav je zde popsána jinak, než vlastně vypadá v seriálu. Mezi prvním a druhým dílem jsem si dala asi roční mezeru, ale pořád jde o stále stejnou, příjemnou oddechovku nejen pro teenagery.
Těším se na další díly a moc mě baví, že každá kniha obsahuje jen určitou hlavní událost, od které se odpichuje celý děj s postranními odchylkami.

07.05.2022 4 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

(SPOILER) Nejnovější kousek od Darcy jsem si předobjednala ještě před jejím vydáním. Neskutečně jsem se na tuto knihu těšila, protože mi její styl opravdu sedí, příběhy jsou čtivé a jakožto správný strašpytel jsem skvěle napnutá!
První polovina knihy se mi ale zdála zdlouhavá. Nekonečně opisy vzhledu domu a zmiňování vinné révy proběhlo dle mého až moc často.
Když jsem se ale začetla, nedokázala jsem zastavit a 3/4 knihy jsem přečetla za jeden večer.
Kniha nádherně vygradovala a autorka neustále držela čtenáře v napětí, co je pravda a co iluze.
Konec byl, podle mě, až příliš šťastný. Takové konce patří spíš do románů, ale po všech útrapách hlavního hrdiny se to jevilo jako příjemné pohlazení.
Autorka nezklamala a opět nám přednesla skvělou duchařinu. Po jejím posledním kousku ze série “Strašidelné domy” šlo o značné zlepšení!

20.04.2022 5 z 5

Co když jsme to my Co když jsme to my Becky Albertalli

(SPOILER) Ani teď nevím co říct.
Páni.
Kniha se mi od začátku četla sama. Krásná zápletka, vtipná výřečnost nejlepšího přítele jednoho z hlavních hrdinů, první a čistá láska, zmatený New York a.. nečekaný konec. Upřímně jsem doufala, že kniha dopadne trochu jinak.
Doufala jsem v happy end, ale na druhou stranu epilog zůstal příjemně otevřený a já si poslzela.
Spoustu úryvků jsem si vyznačila a věřím, že se ke knize jednou vrátím, protože jsem se opravdu hluboce zamilovala.

03.04.2022 5 z 5