markulka markulka komentáře u knih

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Moc krásné čtení... Myslela jsem si, že děj bude velmi průhledný a předvídatelný, což se tak úplně říct nedá. I když jsem si vědoma, že to bylo tak trochu klišé. Těším se na další díl.

04.09.2018 5 z 5

Dreamologie Dreamologie Lucy Keating

Neuvěřitelně lehké a ověžující čtení. Nad ničím jsem nemusela přemýšlet, hlavní hrdinové byli sympatičtí a mile mě překvapily sny mezi kapitolami. Taky bych chtěla sny jako Alice :)

27.08.2018 3 z 5

Ohnivá krev Ohnivá krev Elly Blake

Vůbec jsem nečekala, že se druhý díl stočí tímto směrem. Stránky utíkaly jedna za druhou a než jsem se pořádně stihla nadechnout, byl konec. Opravdu se moc těším na další díl.

20.08.2018 4 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Tak tohle byla jízda! Do čtení této knihy se mi vůbec nechtělo, protože jsem se bála, že mi úplně zbourá moje představy o Celaeně a její minulosti... Ale za 3 dny jsem byla se slzami v očích u konce a jsem neskutečně ráda za to, že jsem věnovala knize čas. Stálo to za to :)

09.08.2018 5 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Zamilovala jsem si celou Ravku a opravdu nerada ji opouštím. Avšak nemůžu se rozhodnout, jestli se mi závěr líbil nebo ne...asi mi přišel hodně melancholický. Zároveň ale všechno dobře dopadlo. Ale stejně nejvíc mi k srdci přirostl Alexandr ! Moc krásná série, kterou všem vřele doporučuju.

29.07.2018 5 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Zhltla jsem knihu za pár dní... Autorka má úžasný styl psaní, skvěle vylíčila všechny postavy. Nechybělo napětí, akce, milostné scénky...zkrátka já jsem se ani na chvíli nenudila a s chutí se vrhám na další díl :)

23.07.2018 5 z 5

Králova klec Králova klec Victoria Aveyard

Ani třetí díl Rudé královny mě nezklamal. Je pravda, že rozjezd byl trošku pomalejší, protože tady chyběla nějaká ta akce. Ale myslím, že to autorka vykompenzovala ve zbytku knihy. Mimochodem kapitoly z pohledu jiných postav byly taky hodně zajímavé, i když zrovna takovou Cameron jsem nemohla vystát... Zatím celou sérii hodnotím jako velmi povedenou, ačkoli asi nechytne za srdce úplně každého.

09.07.2018 5 z 5

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

Miluju krásku a zvíře, takže bylo jasné, že si tuhle knížku prostě musím přečíst. A vůbec jsem nebyla zklamaná. Příběh měl rychlý spád, byl plný zvratů a překvapení. Ale na konci jsem si připadala trochu jako zmatená lesní včela. Autorka to na mě vysypala všechno najednou a já jsem doopravdy musela dlooouho přemýšlet, než jsem si vše poskládala dohromady… Možná mi to přišlo až trošku překombinované. Každopádně dost dobrá knížka :)

08.06.2018 4 z 5

Železná dcera Železná dcera Julie Kagawa

Ze začátku se kniha vlekla, ale s každou další stránkou jsem příběhu víc a víc podléhala. Autorce se podařilo vytvořit jedinečné prostřední s naprosto jedinečnými bytostmi. Určitě se pokusím sehnat i další díly...

30.05.2018 4 z 5

Ledová jako sníh Ledová jako sníh Danielle Paige

Když jsem viděla tuto přenádhernou obálku v knihkupectví, zapřísáhla jsem se, že ji prostě musím mít. Měla jsem velká očekávání, ale byla jsem trošku zklamaná. Příběh byl suchý, přímočarý, když už autorka vymyslela nějakou zápletku, která by mohla být cool, neuměla ji prodat. Co se týče závěru, musím uznat, že se to aspoň trošku rozjelo, i když jsem si představovala něco "velkolepějšího". Celé jsem si to vysvětlila tak, že mi prostě nesedl autorčin styl psaní... Ale jsem zvědavá jak to vše dopadne.

14.05.2018 3 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Knížka byla naprosto úžasná... Čtení jsem se snažila odkládat jak nejvíc to šlo, protože se mi vůbec nezamlouvala představa, že budu muset opustit Prythian se všemi jeho krásami. Tak mi asi nezbývá nic jiného, než stalkovat kdy vyjde další díl no :D Za mě je tohle nejlepší série.

22.04.2018 5 z 5

Led nebo oheň Led nebo oheň Sara Raasch

Tento díl mě nezklamal, ale zároveň na mě ani neudělal nějaký velký dojem. Stejně jako v předchozím díle mi vadily Meiřiny pocity a myšlenky, které se neustále opakovaly a naprosto k ničemu nevedly. Příběh také osvěžily další postavy, které do něj vkročily a pořádně jím zamíchaly. Na další díl se těším :)

26.03.2018 3 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Ze začátku se mi kniha nečetla moc dobře, ale postupem času mě to přeci jen chytlo. Téma ročních období se mi líbilo, přišlo mi originální. Bohužel mě po celou dobu vytáčela Meira, která neustále (doopravdy snad na každé stránce knihy) řešila ty samé problémy. Nicméně druhý díl si určitě přečtu a dokonce se na něj i těším.

18.03.2018 4 z 5

Ledová krev Ledová krev Elly Blake

Naprosto úžasná kniha. Zamilovala jsem se do ní hned od začátku a doslova ji celou zhltla za pár dnů. Příběh určitě nebyl originální (v mnoha ohledech mi připomínal Rudou královnu), ale to mu určitě neubralo na kvalitách. S Ruby jsem prožívala každý úder srdce v aréně, každý mrazivý dotek ledu na její kůži a neskutečně jsem si to užila. Nemůžu se dočkat dalšího dílu!

28.02.2018 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Miluji pohádku Kráska a zvíře, takže jsem si knihu jednoduše MUSELA přečíst. A vůbec toho nelituji. Dalo by se říci, že příběh byl jedno velké klišé, ale já jsem nic jiného nečekala. Jeva mi byla sympatická, stejně tak Zvíře. Moc se mi líbily útržky z jeho myšlenek, jimiž byl příběh po celou dobu prokládán. Já jsem byla moc spokojená.

25.02.2018 5 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Popravdě se mi kniha ze začátku nečetla zrovna nejlépe, ale zhruba od půlky začal být příběh čím dál více úžasnější, až mě zcela pohltil. Postavy jsem si zamilovala, o to více mě mrzel tragický závěr. Sice mi nechybí celé srdce, ale část určitě...ta část, kterou jsem darovala knize. A darované srdce nejde vrátit, nemám pravdu? :)

09.02.2018 4 z 5

Železný král Železný král Julie Kagawa

Knížka byla super. Autorka upozornila na skutečnost, že svět fantazie a pohádek zaniká vinou moderní technologie a racionálního myšlení (teda tak mi to aspoň připadalo). Příběh byl jednoduchý, nijak zamotaný, což ale neznamená, že byl nudný. S chutí se vrhnu na další díl :)

14.01.2018 3 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Já nemám co vytknout... Skvělý závěr celé trilogie, všichni kostlivci ve skříni byli odhaleni a všichni byli šťastní, včetně mě :)

30.12.2017 5 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Musím uznat, že kniha měla rychlý dějový spád a četla se doopravdy velmi dobře. Nevím čím to je, ale první díl mě zaujal o něco více. Nicméně konec mě doslova posadil na zadek, takže se s chutí pouštím do posledního dílu :)

21.12.2017 4 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Otevřela jsem knihu a než jsem se stihla nadechnout, byla jsem na poslední stránce... Možná je příběh obyčejné náctileté dívky, jejíž život se změní v pohádku, už trochu ohraný, ale tady to vůbec nevadilo. Autorčin styl psaní je tak poutavý, že prostě čtete dál a dál. Navíc Reed je fakt kocour :D Těším se na další díl.

30.11.2017 5 z 5