Marian27 Marian27 komentáře u knih

Diablova hviezda Diablova hviezda Jo Nesbø

Kniha nieje vyslovene zla, len je zbytocne zdlhava, natiahnuta a obcas zbytocne zlozito napisana. Tesil som sa na "Letneho snehuliaka" a dostal som Vrazdy podla abecedy v modernej verzii. Detektivke chyba lahkost ktoru by detektivky mali mat.
Jedna hviezdicka za Harryho a originalne postavy (Vibeke, Ruth a futbalistka), druha za poslednych 100 stran (ktore stali za to a boli fakt skvele) a tretia za ukoncenie dejovej linie s Wallerom. Tahalo sa to tri knihy a uz mi to poriadne liezlo na nervy. Ale konecne ten parchant dostal co si zasluzil. Diablova hviezda bohuzial u mna moc nezahviezdila. Ale uz mam doma Spasitela ktory nasleduje. Ale s jeho citanim asi chvilu pockam:).

24.09.2014 3 z 5

Deformácia Deformácia Robin Cook

Naozaj skvela, napinava od zaciatku do konca, obcas akcna, obcas na zamyslenie. Par chybiciek sa vyskytlo ale kniha je taka skvela ze ich tu nechcem rozoberat a zbytocne tento vydareny pribeh zhadzovat. Adam je typ hrdinu s ktorym sa kazdy stotozni a aj ked nieje bez chyb, drzite mu palce az do konca. Skvely zaver a zaverecne slovo autora ma prinutilo trosku pouvazovat nad temou farmaceutickeho priemyslu najma preto ze v jednom z jeho odvetvi pracujem :).

13.08.2014 5 z 5

Únos Únos Robin Cook

Tak, takto nejak si predstavujem vyborny roman. Originalna zapletka, zaujímavé postavy, skvelé dialógy, akčnosť a napínavosť, trošku nenútené poučenie, sem-tam humor a myšlienky ktoré nútia človeka zamyslieť sa.
Do teraz neviem či by som v Interterre chcel ostať alebo naopak sa z nej snažil uniknúť. :)

08.07.2014 5 z 5

Záhada diabolskej hudby Záhada diabolskej hudby André Marx

Velmi prijemna patracka ktora ako jedna z mála nieje predvídavá. Fajn citanie na vikend.

26.05.2014 5 z 5

Pravidlo dvou minut Pravidlo dvou minut Robert Crais

Skvela kniha od môjho oblúbeného autora. Max Holman je sympaťák a spolu s Pollardovou tvoria skvelú dvojku. Človek proste Holmanovi musí držať palce lebo keď nevypátra pravdu on, nedozvie sa ju ani čitateľ. V kdútiku duše dúfam že sa Crais niekedy k Holmanovi vráti a vymyslí ďalšiu skvelù knihu s týmto " Lupičom hrdinom". Ale Cole a Pike sú známejší a kultovejší. Aj tak budem dúfať:).
Knižka patrí medzi najvydarenejšie a najoriginálnejšie aké Crais napísal.

13.05.2014 5 z 5

Smrtící nahota Smrtící nahota J. D. Robb (p)

Originalne, velmi čítavé, okorenené romantikou, akčnosťou, erotikou a humorom. Koniec fajn aj keď niečo podobné použilo mnoho autorov detektívok. Mne osobne sa kniha páčila a určite si zoženiem aj ďalšie "smrtiace" diely.

19.03.2014 4 z 5

Bohyňa pomsty Bohyňa pomsty Jo Nesbø

Musim sa uprimne priznat ze kniha mala uplne skvely zaciatok ale asi v polke ma prestala nejak bavit. Bolo to take nemastne, neslane a Harry pôsobil tiez tak nejako podobne. Zmieril som sa stym ze kniha sa autorovy proste nepodarila a odlozim ju stym ze sa k nej este niekedy vratim:). Lenze stale mi nedalo pokoj ako to vlastne cele dopadne a tak som cital a cital a ake bolo moje prekvapenie ked sa dej ktory sa tak vliekol v druhej casti knihy krasne rozbehol a uz to nebolo citanie ale hltanie jednej strany za druhou. Bol som rad ze som vydrzal lebo Bohyna pomsty ma Bohovsky zaver!!! Ten bol fakt originalny a knihu vyzdvihuje nielen ako detektivku ale aj ako hodnotny a skvely citatelsky zazitok!

26.02.2014 4 z 5

Bezmoc Bezmoc Dean Koontz

Literarny kritik vrazdiaci spisovatelov? To by sme v dnesnej dobe ked knihy pise skoro kazdy potrebovali ako sol! :)

29.01.2014 3 z 5

Zrada Zrada Jo Nesbø

Zrada je moja druha knizka od Nesba a neda sa jej upriet ze sa naozaj skvele cita. Kapitoly su kratke, viac dejovych linnii mi problem nerobilo aj ked na zaciatku to bolo naozaj trosku zmätené. Ked to porovnam so Snehuliakom tu som naozaj netusil kto bude ten starec. Mal som urcite podozrenie ale nebolo to take na sto percent. Zas mi neda pripomenut tlacove chyby a musim povedat ze tlaciarensky skriatok sa pekne na slovenskom vydani vyzabaval. Nielenze dost casto sa zda ze vo vetach chybaju nejake tie slova, dost je to zvratne zameno "sa" ale aj tie nelogičnosti biju do oci. Napr.zatvorila zatvorene okno, od piateho oktobra do prveho novembra je pädesiatdevät dni, Harry vola s Mollerom ale na konci rozhovoru nema co Meirikovy povedat.
Zradu odporucam ako prijemnu detektivku ale radim citatelom aby ju necitali naraz s inymi knihami!

27.01.2014 4 z 5

Popol všetkých zarovná Popol všetkých zarovná Dominik Dán

Som rad ze aj na Slovensku mame autora takeho formatu ktory dokaze napisat rak prepracovany a prekombinovany roman. Niekedy az prilis prekombinovany! Bola to moja prva danovka a vcelku sa mi aj pacila. Dejova linia s rozsekanou babkou bola klasicka moderna detektivka, aj ked teda bez nejakeho zloziteho vysetrovania a logickych dedukcii. Ale druha linia o vojne mafii, to uz bola ina kava! Trosku zlozity mafiansky pribeh v ktorom je problem rozlisit kto je kto a na ktorej strane stoji. Autor odviedol kus skvelej prace a rozlisit pravdu od literarnej fikcie je naozaj problem. Najma ked som si precital clanky suvisiace s temou. Knizka sa mi pacila ale musim jej vytknut urcitu tazkopadnost a zbytocnu zdlhavost. Pri Krauzovom uteku mi normalne prislo zle a musel som sa ovlazit studenou vodou! Tomu sa hovori autenticky literarny zazitok. Uz sa tesim na dalsie patranie Mord partie z Nasho mesta.

19.12.2013 4 z 5

V tmavej chodbe V tmavej chodbe Lois Duncan

Skvela knizka na neskory jesenny vecer. Originalna zapletka, sympaticka hlavna hrdinka a hlavne stare ponure sidlo. Tuto zmes mam velmi rad. Kit som drzal palce hned od zaciatku. A aj Sandy, Ruth a Lynde. Je fajn ze sa tak od seba odlisovali nielen povahovo ale napriklad aj farbou vlasov. Pribeh sa mi pacil ale strhavam bod za prilis otvoreny koniec. Mozno to bol zamer ale mne osobne to to vadilo. Podarilo sa Lynde ujst? A co profesor a madam? Stihol ich zasluzeny trest? Alebo uz otvaraju novu skolu niekde inde?

14.11.2013 4 z 5

Tikot Tikot Dean Koontz

Blazniva komedia a horror dohromady? Tak toto dokaze sklbit jedine Dean Koontz!!!

28.10.2013 5 z 5

Honba za meteorom / Hviezda juhu Honba za meteorom / Hviezda juhu Jules Verne

Obidva pribehy boli skvele a ja urcite budem po verneovkach siahat castejsie. BRAVO!

16.07.2013 5 z 5

Vražda v Orient exprese Vražda v Orient exprese Agatha Christie

Skvela, zamotana detektivka s nadherne jednoduchym riesenim. ( Ked si Poirot obzera po prvy krat ludi vo vlaku a zbada komornu povie si- "asi komorna nemeckej damy". Ostava pre mna zahadou kto je nemecka dama? Ale objavil som len tuto jednu chybu v preklade. Inak som bol spokojny. Pravdaze hodnotim knihu ktora vysla v Zelenej kniznici)

25.06.2013 5 z 5

Dům stínů Dům stínů Dean Koontz

Mne osobne sa kniha velmi pacila a nemam jej co vytknut. Originalny pribeh, zaujimave postavy, skvele gradovanie napatia. Vobec som sa pri nej nenudil a nemal som ju ani chut odlozit ako sa mi to stalo asi v polovici inak dobrej knihy Bezmoc. Ten koniec ma trosku zamrzel ale bol logicky a pribeh bol dotiahnuty do konca. Skvela originalna knizka s napadom a s myslienkami ktore prinutia cloveka zamysliet sa.

11.06.2013 5 z 5

Záhada internetového upíra Záhada internetového upíra André Minninger

Ani tentokrat ma hrdinovia z mojho detstva nesklamali. Len naozaj skoda "toho odseknuteho konca".

27.04.2013 4 z 5

Noc mi dáva moc Noc mi dáva moc Mary Higgins Clark

Príjemná detektívka aj keď trošku zdlhava a od začiatku som tušil kto bude vrah.

14.04.2013 3 z 5

Stratené mesto Stratené mesto Kevin J. Anderson

Ako fanúšik Aktov X som bol spokojný s odpustil som hlavným hrdinom aj občasné nelogické chovanie. Kevin J. Anderson napísal svižnú, napínavú, občas trošku predvídatelnú ale inak skvele zakončenú knihu. Skvely námet na tretí celovečerný film.

22.08.2012 4 z 5

Záhada šepkajúcej múmie Záhada šepkajúcej múmie Robert Arthur jr.

Mám rád troch pátračov a táto kniha je už klasika. Vždy po nich siaham, väčšinou cez leto. Na horúce letné dni sú pátračky ako stvorené.

12.07.2012 4 z 5

L.A. rekviem L.A. rekviem Robert Crais

Najlepšie dielo! Výborný záporák, kniha je zameraná aj na Colea aj na Pikeho. Moja naj od Craisa.

22.06.2012 5 z 5