marketa3815 marketa3815 komentáře u knih

Pochovejte mě pod podlahu Pochovejte mě pod podlahu Pavel Vladimirovič Sanajev

Hluboce znepokojivá kniha, humor v ní nacházím hlavně zpočátku, než si člověk stihne uvědomit, že jde spíš o mrazivou realitu.

21.06.2022 4 z 5

Tramvaj plná strašidel Tramvaj plná strašidel Petra Braunová

Dobrodružná knížka, sedmiletá dcera byla poslechem nadšená a donutila mě koupit i knížku kvůli ilustracím. Kupodivu jí vůbec nevadily poučné pasáže. Ilustrace se bohužel vůbec nepovedly.

20.06.2022 5 z 5

Jak vycvičit draka Jak vycvičit draka Cressida Cowell

Četla naše devítiletá dcera, moc se jí líbilo a pokračuje hned dalšími díly.

07.05.2024 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Tohle se bohužel nedá, neprokousala jsem se ani do pětiny knížky, větší nudu jsem už dlouho nečetla.

03.05.2024 odpad!

Otrocká krása Otrocká krása Ilka Pacovská

Poslouchala naše devítiletá dcera, pro tenhle věk je série prostě úžasná, moc ji baví a chce poslouchat pořád dál. Půjčila si i knížku, taky se jí líbí, ale z ilustrací není nadšená. Vzhledem k tomu, že jde o knížky pro děti, zasloužily by si lepší formát s velkými barevnými ilustracemi. Tímhle dílem skončila. Zkoušela ještě další dva -Zlodějíček z pátých hradeb a Dračí cejch, ale oba zhruba v polovině odložila s tím, že je to nuda.

28.03.2024 5 z 5

Vrať drakovi, co je jeho Vrať drakovi, co je jeho Ilka Pacovská

Poslouchala devítiletá dcera a díl se jí opět hodně líbil, hned se pouští do dalšího. Tenhle svět draků, sirén, jednorožců, trpaslíků a lidí si opravdu zamilovala.

19.03.2024 5 z 5

Únosce draků Únosce draků Ilka Pacovská

Poslouchá naše devítiletá dcera a pořád se jí moc líbí, dokonce si z knihovny půjčila i knížky. Bude v sérii pokračovat.

15.03.2024 5 z 5

Hotel Winterhouse Hotel Winterhouse Ben Guterson

Četla naše devítiletá dcera, do strany 100 se nudila, protože to byl jen obyčejný příběh obyčejné holky, která si dělá zápisky. Pak se to prý začalo pomalu rozjíždět. Takže nakonec je celkem spokojená, ale další díly už si v knihovně nepůjčí. Rozhodně nešlo o knížku, od které by se nemohla odtrhnout, spíš se do čtení nutila, že prý dá knížce ještě šanci.

10.03.2024 4 z 5

Smrt kouzelného džina Smrt kouzelného džina Ilka Pacovská

Poslouchala naše devítiletá dcera, audioknížka se jí líbila, dokonce víc než první díl. Bude v poslechu pokračovat.

08.03.2024 5 z 5

Ostrov zasvěcení Ostrov zasvěcení Ilka Pacovská

Poslouchá naše devítiletá dcera, jednu hvězdičku strhává za ošklivých prvních 10 kapitol v děcáku. Kouzelný svět ji baví a podobnost s Harry Potterem, kterého už četla, nevidí.

06.03.2024 4 z 5

Příručka pro kluky dobrodruhy Příručka pro kluky dobrodruhy Michéle Lecreux

Tohle se naší devítileté dceři líbilo moc, miluje přírodu a je tvořivá, a přesně pro takové děti tahle kniha je. Jednu hvězdičku strhává za hloupý nápis: Holkám vstup zakázán.

04.03.2024 4 z 5

Písečníci a bludný asteroid Písečníci a bludný asteroid Václav Dvořák

Čte naše devítiletá dcera, už víc než měsíc, mezitím už přečetla 10 jiných knížek, nemůže se prokousat na konec. Asi do poloviny ji to celkem bavilo, ale od půlky je knížka zřejmě tak nudná, že přečte 1 stránku denně. Ještě jí zbývá 100 stránek, pokud to dočte, tak jen díky mému hecování. Dává jen 2*. Zatím prý nejhorší knížka, co četla. Posledních 70 stránek jsem jí musela dočíst já.

28.02.2024 2 z 5

Harry Potter a Kameň mudrcov (Ilustrovaná edícia) Harry Potter a Kameň mudrcov (Ilustrovaná edícia) J. K. Rowling (p)

Mladší dcera četla v 9 letech a z prvních dvou dílů byla nadšená, třetí díl zvládla ještě celkem bez problémů, ale 4. díl už ji potrápil svým rozsahem. Kapitoly jsou pro tak malé děti moc dlouhé a rozsah až gigantický, a to už má přečteno 270 knížek. Knihy se jí líbily, první dva díly nejvíc, ty další 2 už trochu méně. Z ilustrací je unešená. Pátým dílem zatím pokračovat nebude.

29.01.2024 5 z 5

Dračí chůvy Dračí chůvy Petr Kopl

Tyhle komiksy četla dcera v 8 letech a doslova je hltala.

22.01.2024 5 z 5

Temná hlídka Temná hlídka Vladimir Vasiljev

Tohle je hodně jiné než Lukjaněnko, bez ruské chandry a patosu, mnohem civilnější, hned je mi jasné, že Vasiljev psal v Denní hlídce povídku o ukrajinském zrcadle světa. Je to taková ukrajinská chlastačka na Ukrajině a v Rusku. Postavy jsou podstatně sympatičtější než u Lukjaněnka, zajímavý nápad s jinými městy. Pro mě stále průměr jako všechny Hlídky.

22.01.2024 3 z 5

Denní hlídka Denní hlídka Sergej Lukjaněnko

Opět se čte velmi dobře, konečně sympatická postava, ale nakonec se ukáže, že je to jen zrcadlo, škoda. Nápad se zrcadlem je z celé knížky nejlepší. Bohužel se do knihy trochu protlačily i autorovy politické názory na Američany a bombardování v Kosovu, a to je otrava.

20.01.2024 3 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Sergej Lukjaněnko

Knížka se čte celkem dobře, i když filozofování je poněkud nesmyslné, hlavní hrdina ufňukaný alkoholik, ze kterého ruská chandra přímo tryská proudem. Světlí jsou stejní podrazáci jako temní a vlastně žádná postava není sympatická. Přesto děj poměrně plynule odsejpá. Jiní jsou klasická sekta se dvěma frakcemi, vymyté mozky, lehké úchylnosti. Obětování pěšáků je považováno za běžnou nevyhnutelnou praxi.

20.01.2024 3 z 5

Prvních dvanáct příběhů Čtyřlístku: 1969-1970 Prvních dvanáct příběhů Čtyřlístku: 1969-1970 Ljuba Štíplová

Naše osmiletá dcera teď Čtyřlístky hltá.

03.10.2023 5 z 5

Zákeřná nemocnice Zákeřná nemocnice Daniel Handler

Osmileté dceři se série stále líbí, za nejchytřejší a nejschopnější ze sourozenců považuje batole Sunny a za nejhloupější Violet. Vyhovuje jí, že jsou knížky dobrodružné. Mně série leze čím dál víc na nervy,když mi chce předčítat nahlas.

28.07.2023 5 z 5

Strohá akademie Strohá akademie Daniel Handler

Dceru (8 let) tahle série chytla. Pro dospělého je to utrpení číst, ale malým dětem to zřejmě vyhovuje. I když našemu dítěti přijde neuvěřitelné, že můžou být sourozenci Baudelairovi tak hloupé děti.

25.07.2023 5 z 5