marecek1 marecek1 komentáře u knih

Útok obrů Útok obrů Kevin Hearne

Moc fajn fantasy na odlehčenou. Prostřední a jednotlivé národy (včetně hlavních postav) jsou srozumitelně popsány. Hlavních postav není zbytečně moc, takže se v tom člověk neztrácí. Dramatické a bojové pasáže jsou podle mě možná sepsány až moc zkratkovitě a rychle (na rozdíl např. od Eriksona), na druhou stranu je díky tomu kniha hodně čtivá. Jako jediný "zápor" bych viděl čekání na další díly. Určitě mohu doporučit a nenechte se odradit tím, že je kniha trochu tlustější.

27.06.2019 5 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Pokud někdo čeká fantasy inspirované severskou mytologií (podle Ódina v názvu) tak jako já, bude zklamaný. Možná dokonce dvakrát tak jako já. Nejenže to nemá se severskou mytologií nic společného, ono to pro mě není ani moc fantasy. Jediné fantasy prvky jsou ocasy u "normálních" lidí, drápy u "slepých", jakási "síla" a údajně mluvící havrani... Bohužel jsem měl od knihy až moc velká očekávání, i když už jsem si dopředu říkal, že pokud to psala žena, nemusí to dopadnout dobře. Lovestory o patnáctce s lehkými prvky fantasy, moc často se mi nestává, abych se k dočtení knihy musel takhle přemáhat... ještě že si můžu spravit chuť u Eriksona a Esslemonta.

09.02.2019 1 z 5

Sweeney Todd: Šňůra perel Sweeney Todd: Šňůra perel Thomas Peckett Prest

Možná půjdu proti proudu. Kniha se mi líbila více než film. Po jejím dočtení jsem musel změnit hodnocení filmu a jednu hvězdičku ubrat, protože mi ze zlého Sweeneyho udělali mstící se chudinku.

03.05.2013 5 z 5

Šestý zánik Šestý zánik James Rollins (p)

Tak bohužel přišlo to, čeho jsem se bál už delší dobu. Přišla desátá kniha o SF a James se začíná trochu opakovat. Pokud si pamatuji, tak něco, co se nezastavitelně šíří Amerikou už v jedné knize bylo a to dokonce s useknutou končetinou po dotyku. Když na konci psal, že se série teprve dostává do toho nejlepšího, doufám, že ji nebude zbytečně natahovat za každou cenu.

12.03.2016 4 z 5

Assail Assail Ian Cameron Esslemont

Při přepočtu na počet stránek pro mě asi nejrychleji přečtená kniha z Malazu. Od začátku mě chytily všechny dějové linky. Kniha krásně ubíhala a nabídla spoustu vtipných i dojemných nebo řekněme citově zabarvených okamžiků.

23.03.2019 5 z 5