Market = ) Market = ) komentáře u knih

Jen jeden den Jen jeden den Gayle Forman

If I Stay mě nadchlo a čekala jsem to samé i tady, ale bohužel mě zaujala až poslední třetina knihy. Ne že by to předtím byla nějaká otrava bez nápadu, ale rozhodně jsem to něměla tak, že bych se nemohla odtrhnout. Budu si držet palce, aby to u příští knížky bylo zase ono...

26.07.2015 3 z 5

Operace Redwing Operace Redwing Patrick Robinson

Doporučuju spíš filmové zpracování. Celý příběh mě vážně zaujal, bohužel je znát, že Marcus je SEAL a ne spisovatel. Na tom není nic špatnýho samozřejmě, ale myslím, že pro dobro knihy i čtenářů měli knihu trochu víc "učísnout". Nemyslím si, že by jí to ubralo na autentičnosti a rozhodně by byla lépe stravitelná. Každopádně jsem se asi měla hecnout a přečíst si jí rovnou v originále, protože to co s ní udělal český překlad je teprve dílo (a pochybuju, že by překladatel byl členem speciálních jednotek...). Zaměňování slov (např. "jedinečný" a "ojedinělý"), hrubky... Jako vážně??? Každopádně příběh je neuvěřitelný, kloubouk dolů, hrozně se mi líbí, jak z celýho příběhu sálá síla týmu a odhodlání dělat to, pro co byli SEALs vycvičení. Oh hear us when we cry to Thee: For SEALs in air, on land, and sea.

14.06.2015 4 z 5

Příští oběti Příští oběti Jeffery Deaver

Kdybych mohla dát 3,5, dala bych 3,5. Knížka mě bavila, bohužel jak ani běžně nemám neustálý Deaverovy zvraty moc ráda, tady mi nesedly vůbec. Asi jsem spíš "sériový" typ, kde mám charakter alespoň opakujících se postav snad jistý :-D. Jak si kde kdo stěžoval na závěrečnou část - bavila mě i ta (ale zase ty "netušené objevy"...). Příště se ale zase na chvíli vrátím k Lincolnovi :-).

01.06.2015 3 z 5

Lovec Lovec Jeffery Deaver

No, ne že bych se při čtení přímo nudila, ale poprvé jsem knihou od Deavera nebyla nikdy úplně vtažená do děje. A jak už tady zaznělo - jednak mě štvaly termíny jako "primář" (ale to je dost možná překladem nebo tím, jak slova v češtině znějí), jednak mi nevyhovovala ichforma. A ani mi úplně neseděla ta naprostá nepředvídatelnost a nemožnost "na cokoli se spolehnout", to mi u Deavera vadí i normálně, ale tady to byl vážně extrém (takže místo oceňování úžasných předvídavých myšlenkových pochodů Corteho jsem spíš obracela oči v sloup a říkala si "hm, tak zase nic").

22.05.2015 3 z 5

Dívčí hrob Dívčí hrob Jeffery Deaver

No jo, to je tak, když začnete před víkendem cestou do práce číst zajímavou knížku a v sobotu se rozjede tak, že nic neuděláte, ale musíte číst do tří a zbytek domlasknete v neděli dopo :-/. Až na podle mě zbytečný konec (neoceňuju genialitu krkolomných zvratů, spíš mě otravují...) vážně bezva :-).

09.05.2015 5 z 5

Z neznámých důvodů Z neznámých důvodů Zdena Frýbová

Opět jsem si podle anotace vzadu na knížce myslela, že tentokrát už to nebude ono a opět bylo! Tenhle styl vyprávění miluju a mohla bych ho číst pořád a pořád a pořád. I když se přiznám, že jsem hodně přeskakovala ryze odborné části, to mě nebavilo.

05.05.2015 5 z 5

Rajská zahrada Rajská zahrada Katie Fforde

Samozřejmě od "románů pro ženy" nečekám žádné literární skvosty, ale pro odreagování je čtu ráda. Tahle knížka mě oproti jiným od této autorky ale moc nezaujala :-/.

27.04.2015 3 z 5

Den jako stvořený pro vážnou známost Den jako stvořený pro vážnou známost Zdena Frýbová

Miluju všechny knížky Frýbový! Zase jsem se smála v tramvaji a zase jsem měla chuť neustále někomu předčítat nejrůznější pasáže. Návdavkem taky byly v povídkách zajímavé podněty k zamyšlení a analyzování vlastní osoby :-). No vidíte ho, vola :-D.

26.03.2015 5 z 5

Téměř perfektní Téměř perfektní Katie Fforde

Ale jo, to mě moc bavilo :-). Tentokrát mi nelezl na nervy úplný konec, ale na pár stranách v cca třech čtvrtinách jsem se několikrát mezi odstavci musela přesvědčit, jestli jsem si nějak špatně nepřehodila záložku nebo něco, protože mi přišlo, že děj tak divně a nesmyslně poskakoval... Ale jinak to bylo príma :-).

19.03.2015 4 z 5

Tragédie o třech jednáních Tragédie o třech jednáních Agatha Christie

Možná je to moje chyba, protože jsem momentálně spíše ve víru Deavera a Nesba a na něco "méně akčního" si musím zvykat, ale nijak extra nadšená jsem nebyla. Líbí se mi dialogy a humorné narážky, ale jinak jsem si jako čtenář přišla trochu odstrčená :-D.

12.03.2015 3 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Pořád nevím, co je tak strašnýho na tom, od začátku postupně stíhat vraha a nakonec ho bez šílených několikanásobných zvratů skutečně taky dostihnout :-(. Když je to už ve třetí knížce za sebou, už jsou skoro předvídatelný a říkat si "radši nebudu mít nikoho ráda, protože to nakonec určitě bude vrah" mě moc nebaví :-(. A ráda se příště zase vrátím do města, sáhodlouhý popisy krajiny, jílu a zákrutů řeky mě moc nebraly. Ale knížka jako taková mě moc bavila a nemohla jsem se odtrhnout, těším se na další (haha, zejména proto, že ta prý tak šíleně předvídatelně nepředvídatelná být nemá :-)).

27.02.2015 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Hm, tentokrát tak nadšená nejsem, čtvrtá * je za ten senza popis cesty a opět dialogy a vztahy mezi hlavními (mladými) hrdiny, jinak ale hlavní "filosofické" myšlenky šly mimo mě, už mi zřejmě (díky bohu) chybí pocit vykořeněnosti teenagerů :-).

18.02.2015 4 z 5

Proč jsem nechodil na Alexandrovce Proč jsem nechodil na Alexandrovce František Nepil

Mě knížka moc nezaujala, ale myslím, že je to ode mě trochu nespravedlivý. Nečetla jsem jí kvůli zamýšlecím částem, ale kvůli milému humoru pana Nepila a bohužel pro mě jsem potkala více "zamýšlení" než "vtipkování". Což ale neznamená, že to "zamýšlení" nebylo hezky napsané (pokud se na něj někdo těšil).

15.02.2015 3 z 5

Milostné etudy Milostné etudy Katie Fforde

No, bezva prostředí knihkupectví a festivalu a mám ráda šťastný konce, ale tenhle byl trochu moc melodramatický i na mě :-D. Ale jinak se knížka četla pěkně a ráda jsem se v ní setkala se známými osobami :-).

15.02.2015 3 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Mám trochu strach, že tady máme druhýho Dana Browna, co se týče těch zvláštních zvratů a šokujících zjištění totožnosti záporných postav, ale zatim mi to asi zase tolik nevadí (narozdíl od Browna to totiž bere pěkně svižně :-D) a můžu zodpovědně říct, že jsem se skutečně nemohla odtrhnout. A je tam hodně postav, které mi vážně byly moc sympatické.

08.02.2015 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Zase dobrý a poutavý čtení, to rozhodně, ale čím dál tím víc bojuju s překombinovaností.

28.01.2015 4 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Nejsem nějaký skalní fanoušek překvapivých závěrů a obratů na konci příběhů, takže to pro mě bylo spíš mínus, na druhou stranu jsem autorovi skutečně vděčná za to, že nevěnoval poslední třetinu knihy závěrečné dramatické honičce plné přestřelek a rvaček a že všechny zvraty a nečekanosti popsal hezky svižně :-). Jinak pro mě knížka byla skutečně poutavá a úžasně čtivá.

07.01.2015 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Čtivý a poutavý jako vždycky, o tom žádná, ale na mě tentokrát moc překombinovaný děj. A teda to že umřel vy víte kdo (ne Voldemort :-D) mu jenom tak neodpustim :-(.

03.01.2015 4 z 5

Život na ostro Život na ostro Lenka Lanczová

Jako vždycky fajn oddechovka, tentokrát mi byl sympatický hlavně věk (celkem blízký mému) hlavní hrdinky, to byla příjemná změna :-).

29.12.2014 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

No, nevím, jestli se odvážím číst ještě něco jinýho než HH. I tam mi občas některé věci přijdou na hranici (uvěřitelné x blbost), ale tohle na mě bylo moc. Prostředek knihy byl napínavý a čtivý, ale jinak jsem si celou dobu říkala, že nic šílenějšího jsem dlouho nečetla. A nemyslim si, že bych něco takovýho chtěla číst nějak zvlášť často :-D.

22.12.2014 3 z 5