margotkla19111 margotkla19111 komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Vím že tenhle komentář bude trochu delší ale potřebuju říct vše co mám na srdci.

Takže o knížce jsem už několikrát slyšela ale ani mě moc nezaujala,pak, asi 2 týdny zpátky jsem na ni narazila v jednom videu (Kdo znáte Viral Brothers ví o čem mluvím) a rozhodla jsem se, že si ji teda přečtu . A rovnou jsem si objednala oba díly.
Od knížky jsem čekala opravdu HODNĚ. Všude se o ní psalo,vyhrála knihu roku atd. A pak mi došla a já se pustila do čtení.
Příběh o obyčejné dívce Anastasii Steeleové(která jako by z oka vypadla Belle ze Stmívání) a superbohatém a trochu šíleném Christianu Greyi(najděte 10 rozdílu mezi ním Edwardem) mě ze začátku zaujal. Kniha je napsána velice čtivě a kapitoly jsou poskládané tak abyste prostě museli pokračovat,i když mám pocit že autorka některé scén opsala ze Stmívání. Jenže po nějakém čase to začíná trochu nudit. I když přeskočíte řeči o její vnitřní bohyni,o tom že sice v životě nepila ale pozná dobré víno a je schopná mu to perfektně udělat, i když je skoro nepolíbená,Ach božíčku(se objevuje dost často). A jeho,bejby a Jedla jsi něco?,tomu prostě něco chybí. Popravdě podle toho jak se kniha prezentovala jsem čekala trochu víc sado-masa,anebo alespoň milostných scén. V každé průměrné knížce od Smallové je tam víc sexu než v téhle. Kniha mě hodně zklamala ale asi spíš proto že jsem od ní tolik čekala,jinak jako taková není špatná a opravdu jsem se od ní nemohla odtrhnout. Jsem zvědavá na třetí díl a určitě si ho přečtu ale pro někoho kdo by chtěl hlubší literální zážitek tohle opravdu není.

17.03.2013 3 z 5

Padesát odstínů ostudy Padesát odstínů ostudy Andrew Shaffer

Nepamatuju si kdy jsem se naposled takhle pobavila.Přečetla jsem ji během pár hodin. Vřele doporučuji

30.12.2013 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Miluji tě, Marku Watney!!!!!

15.12.2015 5 z 5

Kniha posledního soudu Kniha posledního soudu Connie Willis

Absolutně nekroticky apokalyptický!!!!

03.04.2017 5 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Jako vždy perfektní, nemůžu se dočkat až se vrhnu na 5 díl ale......Začínám už být trochu unavená ze zbytečných kapitol a řečí které trvají přes deset stran. Asi už mě lehce začíná chytat ten KRIZOVÝ BOD který dopadne na každého čtenáře po přečtení 3 tisíců stránek a 50 milionů postav :-)

13.10.2014 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Před deseti lety bych to asi prožívala více, ale i tak.....Je to můj milovaný Edward, moje první láska, nemůžu dát jinak než 5*

19.05.2022 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Do téhle knížky jsem se pustila hlavně proto, že jí máme v povinné četbě k maturitě. Stydím se to říkat ale nic moc jsem od ní nečekala.....A potom jsem otevřela první stránku.......a za dva dny jsem jí přečetla. Skutečně nádherné, poutavé, zajímavé. A taky dost smutné a depresivní. Ale to právě dělá Větrnou Hůrku tak přitažlivou....

27.05.2014 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Ze začátku jsem nechápala CO je na téhle knize tak bestsellerového Ale zhruba po nějakých 150 stránkách jsem pochopila. Příběh je prostě geniální, propracovaný, osudy postav se protínají neuvěřitelným způsobem. Nápadité, psychologické a přitom napsáno tak lehce. Nádherný příběh, nádherná knížka a nádherná obálka

22.03.2015 5 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Ne!!!! Já prostě do Vichrů zimy rozhodně nevydržím. Ne po tom co se na konci knihy děje. Prosím ať je tu co nejdřív.....

12.11.2014 5 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

A můůůůůůj božeeeeee. A už je to tady. Pozabíjíme polovinu hrdinů,někteří dokonce mrtví ani nezůstanou. Jsem nadšená. Po dočtení jsem zůstala s otevřenou pusou. Něco jsem musela číst víckrát abych se přesvědčila že to je doopravdy napsané a nevymýšlím si to. Hned se vrhám na další díl!!!!

26.07.2014 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Poprvé jsem ji zkusila číst v září minulého roku. Ale první dojem nic moc. Hodně postav, zapletený děj, nevyznala jsem se v tom. Před nedávnem jsem zkoukla první 2 řady seriálů a říkala jsem si že přece nemůže být ta knížka TAK špatná když je televizní zpracování TAK dobré. A nemýlila jsem se. Osobně bych doporučovala podívat se třeba jen na pár dílů abyste se dostali do děje a jakmile se v něm vyznáte, kniha se čte sama. Nemůžu se dočkat až se pustím do dalších dílů. Opravdu úžasná fantasy sága

01.07.2014 5 z 5

Chutná těla Chutná těla Isaac Marion

Neobvyklý a neokoukaný příběh. Vtipně napsaný,perfektně vykreslený. I když je od začátku jasné jak kniha dopadne,stojí za to si jí přečíst. Byla jsem z ní opravdu nadšená a rozhodně jí nečtu naposledy.

29.07.2013 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Nehodlám se opakovat,kdo chce znát můj názor ať si přečte co jsem napsala k 1 dílu. Jinak je pravda že tady to bylo více dějové,možná i zajimavější ale popravdě....Přečíst první díl mi trvalo 2 dny,přečíst tohle skoro 3 týdny. Někde v polovině jsem se prostě sekla a ....nemůžu si pomoct ale, začala to být dost nuda. Pořád to samé opakování vět,frází atd. Nad vnitřní bohyní už ani nemám komentáře až na to že je třeba ji nekompromisně vyškrtnout. Pořád poslouchat jak je Pan Grey TAK dojebaný a TAK dokonalý už po nějakém čase taky nudí. Na konci už jsem byla ráda že to mám za sebou. Kdyby autorka chtělo pohodlně by se to dalo napsat na polovině stránek. Christianova bývalka která šla po Aně mi tak nápadně připomněla Viktorii ze Stmívání. Ale zase abych knize nekřivdila,opravdu JE lepší než Padesát Odstínů Šedi. Byl tam děj i akce a také jsme se dozvěděli něco o minulosti Pana Greye. Jenom si nedokážu představit o čem a jaký bude po tomhle, třetí díl. Ale určitě si ho přečtu. Každopádně jak jsem říkala už v komentáři k jedničce...Kdo by chtěl číst pořádnou knížku,a literálně alespoň trochu na výši.....Po téhle ať radši nesahá.

06.04.2013 3 z 5

Prokletí Prokletí Claudia Palumbo

Narazila jsem na ni náhodou v knihovně a řekla si, proč ne. Nečekala jsem od toho nic moc ale příběh mě opravdu překvapil. Sice je vidět že autorka je hodně ovlivněná Stmíváním apod. ale nebylo to vůbec špatné. Navíc má úžasný vkus na hudbu..konec hodně překvapil, konečně něco co není 100% happyend. Jsem opravdu zvědavá na další tvorbu.

24.03.2015 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Takže....předem se omlouvám za délku komentáře.
Na knihu jsem byla opravdu hooooodně zvědavá a docela jsem se i těšila, a popravdě řečeno,nic nečekaného a zvlášť zajímavého se nestalo. Erotické scény mě nechávají absolutně chladnou,i 10tiletá holka by je popsala líp a chytlavěji. Děj taky nic moc,i když popravdě řečeno stalo se toho víc než v předešlých 2 knihách dohromady. A teď ke konci. Vrcholíme,vrcholíme ale vyvrcholení jaksi nikde. Bylo mi jasné že to skonči happyendem ale že to bude až TAKOVÁ slaďárna tak to sem fakt nečekala. Předvídatelné a nudné. Mimo to Christiánova vsuvka na konci knihy taky nebyla nutná,ale budiž.. Shrnuto a sečteno........čtivé,chytlavé ale tak trochu o ničem. Tím nechci říct že by se to číst nemělo. Jakmile se do toho zakousnete nepustí vás a úplně zapomínáte na všechno ostatní ale.......Něco tomu prostě chybělo. Možná se k celé řadě jednou vrátím,až budu chtít zapomenout na okolní svět...Ale jak už jsem psala i předtím. Pro někoho kdo čeká bůhví co tohle opravdu není. Avšak dámy,kdo by si nechtěl přečíst o perfektním panu Greyovi který,ač fetišistickej maniak, je schopen se změnit pouze kvůli lásce k dívce tak obyčejné :-)

06.10.2013 3 z 5