maminkoutek maminkoutek komentáře u knih

Najdu Edu na posedu Najdu Edu na posedu Jana Havlíčková

V knížce hledají děti rozdíly mezi dvěma obrázky. To ale není vše.???? Autorky jsou logopedky a doprovodné texty a básničky zaměřily na konkrétní hlásky, takže děti zároveň procvičují výslovnost. K tomu všemu ilustrace od Venduly Hegerové... Kniha je vhodná pro rodiče, ale také pro učitelé a logopedy.

10.11.2020

Domácí zvířátka: Čtení s babičkou Domácí zvířátka: Čtení s babičkou Veronika Kubáčová

Každá kapitola je zaměřena na jedno zvířátko a najdete v ní krátký příběh, informace o zvířeti, ponaučení, malované čtení a také zábavné úkoly.

10.11.2020

Vaříme s dětmi pro děti Vaříme s dětmi pro děti Petra Novotná

V knížce najdete spoustu receptů, které můžete udělat doma s dětmi od 3 let do 10 let. A ten věk opravdu sedí - s naší tříletou jsme vyzkoušeli už několik jídel a opravdu se zapojila a bavilo ji to.????

V každém receptu jsou tučným písmem napsané instrukce pro děti, kurzívou pak pro rodiče. Recepty jsou ale sestavovány tak, aby se děti hojně na přípravě podílely, někdy dokonce dělají většinu samy. ????

Recepty jsou různého zaměření - hlavní jídla, dobroty, svačinky, cukroví, nápoje, domácí pečivo... ???????? Jídla vypadají propracovaná, jsou zdravější a přitom se dají dělat i s dětmi.

03.11.2020 5 z 5

Jde sem lesem - Bylinková pohádka Jde sem lesem - Bylinková pohádka Daniela Krolupperová

Knížka dětem ukazuje, k čemu jsou dobré bylinky. ???????? Přináší příběh o Toníkovi, který je zvyklý na tablet, televizi a internet, ale najednou musí trávit prázdniny u staromódní babičky někde na okraji lesa.????Zprvu není nadšený, ale pak zjišťuje, co všechno babička umí a jakou mají byliny sílu....

V knize je na začátku každé kapitoly vyobrazena jedna bylina a k ní je uvedeno pár základních informací (pár doslova, je to většinou jen 5 krátkých bodů). Děti se tak seznámí, k čemu vlastně slouží máte, jak poznat levanduli a mnoho dalšího. ☺️ Poté následuje příběh a na konci otázky, které prověří, co si děti zapamatovaly.

15.10.2020 4 z 5

Můj sešit Montessori Můj sešit Montessori Marie Kirchner

Kniha obsahuje spoustu aktivit zaměřených na práci ruky, poznávání čísel, písmen, zvuků, tvarů či přírody. Děti postupně objeví geometrické tvary, písmena a zvuky, které je připraví na čtení, čísla od 1 do 9, činnosti související s motorikou ruky (kresba, psaní číslic a písmen), přírodu i zeměpis.

30.09.2020 4 z 5

Proč si musím čistit zuby? Proč si musím čistit zuby? Katie Daynes

Proč si musím čistit zuby? A co se stane, když si je čistit nebudu? A proč zoubky se špiní? A proč musím zase k zubaři? Pokud máte také doma zvědavce, tak doporučuji tuto novinku od Svojtky.

Okénková knížka se zaměřuje na problematiku čištění zoubků a je vhodná pro děti od 3 let. Zábavnou formou zjistí odpovědi na podobné otázky. A třeba je to i více namotivuje k čištění...

15.09.2020 4 z 5

Co se děje pod vodou Co se děje pod vodou Kate Davies

Kniha vznikla na motivy populární knihy z nakladatelství Usborne a obsahuje více než 80 okének různých tvarů a velikostí, kde se děti dozví jak vypadá svět pod vodou. Nechybí ani různé zajímavosti z této oblasti.

21.08.2020 4 z 5

Kubík a autíčko Kubík a autíčko Eliška Mauleová

Kubík se vydává na veselou cestu se svým autíčkem. A v knížce popisuje, co vše ho potkalo. Textu je málo, zato vévodí celostránkové ilustrace. Vhodné pro děti od 3 let.

11.08.2020

Liška Šiška u doktora Liška Šiška u doktora Iva Gecková

Další příběh o Lišce Šišce, tentokráte z lékařského prostředí. Příjemný text, krásné ilustrace, prostě opět povedené dílo...

30.07.2020 5 z 5

Víš, kde bydlí zvířata? - Poznáváme život na loukách a v lesích Víš, kde bydlí zvířata? - Poznáváme život na loukách a v lesích Peter Wohlleben

Další povedená knížka od Petera Wohllebena. Je vhodná především pro předškoláky a najdete v ní spoustu zajímavostí o lesních zvířátkách. Nechybí ani reálné fotky, ilustrace a kvízy.

26.07.2020 4 z 5

Jak myška snědla měsíc Jak myška snědla měsíc Petr Horáček

Milý příběh a k tomu krásné barevné ilustrace a výřezy, které dětem zpříjemní čtení. Opravdu povedené dílo!

22.07.2020 5 z 5

Tolerantní výchova Tolerantní výchova Blanka Pöslová

Autorka je zastánkyní výchovy ve stylu „láskyplně a pevně“ – tedy dát dítěti lásku a bezpodmínečné přijetí, ale zároveň i mírné hranice a pravidla, aby byl respekt ve vztahu rodič-dítě oboustranný. V knize pak předkládá své zkušenosti a doporučení, která jakožto klinická psycholožka získala.

16.07.2020

Liška Šiška ve školce Liška Šiška ve školce Iva Gecková

Moc povedená knížka. Nádherné celostránkové ilustrace, poutavý příběh ze světa hraček, u nás zaujalo i tříletou.

19.06.2020

Neplechy čerta Zbrklíka Neplechy čerta Zbrklíka Sandra Dražilová Zlámalová

Knížka je vhodná zejména pro předškolní a školní děti, ale u nás zaujala i tříletou. Přináší příběh o čertovi, který se kvůli své zbrklosti dostává do mnoha problémů a humorných situací. Vše je doplněno o nádherné ilustrace.

02.06.2020

Lucinka a kouzelná zvířátka Lucinka a kouzelná zvířátka Eliška Mauleová

Pěkná knížka, kde je spousta barevných obrázků. Textu méně, takže vhodná pro menší děti i začínající čtenáře.

15.04.2020 4 z 5

Zkuste to doma sami - péče o tělo a vlasy Zkuste to doma sami - péče o tělo a vlasy kolektiv autorů

Skvělá knížka plný návodů a tipů na domácí výrobu. Je zaměřena hlavně na péči o tělo a vlasy, takže zde najdete různé recepty na krémy, deodoranty, zubní pasty, šampony a mnoho dalšího....

06.04.2020 4 z 5

Kdopak to tu běžel? Kdopak to tu běžel? Christine Henkel

Zajímavá kniha, kde najdete stopy lesních a domácích zvířat v životní velikosti. Ke každému zvířátku také zjistíte pár zajímavostí. Vhodné pro děti od 4 let.

26.03.2020 4 z 5

Bylinky pro děti a maminky Bylinky pro děti a maminky Magdaléna Staňková-Kröhnová

Kniha přináší ucelené informace o bylinkách. Je hezká, přehledná a plná inspirativních tipů. Jako mamince se mi moc líbí, že je zde zmíněno, jestli jsou bylinky vhodné v těhotenství, kojení nebo pro děti a v čem pomáhají.

24.03.2020

Za zvířátky na farmu Za zvířátky na farmu Marcela Kotová

Krásná knížka o zvířátkách, kde najdete jak příběhy, tak i hádanky, básničky a písničky. Vhodné pro děti od 3 let, ale také pro školáky, texty jsou krátké a nenáročné. Příběh se točí kolem návštěvy dětí z mateřské školy na farmě Kozodoj, kde děti uvidí spoustu zvířátek a také se dozví mnoho zajímavých informací.

12.03.2020 5 z 5

Zdravě jíst Zdravě jíst Lenka Špaček

Veganská kuchařka, kde najdete spoustu receptů bez cukru, mouky a tropických plodin. Spousta jídel je vhodná i pro děti! Použité suroviny jsou běžně dostupné, recepty jednoduché a přitom chutné.

20.02.2020 4 z 5