maličkán maličkán komentáře u knih

Pronásledovaní Pronásledovaní Mark Edwards

Tuto knihu jsem si pěkně užila. Chvílemi vás až mrazí. Stránky ubíhaly, úplně mi bylo líto, že už je konec.

26.02.2022 4 z 5

Děvčátko, rozdělej ohníček Děvčátko, rozdělej ohníček Martin Šmaus

Opravdu silná kniha, otřesný příběh romského chlapce, který vás vezme za srdce. Andrejko si mě získal hned na počátku a moc mě bolely rány, co dostával od života.
Psáno zvláštním poetickým stylem a ačkoli nemám ráda v knihách zbytečné omáčky, tak tady mi to vyhovovalo. Mohu jen doporučit.

18.02.2022 4 z 5

Šepot Šepot Mijuki Mijabe

Obálka je krásná. Zpočátku jsem se hned začetla, i když mi trochu vadila ta čínská jména, ale děj se rozvíjel, docela jsem se bavila. Asi v třetí třetině mi přišlo, že děj nějak upadá a do konce už nic moc. Takže 3 hvězdičky.

09.02.2022 3 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

Tak tahle kniha se povedla. Krásně jsem si ji užila. Nádherná atmosféra, poklidný bezstarostný pobyt na jachtě, než se změní v noční můru. Napětí až do konce. Střídání kapitol tenkrát a nyní přidalo na napínavosti. Za mě super.

01.02.2022 5 z 5

Nebezpečný polibek Nebezpečný polibek Jackie Collins

Po mnoha letech jsem sáhla po knize od Jackie a vůbec mne to nemrzelo. Samostatné pokračování o Lucky Santangelové mě udržovalo v napětí a ač jsem dřívější díly četla před 20 lety, dobře jsem pobavila.

28.01.2022 5 z 5

Živá voda Živá voda Andrew Neiderman

Pěkná kniha, jednoduchá, napínavá. Opravdu jsem si ji užila.

18.01.2022 5 z 5

Polibek smrti Polibek smrti John Connolly

2 hvězdičky jen proto, že jsem nakonec dočetla. Chtěla jsem odložit již po třetině a tady přitom tak dobré hodnocení. Pro mě tam bylo příliš osob, zbytečná omáčka okolo a jako celek jsem z toho měla pěkný guláš. Jsem ráda, že již dneska večer otevřu jinou knihu. Mně tento autor nesedl.

11.01.2022 2 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Hned zpočátku mě kniha chytla a už nepustila. Přiznám se, že v druhé části mi pěkně zamotala hlavu, musela jsem přemýšlet i listovat zpětně již přečteným, ale dále se všechno objasnilo a krásně ubíhalo dál. Konec mě dostal. Doporučuji všem, kdo má rád napětí v rodinných vztazích.

30.12.2021 5 z 5

Stín pochybnosti Stín pochybnosti Simon Booker

Po dlouhé době dávám 5 hvězdiček. Toto byla opravdu jízda. Napínavé, čtivé od začátku do konce, žádná hluchá místa. Milovníkům thrillerů vřele doporučuji.

26.12.2021 5 z 5

Palindrom Palindrom E. Z. Rinsky

Nebylo to vůbec špatné, čtivé, napínavé až chvílemi strašidelné. Trochu jiný thriller, než na jaké jsem zvyklá. Ale proč ne trochu změny.

20.12.2021 4 z 5

Budu vším, čím mě chceš mít Budu vším, čím mě chceš mít Mindy Mejia

Moc jsem od knihy neočekávala, ale nakonec příjemně překvapila. Čtivé, žádná hluchá místa. Doporučuji.

11.12.2021 5 z 5

Velký holky nepláčou Velký holky nepláčou Connie Briscoe

Kniha mi ležela doma přes 10 let, pořád se mi do ní nechtělo. Konečně jsem ji vytáhla a příjemně překvapila. Zajímavé téma, čtivé. Jsem spokojená.

04.12.2021 4 z 5

Zajatci Zajatci Debra Jo Immergut

Veliké zklamání. Tohle jako thriller? No to snad ne. Nešťastné prolínání minulosti a současnosti (i když v jiných knihách to mám ráda) vznášel do děje velký zmatek. Také mnoho zbytečného balastu okolo. Tak tuto autorku již ne.

27.11.2021 2 z 5

Osudový dluh Osudový dluh Olle Lönnaeus

Nebylo to vůbec špatné, čtivé, napětí nechybělo. Docela sem si večery s touto knihou užila.

22.11.2021 4 z 5

Dům nad řekou Dům nad řekou Žofie Adamová

Nečtu české detektivky, dala jsem této šanci z důvodu dobrého hodnocení tady, ale pro mne bohužel nezáživné. Nic mi to nedalo.

15.11.2021 3 z 5

Špatná sestra Špatná sestra Sam Carrington

Přes slabé hodnocení tady, se mi kniha hodně líbila. Styl psaní mě vyhovoval a užila jsem si to.

09.11.2021 4 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Michelle Frances

Čekala jsem od knihy trochu víc. I když se dobře četla, stránky pěkně odsýpaly, bylo to zbytečně natahované, vlastně se tam toho moc nedělo. Ani jedna postava mi nebyla sympatická, nevěděla jsem komu vlastně fandit. Závěr moc zbrklý.

04.11.2021 3 z 5

Špatná dcera Špatná dcera Joy Fielding

Od autorky mám přečtenou většinu knih, řadí se k mým nejoblíbenějším. Špatná dcera o malinko slabší než ostatní, ale přesto dávám 4 hvězdičky. Bylo to čtivé a konec překvapil.

01.11.2021 4 z 5

Ve tmě jsme všichni stejní Ve tmě jsme všichni stejní Julia Heaberlin

První kniha od autorky. Zpočátku jsem trochu bojovala se stylem psaní, ale pak jsem si zvykla. Zajímavé téma, napětí nechybělo a konec rozhodně překvapil.

17.10.2021 4 z 5

Cena nevinnosti Cena nevinnosti Rebecca James

Opravdu čtivá kniha, vysoké hodnocení si zaslouží. Neměla hluchá místa. Určitě není jen pro mladší. Mám těsně před důchodem a moc jsem si ji užila.

11.10.2021 5 z 5