MarkétaI. MarkétaI. komentáře u knih

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Předá ti své dítě a pak... skočí.
Kniha se čte velmi dobře. Děj, napětí, zvrat..
Měla jsem svoji teorii, která se nakonec ukázala z poloviny správná, ale i tak se mi kniha hodně líbila.

31.12.2021 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Knihu jsem částečně poslouchala jako audiokniha a část jako e-knihu.
Mam smíšené pocity. Nemyslím si, že by kniha byla špatná, ale já se do ní nemohla vůbec zaposlouchat. Rozhodně to ale není chyba Jana Šťastného. Jeho přednes se mi líbí moc.
Vlastně až všechno do sebe začalo zapadat, tak jsem se zaposlouchala a posledních pár kapitol si užila.
Každopádně dám knížce ještě v budoucnu šanci a tentokrát si ji přečtu. Třeba ještě změním hodnocení..

31.12.2021 3 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Na Vraní dívku (a i další dva díly) jsem se chystala opravdu dlouho. Hodně mě zaujala obálka knihy a i označení Bestseller. Po přečtení mám ale smíšené pocity. Kniha není vyloženě špatná, ale občas jsem se do čtení musela nutit.
Osobně by mi stačilo, kdyby byl pouze jeden díl, ale třeba názor změním při čtení druhého dílu.

25.12.2020 3 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Dvoutýdenní pobyt v nejstrašidelnějším domě? Jasné proč ne.
Duchové, tajemno, smrt.. tak toto se mi opravdu hodně líbilo.

05.12.2020 5 z 5

Jeptiška Jeptiška Denis Diderot

Zuzana. Ubohá Zuzana, která je donucena žít v klášteře..
Jeptišku jsem poslouchala jako Audiokniha, která byla opravdu parádně namluvená. Možná i díky tomu jsem se do děje úplně ponořila a hltala každé slovo.

05.12.2020 4 z 5

Zapomenuté dívky Zapomenuté dívky Sara Blædel

Naleznou tělo mrtvé ženy, která ale podle všeho měla zemřít o mnoho let dříve..
Téma a nápad zajímavý. Kniha byla čtivá, kapitoly krátké a přehledné.
A konec? To rozuzlení co a jak bylo/nebylo se mi opravdu líbilo.

25.10.2020 4 z 5

Májové růže Májové růže Dot Hutchison

(SPOILER) "Chovej se rozumně a neriskuj." - Věta, kterou řekne matka sedmnáctileté dceři, která se chystá zabít vraha dívek.. Tak to mě vážně pobavilo.
Neschopní detektivové. Matka, která přišla o jednu dceru, udělá návnadu z druhé dcery a připadá jí to evidentně v pořádku. Velice nudné pasáže ze šachu..
Vraha jsem poznala hned, jen co se objevil na scéně.
No nevím.. není to bůhví jak hrozná kniha, ale znova si ji určitě nepřečtu.

11.08.2020 3 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

I když jsem se na začátku nemohla začíst, tak to bylo parádní čtení.
Knihu jsem přečetla během jednoho dne, takže je hodně čtivá. Kapitoly nejsou dlouhé, což se mi líbí.
Příběh je zajímavý, napínavý a až do konce jsem netušila, jak to celé dopadne.

11.07.2020 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Kniha je pěkně napsaná. Já ji přečetla během jednoho dopoledne, takže je rozhodně čtivá, ale fakt nevím.. Přišlo mi to hrozně rychlé.
Potkali se. Seznámili se. Šli na rande. Dali si pusu a byla z toho hrozně moc velká láska.. a to vše během pár dnů. A hlavně je nezajímalo, co ten druhý dělá/nedělá.
To, že se v knize objevuje i závažné téma, rozhodně oceňuji.

03.07.2020 4 z 5

Vzdej se mi Vzdej se mi J. Lynn (p)

Kniha je čtivá, vůbec se mi nechtěla odkládat. Bylo to příjemné čtení na jedno odpoledne.
Hodně se mi líbilo, že začátek nebyl zdlouhavý, ale rovnou se šlo na věc.
Možná mi tam chybělo o trošku víc nějaké akce, dramatu..

29.06.2020 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Chtěla jsem si přečíst oddechový, romantický příběh a přesně to jsem dostala :)
Kniha je čtivá. Hlavní postavy se mi líbí. Občas jsem se i zasmála..
Ke knize se budu ráda vracet.

24.06.2020 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Aaaach.. má romantická duše je moc spokojená :-)
Je to milé, oddechové čtení na jedno odpoledne. Kniha se mi vůbec nechtěla odkládat a už se těším, jak si ji znovu přečtu.

21.06.2020 5 z 5

Sex, lži a rande přes internet Sex, lži a rande přes internet Rachel Gibson

Romantická kniha, kde se objeví vrah a sympatický detektiv :-)
Je to taková oddechová kniha, která se mi líbila.

20.06.2020 4 z 5

Nová dobrodružství prasátka Peppy Nová dobrodružství prasátka Peppy Neville Astley

V knize jsou čtyři příběhy. Je tam ale málo textu, takže jsem celou knížku přečetla dceři najednou.
Ilustrace jsou jako ze seriálu, takže dceři se knížka líbila.

18.01.2024 4 z 5

Jaro - Obrázkové příběhy Jaro - Obrázkové příběhy Rotraut Susanne Berner

Krásná obrázková kniha. Větší formát a pevné desky jsou určitě k plusu. Dceru, a vlastně i mě, tento typ knih baví. Určitě doporučuji.

18.01.2024 5 z 5

Jak se vraždí v Čechách Jak se vraždí v Čechách Luboš Xaver Veselý

Knihu jsem poslouchala jako audiokniha. Zpracování se mi velmi líbí. Oceňuji hlavně to, že každý vrah měl jiný hlas a přednes byl opravdu parádní.

06.05.2022 4 z 5

Zvolila jsem lásku Zvolila jsem lásku Scarlett Lewis

I když jsem věděla, že kniha nepopisuje masakr, který se stal na Základní škole, trošku jsem doufala, že to autorka rozepíše. Nestalo se, ale nevadí..
Kniha nemá moc stránek, takže je to čtení na jedno dopoledne.
Scarlett Lewis v knize popisuje vlastní cestu, která jí pomohla překonat smrt jejího malého syna.
Vzhledem k tomu, že jsou věci na které nevěřím, tak jsem si říkala, že nejsem vlastně vhodný čtenář. Na druhou stranu nelituji, že jsem si knihu přečetla.

31.12.2021 4 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Tak to bylo.. divné.
Erotické romány si ráda přečtu, ale toto už bylo moc. Kniha mě nebavila, občas jsem přeskakovala a opravdu se těšila na konec.

31.12.2021 2 z 5

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Podcast Opravdové zločiny miluju, takže jsem se na knihu hodně těšila.
Příběhy v knize jsou příběhy, které jsou vyprávěné i v podcastu, takže sice žádné nové vraždy, ale osobně mně to nevadilo.
Kniha se mi líbila a rozhodně nejsem zklamaná..

31.12.2021 5 z 5

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Camilla Läckberg

Čtyři dospívající kamarádi, kteří spolu slaví Silvestr a rozhodnou se hrát monopoly se svými vylepšenými pravidly. Alkohol teče proudem a na povrch vyplouvají tajemství, které před sebou skrývali..
Je to má první přečtená kniha od autorky a vlastně se mi celkem líbila.
Kniha má pouze 110 stránek, takže přečtení netrvá dlouho.
Akorát je škoda, že kniha měla takový konec. Rozhodně bych si ráda přečetla pokračování.

31.12.2021 4 z 5