Margerite Margerite komentáře u knih

Krvavé skládanky Krvavé skládanky Nadine Matheson

Pro mě zklamání, ohraný neoriginální příběh, snaha o co největší brutalitu a navrch otřesný překlad. Víc než průměr to určitě není. Kdo chce kvalitní detektivku/thriller, ruce pryč.

03.09.2023 3 z 5

Číhání Číhání Eric Rickstad

Moje první kniha tohoto autora. Váhala jsem mezi 3 a 4*, nakonec trochu přidám a dávám 4. Líbila se mi vyšetřovatelka i hlavní linka, naopak mi vadilo celkové zastření hlavního motivu, kdy čtenář nemá až do konce šanci odhalit, jak to vlastně bylo. A pak lavírování na konci, kdo že je vlastně vrah. Ale celkově fajn, půjčím si další díl.

17.12.2022 4 z 5

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Tentokrát o něco horší hodnocení,chyběli mi ztřeštění obyvatelé Three Pines. Pár zbohatlých snobů nemělo šanci Ruth, Myrnu nebo Gabriho nahradit. Taky agentka Nicholová mi chyběla. Navíc zezačátku je tempo hooodně pomalé, i na mě. Jinak atmosféra skvělá, jak došlo k vraždě, se mi samozřejmě odhalit nepodařilo, i když všechny indície nám autorka servírovala jak na stříbrném podnose. Já odhalila jen jednu a to bylo prostě na rozklíčování celé záhady málo.

05.10.2022 4 z 5

Útěk Útěk Peter May

Nezaujalo, po cca pětině knihy jsem to odložila. Zdlouhlavé, nudné, neprobudilo to ve mně zvědavost, jak to bude dál. A ani atmosféra nic moc. Docela mě to mrzí, protože P. Maye mám přečteného skoro celého (české překlady) a jako autora ho mám velice ráda.

15.07.2022 2 z 5

Královny hrůzy Královny hrůzy * antologie

Od sbírky jsem čekala o něco víc. První dvě třetiny za moc nestály, povídky v poslední třetině knihy byly výrazně lepší. Průměr, pro příznivce žánru stojí jako historický exkurz za přečtění, jinak bych knížku asi moc nedoporučovala, dnes už je literatura prostě jinde.

15.06.2022 3 z 5

Alias Grace Alias Grace Margaret Atwood

Na začátku jsem se nějak nemohla prokousat první částí, ale když začala Grace vyprávět, šlo to už samo. Knížka mi hodně připomínala Ostrov Entry od Petera Maye, kde je také popisováno osidlování Severní Ameriky. Tohle bylo moje první setkání s Margaret Atwood a určitě ne poslední. Vybrala jsem si ji v rámci Čtenářské výzvy jako držitelku Ceny Franze Kafky. Knížku určitě doporučuju těm, kdo mají rádi historické romány, detektivka to vlastně ani není.

05.06.2022 4 z 5

Pýthiiny rady Pýthiiny rady Erik Axl Sund

Na mě už to bylo příliš natahované a pořád to samé dokola, všechny tři díly na jedno brdo. I když zpracování si pořád ty 4* zaslouží. Určitě stojí za přečtení.

11.05.2022 4 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

U téhle knihy jsem dlouho váhala, jestli dát 3 nebo 4*. Četla se fajn, ale děj byl velice předvídatelný včetně závěrečného rádoby překvapivého zvratu. Nakonec jsem se přiklonila ke 3* zejména kvůli slabému překladu.

25.02.2022 3 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

Těch masových vrahů už je na severu Evropy nějak podezřele moc, mám pocit, že snad už dokonce víc než v Midsomeru. Ale počtení to bylo příjemné, mám radost, že se mi podařilo objevit další povedenou detektivkovou sérii. Hvězdička dolů je za nepříliš povedený překlad.

03.08.2021 4 z 5

Takový normální den Takový normální den Will Carver

Nápad to nebyl špatný, ale to zpracování, ta forma mi prostě nesedla.

22.06.2021 3 z 5

Norkový kožich za hrst vloček: aneb šest hodin ve vlaku Norkový kožich za hrst vloček: aneb šest hodin ve vlaku Inna Rottová - Mirovská

Dávám 4*, za které kniha určitě stojí. Silné téma, autentické vyprávění, prostý jazyk bez patosu. Trošku mi vadila epizodičnost a ne úplně perfektní literární zpracování, ale to u vzpomínek asi ani nemůžeme chtít. Doporučuji.

30.11.2020 4 z 5

Soumrak Soumrak Dmitry Glukhovsky

Po trilogii Metro pro mě byla knížka zklamáním. Nebyla vyloženě špatná, ale čekala jsem od autora víc. Nepomohl ani ne moc povedený překlad. Je to takový průměr.

28.07.2020 3 z 5

Krvavé stíny Krvavé stíny Jérôme Loubry

Tak nakonec velké zklamání. První 3/4 bych dala 4*, ale pak to jde všechno do kytek. Vysvětlení celého příběhu bylo až moc neuvěřitelné. Škoda, asi bych dala přednost opravdovým čarodějnicím. Poslední čtvrtina za mě 2*, takže celkově nakonec 3*.

09.03.2024 3 z 5

Sestry Foxovy Sestry Foxovy Lucie Hlavinková

Téma zajímavé, ale zpracování více než chabé. Nedočteno.

13.02.2024 2 z 5

Sekta Sekta Mariette Lindstein

Ze začátku se knížka tvářila hrozně "cool", ale nakonec to bylo takové utahané. Celý děj se dost vlekl a akčnější konec jsem čekala. Ten to ale nezachránil. Tak nějak chápu, co autorka chtěla čtenáři předat, ale za mě to nefunguje. Jak se člověk dostane do spárů sekty, aniž by si toho všiml. Pro mě tam bylo minimálně 10 okamžiků, kdy už by s tou prací každý sekl. Překlad za moc nestál, takže za mě slabší 3* hvězdy, ale do dalšího dílu nejdu.

13.02.2024 3 z 5

Na útěku Na útěku Harlan Coben

Pro mě první Harlan Coben v knižní podobě. Zatím jsem znala jen seriály natočené podle jeho knih. Bylo to akční, bylo to svižné, ale nemělo to hloubku, občas to bylo přitažené za vlasy a těch náhodiček tam bylo na můj vkus prostě moc. Jako nenáročná četba před usnutím, když potřebujete vypnout, to může být fajn. Ale např. proti severské krimi mnoha autorů Coben za mě neobstojí. I proto dávám jen 3*, ale možná po něm šáhnu někdy zase, až budu potřebovat úplně vynout a o četbě nepřemýšlet.

27.10.2023 3 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Půjdu proti proudu a dám jen 3*, i když jsou za mě hodně silné. Příběh za mě až příliš tlačí na pilu, snaží se šokovat, struktura je prostě jednoduchá, chronologická a nejhorší je za mě asi překlad, u některých slov jsem přemýšlela, jestli je to vůbec česky. Skladba některých vět naprosto šílená. Pachatele uhádnete dlouho před koncem. Přesto, kniha své jisté kvality má, zkusím další díl. Už u více sérií se mi osvědčilo u toho prvního přimhouřit oko, protože ty další jsou často lepší a lepší. Navíc Tilly nejde nemilovat, že.

31.07.2023 3 z 5

Podzimní vražda Podzimní vražda Mons Kallentoft

Za mě tentokrát o něco slabší než předchozí díly. Nějak mě kriminální zápletka nedokázala vtáhnout, snad kvůli tomu, jak byly oběti nesympatické. Už jsem si poměrně zvykla na monology poletujících duší, které mě v prvních dvou dílech irtitovaly opravdu hodně. Naopak oceňuju osobní linku Malin i ostatních, tam to je na 5*. Psychologická sonda do duše alkoholika je velmi realistická.

04.07.2023 4 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Námět zajímavý, anotace zaujala, ale to zpracování. Jazyk hodně jednoduchý až prostý a jak už někteří psali, klišé nad klišé. První půlka se mi zdála o něco lepší, ta druhá slabší. Když srovnám se "svými" čtyřhvězdičkovými knihami, nemohu tady dát víc než tři. Bohužel, potenciál tu byl. Ale podle zdejších názorů zkusím autorovu detektivní retro sérii, prý by měla být o dost lepší.

15.04.2023 3 z 5

Práskač Práskač Jan-Erik Fjell

Slabší 4*. Příběh dobrý, i když mafii moc ráda nemám, tady to šlo. Nějak mi nesednul překlad, kde vtip občas nevyzněl jako vtip a domýšlela jsem si vše až zpětně, nevím, zda chyba originálu, překladatele či moje. Každopádně zkusím druhý díl, Brekke je sympaťák.

26.02.2023 4 z 5