Marplet Marplet komentáře u knih

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Jak jsem se na konci knihy dočetla, je určena i pro mě, coby čtenáře, který takovouto literaturu moc nevyhledává. Nelituji, že jsem se do ní pustila. Pobavila mě. Trochu mi vzdáleně připomněla doby, kdy se četl Páral. Tohle ale bylo mnohem více svěží, takové příjemné prázdninové čtení.

10.01.2018 4 z 5

Chlad Chlad Arnaldur Indriðason

Velmi čtivá kniha a pěkně zpracované motivy detektivní i psychologické. Typicky severskou atmosféru si tady člověk opravdu vychutná. Určitě si přečtu další knihy od tohoto autora.

27.01.2017 4 z 5

Zaprodanec Zaprodanec Paul Beatty

Je to k neuvěření, ale opravdu jsem to dočetla. Tohle skutečně není kniha na dovolenou. Je plná kulturních odkazů. Přestože se nečte lehce, je to opravdu kvalitní dílo, takže si určitě zaslouží vysoké hodnocení.

07.04.2020 4 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Skvělé vyprávění i zajímavá koncepce, u kterého mi nevadily některé momenty jako výstřižené z červené knihovny. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Příběh mi pomohl líp pochopit, jaké to asi je trpět takovou nemocí. V dnešní době je takových lidí čím dál víc.

24.03.2020 5 z 5

Malé ženy (převyprávění) Malé ženy (převyprávění) Arráez Sol

Škoda že jsem tuhle knížku nečetla někdy v pubertě, to bych ji mnohem víc ocenila. Ale musím uznat, že to bylo milé. Trochu mi připomněla Jane Austen.

16.02.2019 4 z 5