marky2558 marky2558 komentáře u knih

Řeka bohů Řeka bohů Wilbur Smith

Kniha, ke které se vždy ráda vracím. Poprvé jsem ji četla v mých patnácti letech a okamžitě jsem se zamilovala do starého Egypta. Napínavý a do detailů vyvedený příběh.

20.02.2023 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Po zkušenosti s knihou Na Větrné hůrce od sestry autorky, jsem se této knihy opravdu bála. Jsem ale velmi mile překvapená, protože tato kniha se narozdíl od zmiňované hůrky, četla opravdu jinak a mnohem lépe. Příběh je hezky a zajímavý. Bavila mě celá zápletka a vlastně celý konec mi přišel velmi dojemný.

02.01.2023 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Rozhodla jsem se knihu nehodnotit, protože nemám tušení, kolik hvězdiček bych měla dát. Chce se mi říct, že se mi kniha až tak moc nelíbila ale zároveň ano. Nedává to smysl, já vím.
Mám velmi ráda příběhy zasazeny do 18. století.. starou anglii atd. Ano, kniha je napsána trošku těžším jazykem, než jak je běžný čtenář zvyklý ale i přesto byl příběh čtivý.
Není snad ani jedna postava, která by se mi líbila, všechny mi přišly skoro až nesnesitelné. Hlavním motivem byla láska ale celý příběh byl obestřen velkou nenávistí a krutostí až jsem se občas ztrácela a hledala tu něžnější dějovou linku.

25.07.2022

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Darcy Coates jsem objevila teprve nedávno, doteď mám od ní přečteny 3 knihy a úplně každá se mi skvěle četla. Poutavý příběh, jednoduše napsáno. Vždy od jisté části už člověk tak nějak asi ví, jak to asi dopadne ale za mě je to super čtení.

18.07.2022 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Zajímavé čtení, dokonce mě ani do poslední chvíle nenapadlo uvažovat, že by vrah mohl být zrovna ten člověk, měla jsem tipy na jiné dva lidi :-) Smutný příběh ve kterém se odráží určitá krutá realita.

18.09.2023 3 z 5

Květ pouště Květ pouště Waris Dirie

Velmi silný příběh, který mě naprosto vtáhnul. Doporučila bych i filmové zpracování, které mám také moc ráda.

04.08.2022 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

(SPOILER) Knihu jsem četla jako teenager a pamatuji si, že tenkrát mě velmi zasáhla. Proto jsem si ji pořídila znovu s tím, že ji hrdě zařadím do své skromné knihovničky a znovu přečtu.

Opět přečteno jedním dechem během jednoho dne. Zpočátku jsem malinko bojovala se stylem, jakým pan Otčenášek píše ale po několika stránkách mi to přestalo vadit. Tak jako tenkrát, i teď mě strašně "naštvalo" a mrzelo že to Ester nezvládla a utekla. Ale je v pořádku, že všechno nekončí jen happyendem.

03.06.2022 4 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

(SPOILER) Vlastně vůbec nevím co o této knize mám napsat. Nemůžu říct že by mě nebavila, naopak, měla jsem ji přečtenou za dva dny. Celkem zajímavá ale předvídatelná zápletka. Nad čím jsem se musela ale pozastavovat byly ty klišé úseky a věty a za mě to zabil závěr a dialog:
" Řekl jsem ti, že se pro tebe vrátím a už tě nikdy neopoustím"
"A já ti to nikdy nedovolím" odpověděla..
Prostě to na mě občas působilo malinko lacině.

Některé komentáře níže vypichují, že je kniha historicky nepřesná, to bohužel nemůžu posoudit.

Čtivé to bylo ale že bych knihu zařadila mezi světové Bestsellery?..

12.05.2022 3 z 5

Smrt si říká Engelchen Smrt si říká Engelchen Ladislav Mňačko

Za mě skvělé literární dílo. Dotýká se mě více, protože pocházím kousek od Ploštiny. Vazba je tedy i lehce citová.

11.04.2022 4 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Milá knížka, přečtená během dvou dní. Ke konci u příběhu matky s dcerou jsem byla i dojatá. Jen si myslím, že celý ten koncept by šel využít lépe, více knihu obsáhnout, přeci jen cestování časem se dá pojmout x způsoby a tento je velmi výjimečný.

22.05.2023 3 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Opravdu zajímavá kniha, pro mě dost neobvyklé téma, které mě vzalo více, než jsem čekala. Nicméně se mi celý příběh nečetl tak lehce a rychle jako např. u Vypravěčky. Některé pasáže se mi zdály zdlouhavé.
Každopádně opravdu originální námět, skvěle zpracovaný příběh.

15.05.2023 4 z 5

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Skvělé vyprávění. Knížku jsem si dávkovala postupně, měla jsem tendence ji přečíst hned :-) Skvělé zamyšlení nad životem, smrtí a zase životem. Opravdu zajímavé a nápadité. Doporučuji.

31.03.2023 4 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Tak moc jsem se těšila na tuto knihu ale ve finále jsem byla asi trošku zklamaná.
U jiných knih ze série Strašidelných domů jsem se alespoň trošku bála. V této knize není ani jeden moment a to mě dost mrzí.
Opět se zde opakují mužští hrdinové a hrdinky, kteří jsou sladcí jak cumel a navíc je to láska už po třech týdnech co se znají.. ale to už je u Darcy Coates asi klasika a ani mě to nepřekvapilo. Rozhodně mě bavilo, že kniha byla tlustá a opět se četla velmi rychle díky krátkým kapitolám a srozumitelnému textu.

02.01.2023 3 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Líbilo se mi, že příběh vypráví sousedka a ne přímo obyvatel domu. Tento díl není nějak extra strašidelný ale rozhodně se mi líbil a spolu s Přízraky domu Carrowů řadím mezi nej z celé série.

19.08.2022 4 z 5

Knihu jsem měla napsanou na seznamu knih, které si chci koupit ale nijak zvlášť jsem ji nepřikládala prioritu. Při návštěvě knihkupectví si mě sama přitáhla. Velmi mě zaujal obal a zpracování knihy, nemohla jsem ji pustit z rukou.
Čekala jsem spíše román ale nejsem schopna přesně zařadit, něco jako literatura faktu. Všechny události jsou zasazeny do časové osy a fakta sem tam protkne jakoby příběh, jak se to událo.
U těchto typů knih velmi oceňují reálné fotografie lidí a událostí.
Pro mě je to první kniha od paní Lednická a určitě ne poslední. Klobouk dolů před určitě náročnou práci, shromáždit veškeré informace, vyhledat pamětník atd.

19.04.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Na knížku jsem se velmi těšila. Byla všude - facebook, instragram..extrémně doporučovaná. Proto jsem se bála, že budu až moc natěšená a kniha zklame. Nezklamala! Přečteno jedním dechem za dva dny. Velmi čtivá. Krátké kapitoly jsou naprosto super.

11.04.2022 4 z 5

Máma není služka, máma je dáma Máma není služka, máma je dáma Marek Herman

Skvělá kniha! a myslím si, že by to měla být povinná četba nejen pro mámy ale i pro táty, aby pochopili, jak moc důležití jsou..

18.03.2024 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Kniha po vydáni vyvolala velký rozruch a já všude viděla velmi pozitivní ohlasy a i zde bylo hodnocení poměrně vysoké, proto jsem si ji napsala do svého seznamu knih, které chci přečíst.
Dostala jsem se k ní až teď a vidím, že hodnocení poměrně dost kleslo. Že by to nakonec nebyla taková pecka, jakou jsem čekala?
Po přečtení knížky vlastně ani nevím co mám napsat. Podle mě je to velmi zajímavý a neotřelý nápad ale velmi špatné provedení. Za mě to mělo velký potenciál. Přečetla bych si více detailů, například jak to vypadalo po celém světě, více to rozvést, zkrátka z toho udělat opravdový Thriller..bohužel mi to připomnělo spíš jen takovou povídku.

Rozhodně to není čtení pro slabé povahy.

04.01.2023 2 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Pořád si stojím za tím, že si při Darcy Coates skvěle odpočinu a že mě její knihy o strašidelných domech baví. Tahle bohužel byla jedna z těch slabších. Přitom zezačátku měla velký potenciál. Do půlky knihy jsem byla napjatá ale pak záhada vyšla napovrch a už mě to až tak nebralo. Kyla bych nejradši sama nakopala.

27.07.2022 3 z 5

Divoký kluk Divoký kluk Paolo Cognetti

Kniha nejspíš nebude sedět úplně každému. Autora jsem neznala a očekávala jsem spíš malý cestopis. Jedná se však o dosti filozoficky zaměřenou knihu, která se ale kupodivu četla poměrně snadno. Souzním s autorem a jeho lásce k horám a k přírodě. Bavil mě popis Alp a vnitřní progress hlavního hrdiny. Kniha se táhne víceméně pořád na stejné notě, nejsou zde nějaké akce či větší dynamika. Zařadila bych mezi pohodovější četbu. Nenadchne ale neurazí.

28.04.2022 3 z 5