marie.kolarova marie.kolarova komentáře u knih

Červenka Červenka Jo Nesbø

Nemam slov, uzasna norska detektivka, ktera se cetla jednim dechem. Zajimave prolinani minulosti a pritomnosti, napinavy a nepredvidatelny dej plny zvratu a prekvapeni. Jednalo se ale o pomerne narocne cteni vyzadujici klid, jinak se clovek snadno ztrati v ruznych casovych linii a mnozstvi jmen. Za me ale super super pribeh, ktery navic pusobil velmi realne.

28.10.2022 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

(SPOILER) Moc hezka, ctiva a citlive napsana kniha. Nekolikrat jsem u cteni plakala, mnohokrat jsem se usmivala, parkrat jsem se zasmala i nahlas. Knizka mi dokonce stala za to, abych se rano vzbudila drive a cetla ji i pred praci :)
Puvodne jsem chtela udelit o jednu hvezdicku mene. V knize se mi nelibilo napr. to, ze Lily po napadeni Rilym najde utociste u Atlase, a pote, co od neho odejde zpet domu, mu dalsich celych 9 mesicu ani nenapise ci mu nezavola. Zaroven mi prislo zvlastni, ze Lily o rozhodnuti o rozvodu rekne Rilymu ihned pote, co porodi dcerku.
Pak jsem si ale precetla velmi dojemny epilog a zaverecny komentar autorky a bylo jasno, ze chci dat plny pocet hvezdicek :)

01.11.2022 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Nádherná a dojemná kniha s velmi silným příběh. Ať bych napsala sebe pozitivnější komentář, tak bych knihu nevystihla dostatečně dobře. Ta kniha se prostě musí přečíst.

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Příběh jedné povedené rodinky, jejíž členové jsou nesympatičtí, vlastně v určitých ohledech takoví zvláštní, skoro všichni na facku :-)
Napínavá a strhující zápletka, od které se nechcete odtrhnout. Kniha je hezky zamotaná, do poslední chvíle nevíte, kdo je vrah. Jediná moje výtka je konec - za mě moc rychle ukončeno, vyřešeno a vlastně pořádně nevysvětleno.

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

4 příběhy, 4 fascinující díla, která by mohla vyjít klidně samostatně. Úžasný Shawshank asi každý z nás zná. Teď věřím, že každý bude znát i Tělo, protože to bylo neskutečné.

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Tak toto byla hezká a zajímavá kniha. Přečetla jsem ji během pár večerů, kniha je velmi čtivá a čtenář chce vědět, jak to dopadne. Hlavní hrdinka je divná, střelená, možná ze začátku působí až nesympaticky, ale pak vlastně pochopíte proč. Humorné pasáže se střídají s vážnějšími a dojemnějšími. Celý příběh možná působí trošku nerealisticky, ale to mě v tomto případě vůbec nevadilo.

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Inspirující kniha, kniha na zamyšlení, která donutí člověka popřemýšlet nad svým snem a nad tím, zda je jeho život takový, jaký si přeje.
Myslím, že může být zajímavé vrátit se ke knize po několika letech, kdy je člověk v jiné životní fázi. Dovedu si představit, že v knize objeví zase úplně jinou rovinu.

17.09.2022 4 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Tak to byla jízda. Skvělá kniha, zajímavý případ, úžasná Kim, gradující napětí. Kniha, která určitě stojí za přečtení.

14.12.2023 5 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Smutné, děsivé a zároveň fascinující. Knihu jsem doslova hltala.

03.12.2023 5 z 5

Boháč z Park Avenue Boháč z Park Avenue Vi Keeland

Oddychovka, žádné složité čtení. Prostě takový povedený román pro ženy. Líbilo se mi, že kniha měla vtip a spád. Zároveň je kniha smutná a dojemná.
Je to kniha na dovolenou nebo dlouhé zimní večery :)

02.10.2022 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Do knihy jsem se ze začátku nemohla začíst, dokonce jsem i zvažovala, že ji odložím. Nakonec jsem ale vytrvala a vyplatilo se.

Hlavní hrdinka je poměrně svérázná, chvílema mě až její chování iritovalo :-) S některými hrdinkami se dokážu ztotožnit, s Eleonorou mi to vůbec nešlo. Její reakce, jednání i chování mi bylo absolutně cizí. Postupem času jsem ji ale s rozkrýváním její minulosti částečně začala chápala a pomalu jsem si k ní nacházela cestu.
Příběh se vyvíjí vcelku předvídatelně, ke konci knihy přišel ale vcelku nečekaný zvrat. Za konec knihy dávám autorce o jednu hvězdičku víc, než jsem chtěla dát původně.

04.11.2022 5 z 5

Velmi anglická vražda Velmi anglická vražda Verity Bright

Vcelku hezký rozjezd, který ale postupně místo aby gradoval, tak padá a padá, až dopadne na dno. Dočteno, ale jen proto, že je léto a neměla jsem co jiného u vody číst.

24.07.2023 2 z 5

Matčino vyznání Matčino vyznání Kelly Rimmer

Emočně strhující příběh dvou žen milujících stejného může. Ivy je matkou, Olivie manželkou. Kniha se může zdát v některých úsecích příliš dlouhá a popisná. Ale pokud vydržíte do strhujícího konce tak pochopíte, že kniha být kratší nemohla.

14.05.2023 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Velmi zajímavé a netradiční téma s překvapivou zápletkou a vyvrcholením. Za mě to byl hodně dobře vymyšlený příběh.

04.03.2023 4 z 5

Ženy, které běhaly s vlky Ženy, které běhaly s vlky Clarissa Pinkola Estés

Knihu jsem bohužel nedočetla, ačkoliv jsem se velmi snažila. Byla na mě hodně složitá, nesrozumitelná, mnohokrát jsem nevěděla, co tím chce autor říct. Používané slovní obraty a věty byly zvláštní, zastaralé. Za mě tato kniha ne.

04.03.2023 1 z 5

Dokonalá hra Dokonalá hra Vi Keeland

Je to taková klasika dua těchto autorek. Kniha se mi líbila, i když námět byl poměrně tuctový. Ale hlavní postavy byly sympatické a byla mezi nimi cítit velká chemie.

04.03.2023 4 z 5

Proč spíme Proč spíme Matthew Walker

Kniha je plná zajímavých informací o spánku a výsledků výzkumných prací týkajících se spánku. Otázkou pro mě ale je, zda veškeré výsledky byly správně interpretovány a zda se jednalo o skutečné výzkumy. Zejména v poslední části knihy mi už důvěryhodnost autorových výroků klesala. Nicméně závěr je jasný, jednoznačně je prospěšné hodně spát. Kniha byla čtivá a velmi poučná.

21.10.2022 4 z 5

Anna Boleynová - Králova posedlost Anna Boleynová - Králova posedlost Alison Weir

Mám moc ráda filmy i romány o Jindřichovi a Anně Boleynové. Je zajímavé, vidět tento příběh z různých úhlů pohledu. Tento se mi líbil. Výtku bych ale měla k prostřední části románu, která mi přišla nezáživná.

18.10.2023 4 z 5

Dobrodružství Sherlocka Holmese Dobrodružství Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Kniha povídek a tak jak to bývá, některé povídky jsou lepší a některé o trošku slabší. Celkově ale kniha zapůsobí velmi dobrým zážitkem.

17.08.2023 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Zvláštní kniha z ne úplně vzdálené budoucnosti. Svět, ve kterém jsou ženy - služebnice - přiděleny k určitému páru, aby mu porodily děti, následně musí odejít a jsou přiděleny k jinému páru, aby porodily děti zase jemu a tak pořád dokola. Téma pro mě osobně poměrně děsivé. Čekala jsem nějakou vzpouru, nějaký zvrat, který ale nenastal. Kniha prostě jen tak nějak plynula a měla velmi otevřený konec.

04.03.2023 3 z 5