Mark3ta Mark3ta komentáře u knih

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Kuře melancholik je první kniha od J. K. Šlejhara, kterou jsem přečetla. Od začátku do konce velmi smutný příběh, až přímo depresivní. Je to tragický příběh o lidské krutosti, která nebere ohledy ani na malé dítě, jež se teprve učí o tom, co život vůbec je a pozná ho právě z té smutné a kruté stránky.

14.01.2023 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Když jsem začala knihu číst, čekala jsem, že to bude více detektivka s hororovými prvky, v čemž jsem se mýlila.
Kniha poutavě líčí víru v Boha a vyrovnání se se ztrátou milované osoby.
Myslím si, že kniha je vhodná i pro ty, kteří nejsou zrovna nadšenci do náboženství a člověk se může nad některými věcmi opravdu zamyslet.
Kniha se mi četla dobře, i když jsem některé pasáže přečetla i třikrát, jak jsem se nad tím zamýšlela.

03.02.2022 4 z 5

Caragova proměna Caragova proměna Katja Brandis

Knihu jsem dostala jako dárek na Vánoce, který mě mile překvapil - nádherná obálka a krásné ilustrace, které se bohužel často opakovaly (mohly tam být různé kresby, kde se objevuje puma s veverkou nebo jiná zvířata vystihující situaci, ve které se postavy nacházely).
Kniha je svým stylem vyprávění i příběhem hlavně pro děti, jelikož působí jako pohádka - to ale vůbec neznamená, že si ji nemůže užít i dospělý člověk!
Příběh se čte velmi lehce jako odpočinková četba, u které se člověk i zasměje a postavy jsou velmi sympatické.
Těším se na další díl :)

03.02.2022 5 z 5