manasx manasx komentáře u knih

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

První dílo, které jsem od autorky četla a druhá kniha během čtvrt roku o strašidelném domě. Pro mě super zkušenost. Bavilo mě to, mělo to spád. I když chování hlavní hrdinky mi v některých případech přišlo velmi přehnané. A jejího partnera až nereálné :)
Ale hodnotím to všemi hvězdičkami, protože mě to bavilo a mělo to spád a napětí se stupňovalo. Ke konci jsem to nemohla odložit. Musela jsem dočíst :)

20.01.2022 5 z 5

Iluze Iluze Jeffery Deaver

To mě bavilo. Prostředí iluzí dodávalo detektivce ještě mnohem větší švih a spád. Super.

01.10.2021 5 z 5

Jen mezi námi Jen mezi námi T. L. Swan

Prostě se mi to líbilo... ze všech čtyř se mi nejvíce líbila druhá a tato část (+ důležitá poslední kniha A co bylo dál..., kde jsou všechny díly uzavřené)

21.05.2024 5 z 5

Ztracenné Ztracenné Michaela Losekoot

Velmi osvěžující čtení. I jsem se našla, i jsem našla v které fázi své cesty nyní jsem. Pobavila jsem se.

03.05.2024 5 z 5

Tenhle pokoj se nedá sníst Tenhle pokoj se nedá sníst Nicol Hochholczerová

Rozečetla jsem a vzdala jsem to. Vůbec mě to nechytlo, nebavilo.

24.03.2024

Severka Severka Nina Špitálníková

Po Svědectví už to nemělo takový šokující dopad (ty informace už jsem z předešlé knihy měla), ale několik situací mrazení v týlu vyvolalo.
Skoda, ze nebyl dovětek kam až sahá realita a co je fikce (zajímaly by mne informace z lágru a dopisy a taky cely ten proces v Jižní Korei - to na mě působilo obvzlášť zvláštně a “nepříjemně).
V 17ti letech byla stále dítě a nemá smysl ji jakkoliv soudit. Když v něčem žijete cely život a nemáte jiné informace, tak to prijimate. Obvzlášť v dětství. Kniha rozhodně stojí za přečtení!

08.03.2024 4 z 5

Graysonův slib Graysonův slib Mia Sheridan

Velmi vydařená pohádka pro ženskou duši. Mělo to zápletku, spád a všechno co k červené knihovně patří. Skvělá oddechovka, která vám nedá oddechnout a odložit knihu :)

06.10.2023 5 z 5

Koloušek Koloušek Jana Bernášková

Další oddechovka od Jany Bernáškové. To je tak parádní, vyrelaxované, holčičí čtení :) Ideální na letní "vypnutí". Mě se tedy Koloušek líbil ze všech tří nejvíce.

31.07.2023 5 z 5

Mezi svými Mezi svými Amos Oz (p)

Kniha na mě doslova vyskočila v knihovně pod nadpisem Čtenářská výzva - cena F. Kafky. Nějak podvědomě (ani nevím proč) se těm oceněným dílům bráním - asi, že budou moc složitá, intelektuální, že jim nebudu rozumět
Rozumnější jsem, vzdělala jsem se. Moc pěkné lidské čtení, myšlenky o základních životních principech. Běžně povídky nečtu, protože je to na mě moc krátký formát. Tady to ale byla přednost…. A ty konce povídek tak podněcující k zamyšlení, zapojení fantazie…. Skvělé. Určitě dohledám i další díla autora. Opět díky výzvě, že mě “posouvá dál”.

06.09.2022 5 z 5

Květ pouště Květ pouště Waris Dirie

Kniha nese pro západní svět obrovskou zprávu o životě v tak moc odlišné kultuře, že to prostě musí být zajímavé. Obřízku snad ani nekomentuji - bylo mi z toho dost nevolno a jsem ráda, že díky Waris se o tom začalo mluvit a začalo se nějakým způsobem jednat.
Každopádně kniha mě bavila v první polovině absolutně - na 100%. Informace o způsobu života v Somálsku a navíc o životě kočovné rodiny jsou úžasně zajímavé. Druhá polovina mě až tak nebavila... Vadil mi i způsob dialogů, vyjadřování, řešení konfliktů - přišlo mi to psané neuměle, snad jako by se to tak ani nemohlo odehrát. Ale nechci křivdit, třeba ano. Pokud by se jednalo pouze o první část knihy dám 5 hvězd, takto ubírám, tak tu část ze "západního" světa.

18.07.2022 3 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

První cestovatelský cíl, který mne bohužel od začátku moc nechytil (asi proto, že destinaci znám osobně), dlouho mi trvalo se začíst, ale pak už mě to standardně chytilo. Konec možná trošku přitažený za vlasy, ale splňuje to atributy romantiky a to je důležité. Takové krásné pohlazení po duši.

31.03.2022 4 z 5

Život s panikou Život s panikou Alžběta Bublanová

Moc mě zajímalo jak bude celá kniha pojatá a nevšimla jsem si, že je to deník..., ale o to svižněji se kniha četla. Kniha nutí k zamyšlení, protože takové nebo jen i podobné stavy zažívá zcela jistě hodně lidí (mě nevyjímaje). Vzala jsem si z toho něco k zamyšlení, ale vlastně se to propojilo již s mými pohledy na strachy a úzkosti. Obdivuji autorku jak se s panickou atakou rve, nebo vlastně k ní hledá svou cestu...

09.11.2021 2 z 5

Říkal jsem mu Kravata Říkal jsem mu Kravata Milena Michiko Flašar

Kniha pro ty, kteří u čtení rádi přemýšlí. Za mě velmi zajímavá kniha!

03.10.2021 5 z 5

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Romantický příběh z Paříže protkaný čokoládou :) Trochu mi trvalo se začíst, ale jakmile se příběh zcela rozjel, tak byl velmi příjemný ke čtení a plynul rychle... (... k předvídatelnému konci).

02.09.2020 4 z 5

Černý dort Černý dort Charmaine Wilkerson

Knihu jsem odložila po pár stranách, což normálně nedělám. Třeba ji vezmu do ruky někdy jindy, ale teď mě to tedy nebavilo ani trošičku...

10.07.2023 1 z 5

Vánoce s vůní čerstvého chleba Vánoce s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Asi jsem to četla ve špatnou dobu. Nějak zvlášť mě to neuchvatilo…

21.02.2023 3 z 5

Dobré vibrace, dobrý život Dobré vibrace, dobrý život Vex King

Pro mě super startovací motivační a seberozvojová kniha.

03.11.2022 5 z 5

Skutečná Skutečná Petra Nesvačilová

Kniha Skutečná je ve skutečnosti neskutečná. Pro mě to byl den a půl hlazení po duši, úsměvů, smíchu, mokrých očí a vlastních zapomenutých vzpomínek. Je tam tolik obyčejné lidskosti a obyčejných i neobyčejných myšlenkových pochodů. Kniha mi připomněla mnoho mého a ukázala, ze spousta věci se děje všem (a nebo aspoň ještě jednomu člověku) :)

12.05.2022 5 z 5

Já jsem hlad Já jsem hlad Petra Dvořáková

Překvapivá, upřímná!

14.04.2021 3 z 5

Spáčův hrad Spáčův hrad Barbara Erskine

Autorku mám rada - vyhovuje mi mix současnosti a historie - Velšsko, Skotsko, Anglie, druidové ... Tentokrat poprvé jsem ale knihu 2x odložila. Docetla jsem ji po dvou letech od zakoupení, což se mi nestává. Nakonec to hodnotim dobre, druhá polovina knihy splnila mě očekávání. Jen kniha celá mi tentokrat připadala rozvláčná.

14.04.2021 3 z 5