markyticka markyticka komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Četla jsem tuto nádhernou knihu už mockrát. Pokaždé mne obohatila :)

27.12.2019 5 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Začátek neskutečný zmatek - tolik měst, lidí, příběhů. Ale když jsem se zorientovala, tak mne to chytlo. Třeba u krav jsem si říkala, že by nemusely nutně všechny zemřít nepodojené, že by se asi víc lidí snažilo jim pomoci a sami pro sebe tak získat zdroj obživy... Celkově se mi kniha líbila a teď přemýšlím, kde si zřídím bunkr a kolik zásob v něm nechám.

14.04.2018 5 z 5

Trosečníci z Vlaštovky Trosečníci z Vlaštovky Arthur Ransome

Po letech jsem znovu četla oblíbenou knihu svého dětství. Nejvíc vždycky vzpomínám na bohatost stravy Vlašťovek a Amazonek. I teď po letech mne to fascinovalo. I to, jak byly samostatné a co vše jim rodiče dovolili. Moc se mi kniha líbila i nyní. Takové dobrodružství už dnes málokdo má :)

09.12.2023 5 z 5

Mrtvá schránka Mrtvá schránka Kristýna Sněgoňová

Smála jsem se i nahlas, zase jsme se o kousek posunuli o kousek blíže k cíli. Musím se někdy podívat do Havířova.

19.04.2023 5 z 5

Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách Zdeněk Šmíd

Několik příběhů volně se prolínajících s pohádkou i snem. O cestách po horách i na ně, o partě kamarádů, o přátelství, přírodě a pomoci. Krásné čtení :)

26.06.2022 5 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Hrdina od Istanbulu a hrstka přeživších putují troskami, které zbyly z České republiky po světové jaderné válce a mají jistý cíl... Knihu jsem přečetla během dne :)

08.04.2020 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Bavila jsem se od začátku do poslední stránky a těším se na další tři knihy.

30.03.2024 5 z 5

Továrna na absolutno Továrna na absolutno Karel Čapek

Pro mne neuvěřitelně těžké čtení, ačkoli je kniha tenká, neuměla jsem se jí prokousat rychleji než za 8 týdnů. Neuvěřitelné, že kniha byla napsána v roce 1921 a je další o světové válce. Kniha je plná velkých myšlenek, fikce, nejen filosofických symbolů, občas i nějaký ten vtípek se v ní najde. Předmluvu si po 5 letech dopsal sám Čapek. Přečíst ji doporučuji každému, jako ostatně celé Čapkovo dílo.

20.11.2022 4 z 5

Aga Aga František Kotleta (p)

Velmi povedený díl, od čtení se nešlo odtrhnout, příběh se nám pěkně posunul, stejně jako hranice možného ve vesmíru.

04.07.2022 5 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Zajímavé čtení o životě nadějné baletky mezi 10 a 18 rokem a s tím související hromadě dřiny, ponížení, drog a vína. Deníkové zápisky byly příjemným zpestřením mezi nesouvisle poskládanými kapitolami, které nijak nerespektovali jakoukoli časovou osu.

06.03.2022 4 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Mám od dětství tu knihu ráda, i když ve škole jsem se trochu styděla, že jsem přišla s vydáním z roku 1964, tak staré nikdo neměl. Ale mně se líbilo, vonělo a obrázky byly nádherné. Dnes jsem se při čtení zase vrátila do dětství a usmívala jsem se.

31.12.2021 5 z 5

Mám ráda zvířata a příběhy začínajícího veterináře jsou podány vtipně i realisticky, často jsme měla pocit, jako bych při telení stála vedle něj.

27.12.2021 5 z 5

Boj o ostrov Boj o ostrov Arthur Ransome

Ransome a jeho Vlašťovky a Amazonky mne bavili v dětství a baví mne i v dospělosti. Z dětství si nejvíc pamatuji na jejich bohatý jídelníček, který mne fascinoval i dnes.

30.12.2020 5 z 5

Osada Osada Kir Bulyčov (p)

Milovala jsem jeho Alenku z planety Země. Jeho Osada mne ale dostala, nešla odložit, musela jsem ji dočíst. Zajímavý příběh i svět, ve kterém se odehrál.

07.04.2020 5 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Do knihy jsem se nemohla dlouho začít a prokousat se jí mne stálo značné úsilí. Ale nelituji. Zajímavé srovnání a vnímání náboženství, zajímavý pohled do Indické ZOO, zajímavá plavba a zajímavé bylo i vyústění, přesto nevím nevím, jestli bych to doporučila jako - jo, to je ta kniha, kterou si musíte přečíst.

30.12.2019 4 z 5

Za zdmi Za zdmi Hollie Overton

Při čtení knihy jsem přejela svojí zastávku, tak moc jsem se začetla. Ke konci jsem spěchala, abych věděla, jak to dopadne. Moc dobře napsané a i přeložené.

26.10.2019 5 z 5

Řetězová reakce Řetězová reakce František Kotleta (p)

Plukovník Michálek, hrdina od Istanbulu je mrtev, ať žije kapitánka Alice! Tahle kniha mne zase bavila od začátku do konce a to jsem si myslela, že tato série třetím dílem končí. Vlastně se mi moc nechtělo číst čtvrtý díl, aby to nebyla jen nějaká splácanina... Kotleta nezklamal a knihu nabil vším, co od něj máme tak rádi, takže si připravte bránici a směle se začtěte - neprohloupíte.

31.12.2018 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

I když je první v sérii, četla jsem tuto knihu jako třetí. Narozdíl od předchozích mi přišla strašně rozvleklá. Ale velmi mne překvapil konec. Myslela jsem si, že už je dohráno a ještě nebylo. Za to hvězdička navíc...

26.08.2018 4 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Silný příběh o světě po tom, co se lidé dočista zbláznili a chtěli si každý kousek urvat pro sebe... A tak po velkém požáru nikomu nezbylo nic... Poslední zbytky lidí se potkávají na silnici... A mezi nimi jeden otec se synem a nákupním vozíkem mířící na jih, aby se vyhnuli zimě... Otec žije jen pro svého malého syna...

02.06.2018 4 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Film jsem viděla, když mi bylo tak 17 a byla jsem jím nadšená, pustila mi ho maminka tehdejšího přítele a dívaly jsme se na něj spolu. On nám k tomu udělal hranolky... Knihu jsem četla myslím po třicítce - a mně se ta romantika líbila i v knize :)

18.04.2018 5 z 5