markyticka markyticka komentáře u knih

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Kniha napsaná někým, kdo zjevně není spisovatelem, možná je to opět překladem, že se místy nečte snadno. Ale pro milovníka koček je to kniha i tak krásná, díky osudu a příběku, který je v ní zaznamenán. Muzikant a kocour na pokraji společnosti dostali svou další šanci na o fous lepší život.

28.09.2017 4 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Kniha není tak čtivá jako knihy Foglara, Ransomeho nebo třeba Buličova. Do 100% hodnocení chybí něco, nevím přesně co, asi více propracovaný děj. Jde jen po povrchu...

09.02.2024 4 z 5

Zamrzlá loď kapitána Flinta Zamrzlá loď kapitána Flinta Arthur Ransome

Moje nejoblíbenější kniha z celé série. Bavila jsem se od začátku do konce už poněkolikáté. A mrzla u jezera s Vlašťovkami, Peggy a DD. A děsila se příušnic.

26.12.2023 5 z 5

Na konci vesmíru Na konci vesmíru Kristýna Sněgoňová

Celkově hodnotím knihu kladně, i když mám pocit, že některé části už jsem v předchozích dílech četla a škoda, že je to zas odbočka od hlavního cíle. Ale nápaditá a od půlky knihy i napínavá odbočka. Bojíte se o své hrdiny z Kraksny? To máte recht!
Věta odkud se line 'zápach připomínající kimči, které někdo vyzvracel zpátky do sklenice,' mne přivedla k myšlence, jak divoké večírky asi Kristýna zažila, aby je mohla promítnout do své tvorby...

19.11.2023 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Fiktivní životní příběh královny stříbrného plátna Evelyn Hugo, sexysymbolu minulého století. Čtivé, plné zápletek a překvapení.

27.05.2023 4 z 5

Má veselá jitra Má veselá jitra Ivan Klíma

Kniha jednotlivých povídek z dob minulých, které se doufám již nevrátí. Většina povídek se mi četla dobře, přes složitost doby a situace, byly vtipné, svižné a často s nějakou až filozofickou pasáží. Jen poslední povídkou jsem se tak nějak nemohla prokousat, ale nakonec se povedlo.

28.09.2022 4 z 5

Nebreč, Lucie Nebreč, Lucie Stanislav Rudolf

Když jsem knihu v pubertě četla prvně, dala bych jí 5 hvězdiček. Teď po x letech už ji nehodnotím 100%, ale pořád mne překvapuje, jak se do pocitů dívek 15ti letých dokáže tento autor trefit. Sranda je, že teď by se spousta akcí odehrála rychleji díky technologiím a pohled k svátku jsem nedostala už roky, ale také neposlala... Vrátila jsem se ke knize, kterou jsem si dost pamatovala - i to mne překvapilo. Jiné knihy, když jsem četla po čase po druhé, mi tak známé nebyly.

09.10.2021 4 z 5

Šprti & frajeři Šprti & frajeři Kristýna Sněgoňová

Četla jsem min. 2 týdny, neb první větší půlku jsem se musela nutit přelouskat. Předchozí dva díly byly mnohem lepší, tento mne lehce zklamal. Těším se, co bude s Kraksnou a jeho posádkou dál, snad to zase bude jízda.

05.09.2021 3 z 5

Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Jana Fischera Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Jana Fischera Jaroslav Foglar

Kniha je moc pěkně udělaná - nejprve předmluva Jestřába, pak kompletní komiksy, zrestaurované a pěkně barevné, nakonec zajímavé povídání o tvorbě, fascinuje mne i obsah, kde je u komiksů uvedeno vždy první zveřejnění, nejen stránka v této knize. Vazba je fortelná, super jsou i dvě všité tkanice jako záložky a kvalitní papír, na kterém je kniha vytištěná. Jsem nadšená.

19.03.2021 5 z 5

Poutník z Mohameda Poutník z Mohameda Leoš Kyša

Přečteno jedním dechem :)

08.02.2021 5 z 5

Amanda Amanda Kristýna Sněgoňová

Amanda i Amanda mne neskutečně bavily, bála jsem se změny stylu, ale neoprávněně.

16.01.2021 5 z 5

Stesk po krvi Stesk po krvi Dario Correnti

Kniha mne většinou bavila, ale místy se děj moc táhl. O nějakých 50 stránek méně by knize velmi pomohlo. Bavilo mne prostředí, zápletka, kanibal a výlet do historie, i trochu neobvyklá a hlavně nesourodá dvojice "vyšetřovatelů" - novinářů.

05.06.2020 4 z 5

Únik Únik Daphne du Maurier

Knihu jsem četla už několikrát. Vždy mne znovu vtáhne do děje, při čtení mám chuť rozběhnout se do francouzovi zátoky a odjet na Rackovi za hranice všedních dní a už se nevrátit...

07.04.2020 4 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Příběh se mi líbil, i styl jeho vyprávění. Tentokrát sexem jen tak lehce ochuceno, což mi vyhovovalo víc než u druhé knihy série s Koskem, kde to bylo obráceně - hodně sexu, kulhající děj. Snad bude i nějaké pokračování...
Zbývá jen otázka, co Kotletovi udělala Ostrava, že opět nepřežila...

04.04.2020 4 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Příběh částečně podle skutečné události mne zaujal, autor i překladatelka odvedli dobrou práci - čte se to lehce. Těším se na další knihu.

01.04.2020 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Příběh je chytlavý a čtivý, má spád, žadné záseky, od půlky knihy už se těšíte, až ji dočtete a dozvíte se, kolik lidí přežije.

26.01.2020 4 z 5

Četla jsem i původní verzi a tehdy se mi líbila - dvě útlé knížky od pana Kyši. Trochu mne překvapilo, že tato spojená kniha, i když upravená, je o tolik širší. Než jsem si knihu pořídila, zeptala jsem se, o kolik se liší, přišla mi odpověď, že jsou z 90% shodné. Ale řekla bych, že se mi to četlo lépe a jednodušeji a stále mne to bavilo :)

30.12.2019 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Pro mne první kniha od tohoto autora. Častečně mi nesedělo to, jak jsem si musela na všechno počkat do další části. A konec mi při propracovanosti prvních 3 čtvrtin knihy přišel takový odbitý - např. jsem myslela, že odhalí i identitu pana J.
Zápletka knihy byla super, od čtení této knihy raději nezvedám videohovory a zkouším se naučit telefonní číslo partnera...

18.09.2019 4 z 5

Na hrudi obra obláček zlatý Na hrudi obra obláček zlatý Anatolij Ignaťjevič Pristavkin

Knihu jsem sháněla pro svoji kamarádku, která ji moc chtěla získat, protože ji kdysi četla. Když už se mi povedlo knihu sehnat, tak jsem si ji přečetla :) a musím říct, že je mi líto dát ji kamarádce. Příběh je velmi silný a k tomu podle skutečných událostí. Knihu jsem přečetla za den, rychle mne vtáhla do děje a nechtělo se mi nakonci opouštět příběh bratrů Kuzmiňáků. Co mne naopak silně nebavilo, byl dovětek od V.Kardina.

08.01.2019 5 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Jako první jsem četla Údolí mrtvých (2.kniha v sérii), tohle byla má druhá kniha ze série (4.kniha v sérii). Líbila se mi víc i mi přišla více reálnější. V knize se opět vrací ke knize, která jí přdchází v sérii, v češtině však vyjde až v 10/2018. To mne trochu mrzí, že už vím, co David přežije. Teď se budu snažit číst sérii od začátku a na 3. díl si počkám :)

23.08.2018 4 z 5