marcela0282 marcela0282 komentáře u knih

Zatímco spím Zatímco spím Reneé Shafransky

Tak tady nevim, jestli jsme vsichni cetli stejnou knihu :D vubec mi to neprislo spatny... Jako ten motiv je takovej netradicni, ale nemyslim si ze by to byla nuda, nebo snad dokonce odpad. Clovek to musi cist jako pribeh, vypraveni a necekat nejaky super drama, jako od beznych detektivek / thrileru. Ani do jedny kategorie bych to nezaradila, ale to neni duvod, proc knihu oznacovat za spatnou.
Doporucuji jako oddychovou literaturu :)

21.09.2021 4 z 5

Anonymita Anonymita Arno Strobel

Vyborne cteni, kniha mela vse, co jsem ocekavala. Humor, napeti, zabavnou formu a styl, zajimave postavy, necekane rozuzleni a pro me i netradicni motiv. Premyslela jsem, jak autori knihu davali dohromady, ale at uz to bylo jakkoliv, povedlo se a nezbyva nez doufat, ze tento detektivni tym jeste nejaky ten pripad ceka :)

09.09.2021 5 z 5

Třetí na řadě Třetí na řadě Allison Brennan

Pro me prijemne prekvapeni. Zajimave postavy a napinavy, poutave napsany pribeh. Obcas jsem sice tusila, co bude dal, jindy jsem ale byla naopak zaskocena. Konec knihy napovida ze se muzeme tesit na pokracovani, takze ja se urcite s autorkou nesetkavam naposledy.

30.08.2021 4 z 5

Dle meho nazoru velmi pekne napsana kniha. Ctenar se spolecne s autorkou vydava na studia do KLDR a zaziva situace, o kterych se muze obycejnym turistum jen zdat. Prihody a mista jsou doplnena hlubsim politickym, spolecenskym a kulturnim kontextem a navic analyzou celeho systemu. Moc se mi na konci libilo porovnani vykladu dejin tak, jak ho zname my, s tim, jak je vyucovan v KLDR.
Take smekam pred autorkou, jeji odvahou a zapalem. Pro me velmi zajimava osobnost. Velmi ocenuji, ze v jejich textech nejde o hon za senzaci, ale o snahu vyzdvihnout i pekne veci, o kterych neni v zaplave toho negativniho moc slyset.

05.07.2021 5 z 5

Měsíční prach Měsíční prach Arthur Charles Clarke

Takove mile cteni :) klady a zapory byly zmineny uz mnohokrat, tak jen dodam, ze me se nejvic libilo sledovat predstavy autora, jak to v budoucnosti bude fungovat :)

22.05.2021 4 z 5

Ani mrtvá, ani živá Ani mrtvá, ani živá Ursula Poznanski

Kniha se mi moc libila - stylem vypraveni, jazykem i tematem. Bylo to napinave, ale misty jsem se musela i smat. I kdyz to byla uplne jina Ursula, nez znam z predchozich knih, byla jsem prijemne prekvapena, bylo to pro me neco uplne noveho a knihu jsen precetla jednim dechem. A ted nezbyva, nez se tesit na dalsi pocin teto skvele autorky.

13.05.2021 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Chtela jsem hodnotit nizsim poctem, ale ten konec dojem malinko napravil. Pribeh mi prisel, jako slozeny ze spousty tak nepravdepodobnych situaci, ze jsem mela nekolikrat chut knihu odlozit a opravdu jsem neverila vlastnim ocim. V prvni ctvrtine jsem mela pocit, ze uz je tema vycerpane a ctecka se musi s poctem stranek plest, u poloviny se to trochu zlepsilo, a pak zase nic... Myslim si, ze napad tak spatny nebyl, jen to zpracovani se nejak nepovedlo. Ani postavy mi neprisly propracovane a cele to bylo strasne preplacane vsim moznym a hlavne tedy nemoznym.

08.01.2021 3 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Proste kvalita, ktera se skvele cte :) i kdyz jsem tusila kdo to byl, cele rozuzleni bylo zajimave a ke konci jsem byla opet napnuta jak ksandy...

30.12.2020 5 z 5

Zápisky ze Severní Koreje Zápisky ze Severní Koreje Michael Palin

Moc hezka kniha, i kdyz jde jen o popis pripraveneho divadla pro turisty. Videla jsem i dokument, ale i presto jsem byla rada za fotografie. Mozna se tu clovek nedozvi zadne supernovinky, ale to jsem ani neocekavala. Mam rada autoruv prijemny a mily styl psani a tesim se, az si prectu nejakou dalsi knihu :)

30.12.2020 5 z 5

Stín Stín Ursula Poznanski

Super! Opet... Tato autorka je vzdy sazka na jistotu... Zaver prekvapil jen castecne, pachatel byl i mezi mymi podezrelymi.

04.12.2020 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Trochu jsem se bala co to bude, kdyz jsem projizdela hodnoceni, ale od prvni chvile me to strasne bavilo. Jo, hlavni hrdina je trochu klikar, zaver mi pripominal spis terminatora, ale velky plus je, ze to bylo neco uplne jinyho, nez jsem za posledni dobu cetla. Libila se mi hlavni postava s legracne podivinskou povahou a to vedecke pozadi k tomu, proste super :)

27.11.2020 5 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

(SPOILER) Strasne me to bavilo, od prvni do posledni stranky. Knihu jsem precetla za dva dny a sice se ze zacatku trochu bala (protoze ja jsem fakt hrozna posera a tematu exorcismu se snazim opravdu veeelkym obloukem vyhybat), ale nakonec jsem to zvladla, protoze tam toho bububu bylo na mou povahu presne tak akorat :) doporucuji, skvele a zabavne napsane.

17.02.2023 5 z 5

Běsni a zuř Běsni a zuř Becky Masterman

Skvele cteni! Hlavni hrdinka je uplne, ale uplne jina, nez vsechny, na ktere jsem dosud narazila a diky tomu me kniha vazne bavila. Vtip, napeti, spad, super zapletka i necekane rozuzleni... Vic neni co dodat :)

19.10.2021 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Me tahle serie proste bavi! Joo, je to skoro scifi a Theo ma neskutecny stesti, ale jeste ze tak, jinak bych se nemohla tesit na dalsi dil :D a libi se mi ta vedecka nadstavba, i kdyz nemam tuseni, co jeste je z realneho sveta :D

02.01.2021 4 z 5

Únos Únos Kathy Reichs

Prvnich asi 50 stranek jsem si nebyla uplne jista, jestli chci pokracovat... Puvodne jsem totiz absolutne netusila, po cem v knihovne saham... Ale pak jsem se zacetla a najednou jsem si byla jista, ze nemuzu prestat a knihu odlozit. Bylo to skvely! Neco jineho nez ctu bezne, ale ve finale, po vsech tech severskych a dalsich jatkach, byla tahle knizka presne to, co jsem potrebovala na odpocinek.
Mily pribeh se sympatickymi hlavnimi postavami, se kterymi se urcite neshledavam naposled :)

04.05.2020 5 z 5

Hvězda Severu Hvězda Severu David B. John

Po precteni dodatku, kde se clovek dozvi, co vse vychazi ze skutecnosti, beha trochu mraz po zadech. Pro me rozhodne nevsedni cetba, ale pri predstave, ze pro nekoho je tohle "sci-fi" realitou, je mi spatne. Kazdopadne, cetlo se dobre, dej bavil a ten konec byl sice trosku ujetej, ale proc ne :)

30.04.2020 5 z 5

Dějiny náboženského myšlení. I, (Od doby kamenné po eleusinská mystéria) Dějiny náboženského myšlení. I, (Od doby kamenné po eleusinská mystéria) Mircea Eliade

Prehledna publikace mapujici vyvoj nabozenskych predstav cloveka... Autor mapuje, co cloveka k nabozenskemu mysleni vedlo, jak si v prubehu dejin ospravedlnoval vznik sveta a vysvetloval procesy kolem sebe. To ano, ale chybela mi hlubsi interpretace, vysvetleni jak se veskere myty a zvyklosti ustavovaly a jak se propisovaly do kazdodenniho zivota jedincu. Zkratka co to vse znamenalo pro obycejneho cloveka - to jsem take od knihy ocekavala. Nevadi, dozvedela jsem se spoustu zajimavych informaci, jen pro priste sahnu po necem ze sociologie nabozenstvi, ktera na me otazky odpovi :)

20.04.2020 4 z 5

Ztracený přístav Ztracený přístav Tana French

Ma treti kniha od teto autorky a uz je mi jasne, ze chci precist vsechny. Obdivuji to, jak dokaze vtahnout do deje a nikdy nepochybuji o jedine vete, ktera je napsana. Bavi me i to, jak dokaze popsat zed :D vlastne se mi tezko popisuje, co se mi v hlave odehrava po docteni. Zrejme je to opravdovy smutek. At uz u teto, nebo u jinych del autorky, se me osudy hrdinu natolik dotykaji, ze mam opravdovy pocit, ze jsem tam byla s nimi a to pouto je pro mne mnohem silnejsi nez u jinych knih. Netusim, cim to je, ale je to tak. Tato kniha je pro mne jeste osobnejsi, take mam dve deti, take bydlime v nove zastavbe, ale to je nastesti vse, co se tyce podobnosti. Nesouhlasim s tim, ze druha polovina knihy byla zbytecne natahovani. Naopak.

23.03.2020 5 z 5

Fontána Fontána Jonas Moström

Prijemna oddechovka, takova jednohubka, co se dobre cte :) autorovo mlzeni a svadeni ze stopy nuti cloveka cist dal, dokud se nedozvi, jak to teda vsechno bylo. Hvezdicku strhavam za deti neustale hrajici videohry a za otrepanou linku s hrozne se chovajicim byvalym manzelem, prijde mi, ze to je v kazde druhe detektivce... I tak si ale moc rada prectu dalsi dil :)

15.10.2021 4 z 5

Duše mrtvých nemluví Duše mrtvých nemluví Roxann Hill

Bohuzel, tohle neni muj salek kavy. Jsem zvykla na mnohem propracovanejsi a zajimavejsi dila, ktera maji hloubku a spad, nejkou psychologii postav.Dej me nebavil, postavy me nijak nezaujaly a samotne reseni pripadu spis jako by vubec nebylo. Cele to bylo ploche, bez napeti. Proste se v tom vsichni placali a pak se najednou vrah objevil sam. Jedine, co me na knize docela bavilo, byl prolog. Na cteni jsem se moc netesila a ani nemam v palnu se k autorce jeste vracet.

03.09.2021 1 z 5