MarkétaI. MarkétaI. komentáře u knih

Upálené Upálené C. J. Tudor

Od autorky jsem četla knihu Kříďák a ta se mi moc nelíbila, takže do tohoto příběhu se mi moc nechtělo. Velké hodnocení knihy mě nakonec
přesvědčilo a já si knihu půjčila v knihovně.
Kniha se čte skoro sama. Kapitoly ubíhají, člověka to nutí číst dál a dál, a najednou je konec.
Jsem ráda, že jsem si knihu přece jenom přečetla.

Příští oběti Příští oběti Jeffery Deaver

Uff, tak konečně jsem na konci knihy. Určitě to nebylo bůhví jak špatné, ale kniha mi nějak nesedla. Místy jsem se celkem nudila, že jsem myšlenkami šla jinam. Některé dialogy mi přišly naivní, další zbytečné..

06.05.2022 3 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Sérii Měsíčních kronik jsem dlouho odolávala. Četla jsem sice kladné a vysoké hodnocení, ale sci-fi není můj šálek kávy a tak se mi do knih nechtělo. Ale teda.. lituju, že jsem tak dlouho čekala.
Je teda pravda, že když jsem začala číst knihu poprvé, tak jsem ji po pár stránkách odložila. To jsem měla ale trošku čtecí krizi a hledala knihu, která mě z ní dostane. Po pár týdnech jsem knize dala druhou šanci a jsem ráda.
Kniha Cinder mě opravdu hodně bavila. Četla jsem každou volnou chvilku a po přečtení jsem si šla hned pro druhý díl.
Z druhého dílu mám přečtených zatím jen pár stránek, ale hrozně se těším na pokračování.

Suvenýr Suvenýr Tess Gerritsen

Tak toto mně hodně bavilo..
Jen jsem začala číst, tak byl konec. Od první stránky jsem se začala a kniha se mi nechtěla vůbec odkládat. Další skvělý díl od Tess..

31.12.2021 5 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Tak tato kniha byla opravdu výborná.
Kniha je psána z pohledu Lilly a z pohledu Julie, které dělí několik let.
Do knihy jsem se začetla snad od první stránky a nechtěla ji vůbec odkládat. Chtěla jsem vědět, jak příběh bude pokračovat. Co mají Lilly a Julie společného? Co je spojuje?
Knihu určitě doporučuji.

31.12.2021 5 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Penelope a Colin.. na tento příběh jsem se moc těšila, ale byla jsem trochu zklamaná.
Přiznávám, že tajemství kolem lady Whistledownové mě nějak nebavilo číst.
Asi bych ocenila, kdyby byl příběh víc věnovaný Penelope a Colinovi. Připadalo mi, že to bylo takové rychlé..
Nebyla to ale zlá kniha. Určitě se k ní někdy vrátím a příběh Penelope a Colina si přečtu znovu.

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

Pro mě je Fitzek sázka na jistotu. Další kniha, která opět nezklamala.
Únos dcery, indicie v mrtvých tělech a ostrov na který se nedá dostat kvůli špatnému počasí..
Čtivý a zajímavý příběh. Napětí a akce na každé stránce. Toto mě hodně bavilo.

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Kniha se celkem rychle se čte, takže sotva člověk začne číst, tak je i konec.
Příběh má více pohledů, což se mi v tomto případě líbí.
Konec jsem čekala víc šokující nebo víc dramatický, ale i tak se mi kniha hodně líbila.

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Pět sexy sourozenců, jedna holka a život plný bohatství a intrik..
Druhý díl a opět kniha, která je čtivá a nechtěla se mi vůbec odkládat. I když první díl se mi přece jenom líbil o něco víc.
Teď už jen hurá na Palác lží..

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Pohřešuje se pět dívek, ale v lese se najde šest useknutých rukou..
Kniha se čte dobře. Příběh je zajímavý a hlavně napínavý. Pořád se něco dělo, takže jsem se ani na chvilku nenudila.
A teda takový konec jsem opravdu nečekala.

24.07.2020 5 z 5

Plamen v nás Plamen v nás J. Lynn (p)

Byli nejlepší kamarádi. Ona byla zamilovaná, on city neopětoval. Po šesti letech se znovu setkávání a on se stal jejím šéfem..
Je to kniha, kde je jasné jaký to bude mít zhruba průběh i konec. Postavy sympatické. Žádné extra drama se nekoná.
Je to příjemné oddechové čtení na jedno odpoledne.

16.07.2020 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Knihu Deník kastelána jsem četla hned po Aristokratce, takže jsem čekala humornou knihu u které se budu hodně smát. Spletla jsem se. Ale i tak se mi kniha líbila.
Možná by bylo lepší číst první Deník kastelána a až potom Aristokratku.

11.07.2020 5 z 5

Mělké sibiřské hroby Mělké sibiřské hroby Michael Krupa

Neuvěřitelný příběh o člověku, který zažíval hrůzy, ale jeho touha svobodně žít byla obrovská.. I když jsem četla emotivnější příběhy, kniha rozhodně za přečtení stojí.

11.07.2020 5 z 5

Buď se mnou Buď se mnou J. Lynn (p)

Je to čtivá kniha, kterou jsem měla na jedno odpoledne.
Zatím jsem četla Zůstaň se mnou a Vzdej se mi (ano, nečtu to postupně ), ale tento díl bych hodnotila jako víc oddechový, i když se tu objevuje i vážná témata.
Celkově se mi ale kniha moc líbila a určitě se k ní budu vracet.

02.07.2020 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Kniha se velmi dobře a rychle čte. V průběhu čtení jsem se sice nenudila, ale nic extra se nekonalo. Dávám čtyři hvězdičky. To kvůli konci, který jsem vůbec nečekala. A dost se mi líbil.

20.06.2020 4 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Příběh knihy se mi zdál zajímavý a tak jsem se s chutí pustila do čtení.
Začátek byl dlouhý, nudný a nejednou jsem čtení chtěla vzdát.
V průběhu se objevilo pár zajímavých momentů, ale pořád jsem čekala na nějaký "wow" moment.
Závěr knihy byl sice nečekaný, bohužel v mém případě v negativním smyslu.

20.06.2020 3 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Kniha je čtivá, napínavá, prolíná se zde minulost a současnost. Jenom jsem asi čekala, že se budu víc bát :) I když.. objevil se i takový ten divný pocit, kdy jsem se kolem sebe musela rozhlednou a ujistit se, že se mnou v místnosti není někdo další :)

20.06.2020 4 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Popravdě jsem si myslela, že mě tento díl nebude až tak bavit. Chtěla jsem totiž číst příběh o Cinder a ne o Scarlet..
Kniha mě ovšem zaujala hned a příběh o Scarlet "červené karkulce", vlkovi a babičce mě opravdu bavil.
Akce, napětí, romantika.. teď už hurá na další díl.

Smrt v oblacích Smrt v oblacích Agatha Christie

Smrt v oblacích jsem poslouchala jako Audioknihu.
Poslech to byl pěkný a oddechový, děj i závěr knihy se mi líbil.

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Sophie jako nemanželské dítě, macecha, dvě nevlastní sestry, maškarní ples a Benedict. Začátek knihy jako příběh o Popelce.
I když příběh o Popelce miluju, tak tady mi to nějak nepasovalo. Jako bych ani nečetla knihu o Bridgertonovi.
Kniha vůbec nebyla špatně, ale zatím nejslabší.