maličkán maličkán komentáře u knih

Asi čtvrt knihy mě nějak neoslovilo, říkala jsem si, tak proti prvnímu dílu tedy nic moc, ale pak to začalo mít spád a už jsem se od ní nemohla odtrhnout.

25.06.2015 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Četla jsem ji kdysi dávno, ale byla pro mě neuvěřitelným zážitkem, v té době nebylo ještě mnoho knih s touto tématikou. Dnes začnu číst druhý díl: Můj druhý život a jsem moc zvědavá, jak na mě zapůsobí.

22.06.2015 5 z 5

Poslední výkřik Poslední výkřik Kevin O'Brien

Úžasná kniha, chytla mě a držela v napětí od začátku až do konce. |Už se těším na další knihu od tohoto autora, kterou mám již koupenou.

22.06.2015 5 z 5

Kdo jsi Kdo jsi Mary Higgins Clark

Miluji knihy M.H.Clark, ale této nemohu dát 5 hvězdiček. Bylo tam na mě hrozně moc postav, ve kterých jsem se úplně ztrácela, i když napětí nechybělo. Je pravda, že jsem neměla ani potuchy, kdo je vrah až do konce.

11.06.2015 4 z 5

Útěk z Osvětimi Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev

Jelikož jsme si letos udělali výlet do Osvětimi, tak jsem si pořídila pár knih z této tématiky, ač jsem knihy z války nikdy nečetla. Byla jsem mile překvapena, po exkurzi po těchto lágrech jsem se při četbě této knihy opravdu úplně přenesla do těch dob, kdy se ta zvěrstva děla. Pěkně napsaná kniha, dobře se četla. Už mám typy na další knihy o Holocaustu, co mám v úmyslu přečíst.

07.06.2015 4 z 5

Příběhy z pekla - Čeští vězni z koncentráků Příběhy z pekla - Čeští vězni z koncentráků Václav Suchan

Nečtu knihy z války, ale letos k výročí jsme Osvětim navštívili, tak mi to nedalo,a tuto brožurku jsem přečetla. Obsahuje výpovědí lidí, kteří koncentrační tábory přežili. Je to hrozné, co se tam dělo za zvěrstva a každý z nás by měl o této tematice něco vědět. Chystám se ještě přečíst Útěk z Osvětimi od A. Pogoževa.

01.06.2015 3 z 5

Pořád se dívá Pořád se dívá Chevy Stevens (p)

Úžasná kniha. Letos nejlepší z mých všech přečtených.Potřebovala bych k hodnocení víc jak 5 hvězdiček.

30.05.2015 5 z 5

Nejsem žádná čůza – Mám žárlivého manžela Nejsem žádná čůza – Mám žárlivého manžela Jiří Brabec

Dobrá oddychová četba, knížečka na jeden večer, ale celkem pěkně psané. Zajímavé, že autor v knize vymezil nejdelší kapitolu žárlivosti po šedesátce. Něco na tom bude.

22.05.2015 3 z 5

Vykoupení Vykoupení Stacey Lannert

Vynikající kniha, nádherně se četla, těžce jsem od ní odcházela. Sympatická hrdinka. Člověk při takové knize se nestačí divit, co se za zvěrstva v rodinách děje a jak jsou pak tito zneužívaní jedinci na celý život poznamenaní.

21.05.2015 5 z 5

Černá truhla Černá truhla Barbara Büchner

Jednoduchá knížka, nic moc téma, přečtena za jeden den, ale žádné nadšení. Možná pro mládež by byla vhodnější.

13.05.2015 2 z 5

Smrtící polibek Smrtící polibek Karin Slaughter

Skvělá knížka, napínavý děj, špatně se od ní odchází.

13.05.2015 4 z 5

Time Out Time Out Ray Kluun

První díl Třetí poločas jsem četla již dávno, ale zanechal ve mě pocit, že to byla úžasná knížka. Teď jsem byla trochu zklamaná, trvalo delší dobu , než jsem se jí prokousala.

03.05.2015 3 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Karin Alvtegen

Zajímavá, četla se pěkně. Dávám za 4 hvězdy.

26.04.2015 4 z 5

Zpackaný život Zpackaný život Yvonne Keuls

Tuto knihu jsem četla přesně před 20 lety. Děj mi v paměti neutkvěl,tak nevím jak jsem ji vnímala tenkrát ale dnes se mi četla hodně dobře. Na to, že byla vydána 1982 a já čtu raději knihy ze současnosti se mi velice líbila.

25.04.2015 4 z 5

Moje malá Sára Moje malá Sára Fabienne Brin

Kniha mě od začátku úplně ztrhla, moc pěkně napsáno,nemohla jsem od ní odejít, avšak třetí čtvrtina dost zdlouhavá, až nezáživná a konec zase pěkný. Zajímalo by mě pokračování. Že byl v knize šťastný konec , to je jedna věc ale jak pokračoval další osud hrdinky a jejich děvčátek ?

13.04.2015 4 z 5

Odvlečená: Příběh dívky nucené k prostituci Odvlečená: Příběh dívky nucené k prostituci Sophie Hayes

Perfektní. přečteno jedním dechem.

12.04.2015 5 z 5

Tvrdohlavá sestřička Tvrdohlavá sestřička Mary Higgins Clark

Velmi čtivá kniha, zajímavý děj, napětí, úplně nečekaný konec. Opět moje oblíbená M.H.Clark nezklamala.

09.04.2015 5 z 5

Oranžové blues Oranžové blues Lenka Lanczová

Teď jsem dočetla a byla to moje první knížka od Lanczové. Co na ni říct? Jsem z těch dříve narozených, ale i přesto se mi dobře četla a dokázala jsem se vžít do role o 35 let mladších lidí, to myslím mluví za vše.

02.04.2015 4 z 5

Už se nikdy nevrátí Už se nikdy nevrátí Hans Koppel

Podle anotace knihy jsem očekávala o hodně víc. Kniha na mě zapůsobila přesně tak, jak udává J.L.W. Až konec byl napínavý. Po druhé bych ji nečetla.

30.03.2015 3 z 5

Jehla Jehla Karel Žilák

Žádná sláva. Slibovala jsem si od toho víc.Opravdu jednoduchá knížka, přečíst se dá jedním zátahem, ale určitě bych se k ní nevrátila.

20.03.2015 3 z 5