Market = ) Market = ) komentáře u knih

Rockový risk Rockový risk Kylie Scott

Dala bych 3,5*. Líbily se mi vtipné dialogy a mám ráda série, kde jsme pořád s jednou skupinou lidí. Bylo to fajn (ale úplné favority v žánru mám jinde :-) ).

11.05.2020 4 z 5

Lov vlka Lov vlka Ralph Pezzullo

3,5 * by pro mě byly optimální. Určitě to není špatná knížka, ve svém žánru možná bude lepším průměrem, pro mě to ale bylo až moc "románové" a v tomhle odvětví asi potřebuju více "faktické pojetí" (na druhou stranu když čtete knihu, co napsal přímo nějaký Seal, bojujete s tím, že evidentně byl vycvičen k boji a ne ve tvůrčím psaní... :-D). Príma odděchovka, ale po dalších dílech asi nesáhnu.

11.05.2020 4 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Knížka jako taková byla prima, nějak měla "všechno, co jsem od ní čekala", abych byla stejně spokojená, jako u těch předchozích. Pokud bych měla něco vytknout, tak možná přeci jen moc dramatické emoční výkyvy Sawyer - bylo jí 20 a ne 16. Ale to knížce na půvabu neubralo. Co pro mě bylo vážně zklamání byl český překlad. Obávám se, že se jednalo o oficiální verzi a z toho je mi teda vážně smutno. Chtěla jsem si knížky zpětně koupit aspoň jako eknihy, ale tohle bylo vážně strašný. Jako kdyby to překládal stroj a ne někdo, kdo má češtinu jako mateřský jazyk. Škoda.

04.05.2020 4 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

Skvělý! Trochu jsem se po přečtení některých komentářů bála, ale naštěstí zbytečně, za mě je to EK jak jí mám ráda :-). Jasně že hlavně v závěrečné "dramatické scéně" je situace asi popsaná naivně, jednoduše a prvoplánově, ale to je jen pár stránek a u tohoto typu literatury asi nikdo neočekává nějakou hloubku nebo odbornost nebo tak... Těším se na Cona (o to víc, že bydlí zase v baráku plném kluků, to mi tady trochu chybělo...)! :-)

26.04.2020 5 z 5

My My Elle Kennedy

Zlá-Ňufie (ségra :-) ) mě trochu vyděsila, jak je to celý hodně smutný, takže já jsem nakonec byla mile překvapená, že to nebylo zase až tak hrozný, jak jsem se bála :-D. Jinak jsem nadšená. Chvíle u knížek EK jsou jediný, kdy mě občas malinko mrzelo, že nejsem kluk, protože být v nějakým sportovním týmu musí být fakt bezva :-). Tak snad se dočkáme aspoň dalších dílů WAGSek...

03.04.2020 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Tak jo. Tuhle i předchozí knížku jsem spíš tak nějak "vdechla" než přečetla a fakt se těším, až je budu číst znovu (což jistě budu) a přečtu si je v klidu a "pořádně". U prvního dílu se mi líbilo, že tam bypo podle mě o hodně víc příběhu, což jsem tady vlastně trochu postrádala, ale zase kdo by nechtěl Spence, že jo :-).

30.03.2020 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Tak tomu říkám milé překvapení :-). Vtipné, milé, sympatické osoby, příběh svého druhu možná malinko netypický, typický zvraty samozřejmě jsou, ale nemučí nás dlouho :-). Doporučuju.

28.03.2020 5 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Boží, jako vždycky :-). Zopákla jsem si teď celý Off Campus a Lov, konečně si přečetla Risk a teď už budu netrpělivě očekávat Hru. A zhruba za rok zase celý dokola. Doufám, že EK bude psát až do důchodu.

27.03.2020 5 z 5

Chci tě Chci tě Jen Frederick

První část knížky pro mě na 4*, podle mě byl hezky popsaný vývoj vztahu Leky a Bitsy a děj měl v zásadě hlavu a patu, druhá část mě zklamala. Jako by autorka měla pár nápadů, které chtěla zakomponovat do děje, ale nějak jí došel dech a příběh byl najednou takový nekompaktní. Na druhou stranu napsat z tohoto prostředí "román pro ženy", který by působil aspoň trochu uvěřitelně, bude jistě dost komplikované...

20.03.2020 3 z 5

Topím se v tobě Topím se v tobě Jasinda Wilder

Přijde mi fajn, že i v tomhle žánru se řeší takhle závažný témata a líbí se mi různorodost pojetí. A asi ti nemůžu úplně dobře posoudit, ale přijde mi, že situaci, pocity, vývoj popisuje poměrně reálně. Ale je to smutný.

26.02.2020 4 z 5

Šance Šance Katy Evans

Achich, tak tohle bych teda už za lepší průměr neoznačila. Chápu, že není jednoduchý přijít s novou dějovou linkou, když už máte úspěšně "za sebou" jeden dobrý konec knihy, ale v tomhle případě mi provedení přišlo STRAŠNĚ přehnaný. Vzhledem k tomu, že tenhle typ knížek čtu, popisování intimních situací mi samozřejmě nevadí, ale tady se na můj vkus obklopovali svou vůní a srdce si lámali na tisíc kousků až moc často :-D. Tak nevím, jestli se odvážím číst dál.

20.02.2020 3 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Byla jsem překvapená počtem mrtvých (podle mě zbytečně vysokým :-D), ale jinak dobrý. Mám ráda malý dějový linky na pozadí, který nesouvisí s dějem danýho dílu, akorát jsem tady narazila na to, jak jsem z toho za tu dobu vypadla a že se vlastně trochu ztrácím v tom, co bylo dřív... Ale dobrý :-).

18.02.2020 4 z 5

V ringu V ringu Katy Evans

Myslím že ve svém žánru lepší průměr. Místy mi přišlo líčení trochu melodramaticky přehnané (rozumíme si - přehnané i na tu přehnanost, kvůli které tyhle knížky čteme :-D), ale ne extra přihlouplé. Čtivé a s príma postavami.

15.02.2020 4 z 5

Pokoj smrti Pokoj smrti Jeffery Deaver

Za mě dobrý. Možná trochu moc mrtvých. A asi mám mnohem radši, když je tam sem tam uměle vytvořený napětí (jako že kapitolo končí tak, že zcela jasně máme předvídat tragický pokračování / konec a ob kapitolu se ukáže, že to tak nebylo) než když vám u vašeho oblíbence ve dvou třetinách řeknou, že vlastně byl vrah :-D.

23.01.2020 4 z 5

Polibek v Paříži Polibek v Paříži Catherine Rider

Mno, knížku jsem si vybrala, protože se mělo jednat o "vánoční příběh" a já na Vánoce čtu vánoční knížky. Bohužel vánoční byla jenom obálka a asi tak tři zmínky o vánočních světýlkách. Pokud byste hledali hlubší vánoční poselství (bez vánoční atmosféry :-D) a zároveň byste nebyli moc nároční, možná je to to pravý pro vás, jinak je to taková klasická YA neurazí / nenadchne oddechovka :-).

12.01.2020 3 z 5

Svátky krásné hvězdy Svátky krásné hvězdy František Kožík

Tak z toho jsem byla vážně nadšená. To bylo tak milý, tradiční, sváteční a vtipný (ten vtip mě překvapil nejvíc). Určitě se ke knížce budu ráda vracet.

01.01.2020 5 z 5

Nejkrásnější čas v roce Nejkrásnější čas v roce Joanna Bolouri

Mně se knížka líbila. Chvílema byla vtipná (i když do první věty anotace bych to zase nedala, tak vtipná nebyla :-D), bavily mě postavy, příběh, situace, chtěla bych být členem domácnosti. Co mě při čtení rušilo poměrně značně byl nespisovná jazyk (ale to mě vadí obecně, kvůli tomu nečtu například Šabacha...). Dobrý :-).

01.01.2020 4 z 5

Vánoční tábor Vánoční tábor Karen Schaler

Já jsem trochu zklamaná. Nápad se mi líbí, popis fungování Vánočního tábora a jeho prostředí je bezva a předvídatelný příběh u tohoto typu knížky spíše vítám. Ale tak často se tam někdo na někoho "dojatě podíval" nebo ho "odměnil vděčným pohledem", že mi to celkový dojem dost zkazilo (nebyla výjimka, že by to bylo třikrát na jedné straně textu...). Asi by bývalo bylo lepší, kdyby zůstalo u filmu a ty dojaté a vděčné pohledy by byly jen vidět na obrazovce a nestaly se hlavní náplní knihy :-(. Škoda.

20.12.2019 3 z 5

Sám doma Sám doma Todd Strasser

Hodnotím jako útlou knížku pro děti, ne jako nějakou hodnotnou literární stravu :-). Ač jsem film viděla mnohokrát, přišlo mi, že to nebylo na škodu a jiný pohled na Kevina (byl fakt dost děsnej :-D), všechny ostatní postavy i Kevinovy úvahy byly vlastně docela príma doplnění děje filmu :-).

16.12.2019 4 z 5

Alias Grace Alias Grace Margaret Atwood

První částí jsem se prokousávala poměrně obtížně, od začátku vyprávění příběhu Grace mě ale knížka vážně bavila. Ve finále mi přišel zajímavý i popis fungování domácností a vůbec společnosti v té době (ze začátku jsem naopak měla poměrně problém si na to zvyknout :-)). A dost by mě zajímalo, jak to celé bylo :-). Za mě lepší než Příběh služebnice, asi mi nepřísluší to hodnotit, resp. je dost možné, že to, co mně vadilo na PS tam bylo úmyslně, ale i tak :-).

02.12.2019 4 z 5