Jaro - Obrázkové příběhy

Jaro - Obrázkové příběhy https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/112415/bmid_jaro-obrazkove-pribehy-kCK-112415.jpg 5 118 23

Jednoduchou řečí obrázků vypráví renomovaná autorka a ilustrátorka dětských knih Rotraut Susanne Bernerová příběhy všedního dne, obratně a vtipně splétá dohromady drobné epizody. "Malý čtenář" může v knížce hledat postavičky a zvířátka a sledovat co dělají od první do poslední stránky. Kudy chodí teta Květa, kde si kluk Ondra bude hrát s kamarády nebo co dělá ve městě liška.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Pro nejmenší

Vydáno: , Paseka

Frühlings-Wimmelbuch , 2011

MarkétaI.
18.01.2024 5 z 5

Krásná obrázková kniha. Větší formát a pevné desky jsou určitě k plusu. Dceru, a vlastně i mě, tento typ knih baví. Určitě doporučuji.

Jeninas
19.11.2023 5 z 5

Moje 1.5 roční dcera si knihu ihned zamilovala, takže sérii postupně pořizujeme do osobní knihovny. Zabaví nás obě na dlouhé hodiny. V tomto díle Míšu nejvíce nadchli popeláři, mě pak dějová linka okolo zahozené slupky od banánu :-D.

eliska2106
08.08.2023 5 z 5

Boží série knížek. Máme moc rády, jak na sebe navazují místa i podstavy, že jsou knížky do detailů propracované a hravé.

Turmee
29.04.2023 5 z 5

Máme celou sérii a jsem z ní nadšená. Spousta detailů, příběhů a osudů. Postavy se v knihách opakují, jejich příběhy na sebe navazují a proplétají se.
Kniha obsahuje výjevy z obyčejného života obyčejných lidí. Seznamuje čtenáře s mnoha zvyky a tradicemi, s koloběhem života, s přírodou i životem ve městě.
Obrázky jsou zřetelné, barevné a dobře rozpoznatelné.
Sice bych na autorku měla několik dotazů, ale asi to jsou jen vtípky, které dětem nejspíš vadit nebudou.

malámišička
22.04.2023 5 z 5

A znova a znova.
Syn nadšený, já občas vážně pochybuji o autorce, druhá kniha a zase málo jara.
Jsem zvědavá, co do třetice...

Dsenbi
07.12.2022 5 z 5

Vždycky najdu něco nového, čeho jsem si nevšimla a to už máme sérii doma 2 roky. Vytahujeme aspoň jednou do týdne, někdy i častěji.

Worbitka89
02.03.2022 4 z 5

Bezvadná jednoduše nakreslená kniha pro malé ,, čtenáře ", i když text tam není žádný, za to si příběhy vymyslíme, hledáme věci, zvířata, počítáme, učíme barvy i seznamujeme dítko s věcmi, zvyky, chováním, které běžně zažívá nebo teprve zažije.

Briv
14.08.2021 5 z 5

* Po zimě pokračujeme jarem a opět smekám klobouk dolů, jak jsou ilustrace i příběhy povedené. Vše v knížce kvete, párují se zvířátka i lidé :). Se synem hledáme, co všechno se změnilo. Překvapilo mě, jak syn během čtvrt roku přistupuje ke knížce jinak, hledá už konkrétní postavy i na dalších stranách a zajímá jej, jak se příběh vyvíjí. Určitě budeme v sérii pokračovat. Jednoznačně doporučuji. Ty knihy jsou poklad.

Zdeňula
09.01.2021 5 z 5

Nádherná knížka pro děti.

Margaritta1987
04.01.2021 5 z 5

Všechny knihy od autorky patří už třetím rokem ke stálicí a věřím, že ještě pár let budou i s druhým synem. Jak stárne, tak knihu používáme různě. Nejdříve uvažujeme barvy, pak hledáme určité osoby (věci) na jednotlivých stránkách, doplňujeme slovní zásobu. Když je starší, tak vymyšlíme k obrázkům příběhy.

Martooni
20.04.2020 5 z 5

Všechny knihy z této edice jsou dokonalé a nejmenší děti je milují.

muchomurka
15.04.2020 5 z 5

Krásná knížka - skvělé ilustrace, na zadní straně seznámení s pár postavami, hádanka. Naši malou hodně baví.

TaLu
14.02.2020 5 z 5

Celá série nabízí krásně prožitý čas s našimi nejmenšími. Stále je o čem vyprávět, co objevovat. Podporuje fantazii a komunikaci. Doporučuji. Jsem ráda, že máme téměř celou sérii v knihovničce a zbylé díly určitě dokoupíme také.

EvikU.
27.11.2019 5 z 5

Ta kniha je jedním slovem úžasná. Stále máme co hledat a o čem vyprávět. Je možné ji vůbec někdy přečíst? Nejvíce s dvouletou dcerou hledáme miminko a co právě dělá.

Anya636
17.10.2019 5 z 5

Tyhle knihy mne baví číst snad víc než moji dvouleťačku! A to nemají žádný text!!

Aknel26
25.08.2019 5 z 5

Výborné knížky na rozmluvení dětí. Dá se tu mluvit úplně o všem - o lidech, zvířatech, přírodě, předmětech, činnostech, domech, autech, obchodech, počasí, vztazích i místech. Můžete vymýšlet příběhy, sledovat osudy některých "hlavních hrdinů" - a to nejen v rámci jedné knihy, ale všech pěti (třeba pán-běžec a paní s jezevčíkem). Podle toho, jak se staví školka, jdou knihy v pořadí Zima, Jaro, Léto, Podzim. A Noc se nejspíš odehrává rok nato. Prohlížíme je se synem od jeho roka a půl a vždycky najdeme něco nového, o čem se dá mluvit. Kdybych mohla, dám hvězdiček deset.

Rozarka69
13.03.2019 5 z 5

Barevná knížka, díky které se dcera učí nová slova, poznává nové činnosti. Postavy se neokoukají - neustále vymýšlíme nové příběhy. Nejoblíbenější jsou jeptišky, které mě mile překvapily a v knize jsem je vůbec neočekávala. Autorka myslela na vše. Krásné propracování našich hrdinů. Rozhodně koupíme i zbylé knihy.

knih.sasa
24.11.2018 5 z 5

Výborná kniha pro děti a jejich rodiče nebo prarodiče, u nichž především rozvíjí pozornost a fantazii, protože sledovat postavičku a vyprávět příběh skrze stránky je občas "makačka". Děti tyto knihy mají moc rády. Forma tvrdého leporela, které se vcelku dobře otáčí a špatně ničí. Takže ideál.

AnežkaČ.
14.10.2017 5 z 5

Petja řekla vše ze nás. Je to tak. Původně jsem knížku zamítla jako příliš přeplněnou, ale není, vše je propojené, stále objevujeme něco nového.

Zuzvil
19.05.2017 5 z 5

Obě s dcerou milujeme knížky od této autorky, opravdu jsem zatím nenašla konkurenci. Všech 5 dílů (Jaro, Léto, Podzim, Zima, Noc) je bezkonkurenčních v tzv. kategorii "hledacích" knížek. Báječný mi také přijde formát, větší A4 a že se jedná o pevné desky, takže děti jen tak lehce nezničí. Vtipné, nápadité, hledací, prostě skvělé. Pro děti od cca 1,5 let do 99 let klidně, pokaždé najdete něco jiného, co vás zaujme. Příběhy postav na sebe navazují, ale můžete si vytvářet i příběhy své vlastní, je to prostě pecka :-)