Mali88 Mali88 komentáře u knih

Švábi Švábi Jo Nesbø

Za mě opět slabší. Souhlasím s ostatními čtenáři, že první dva díly jsou slabší. Od třetího se to teprve rozjede. Také souhlasím s názorem, že Harrymu prostě sedí Norsko. Také se mi díly, které se odehrávaly jinde, moc nelíbili.
Nicméně, zápletka skvělá, místy mrazivá atmosféra. Dlouho trvalo, než jsem se začetla, ale jinak za dobrý (tedy průměr) :)

11.01.2017

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Neřekla bych, že tímto dílem odstartovala moje obliba k Nesbovi. Za mě trochu slabší, ale tak každý spisovatel se díl od dílů vyvíjí a rozvíjí svůj příběh. Nějak jsem se tím prokousala, ale můj oblíbený díl to nebude. Jak píše většina, čekala jsem více.
Nadruhou stranu, možná dám Netopírovi šanci, vrátím se k němu a třeba budu mít už jiný pohled.

10.01.2017

Honicí psi Honicí psi Jørn Lier Horst

Kniha se mi líbila. Nebylo to terno, jako některé jiné severské, ale napětí tam bylo. Trochu se mi hůř četla, ale kapitoly byly krátké a svižné. Zápletka, fakta, popis osob a navození atmosféry byly skvělé. Možná bych ale uvítala, aby to bylo ještě více propracované do detailů.
Jinak se mi kniha líbila.

10.01.2017

Washingtonský dekret Washingtonský dekret Jussi Adler-Olsen

Za mě hodně slabé, proto jsem to ani nedočetla. Po 300 stranách, kdy se pomalu nic nedělo, jsem knihu odložila. Nemohla jsem se začíst, děj mě nezaujal, protože politika.

09.12.2016

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Asi nejlepší knížka od Adler-Olsena, co jsem zatím četla. Ikdyž byl děj zpočátku nudný, tak ke konci pěkně gradoval. Vůbec jsem se nenudila. Konec byl překvapivý (můj tip na vraha nevyšel).

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Skvělá. Čtivá a napínáva. Autor dokáže hned vtáhnout do děje.

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Nevím, zda mohu hodnotit, když mám knihu rozečtenou a stále nedočtenou.
Ale proč ne.
Do knížky jsem se nemohla začíst. Věřím, že je to pěkný příběh a povinná klasika, ale já ji odložila na neurčito. Uvidím, zda budu mít chuť se k ní vrátit. Zatím čekám na správný čas.

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Příjemná detektivka. Ač mi není Carl Morck tak sympatický jako Nesbův Harry Hole (nevím, čím mi je sympatický chlap s láhví v ruce), tak si moji oblibu získal. Do děje jsem se začetla hned. Občas jsem v příběhu měla dojem, že se brzo pozvracím, tak se mi příběh moc líbil. Skvěle napsaná zápletka a dobré vykreslení celého oddělení Q.
V moji knihovně určitě bude mít své místo.

21.11.2016

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Doufám, že bude další díl, protože mě tato série moc baví. Šup šup. Už ať tu je!!!!

21.11.2016

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Hedvábník. Tak oproti Volání kukačky, kde mi chvíli trvalo, než jsem se do ní začetla, tak Hedvábník mě bavil od začátku. Skvělá zápletka, dobrý popis vraždy (chvílema jsem myslela, že budu zvracet) a skvělé vykreslení postav.
Chvílemi byl děj trochu zmatený, protože tam bylo mnoho postav, ale po přečtení dalších stran, jsem se opět orientovala. Cormoran si postupně získává mé srdce.

21.11.2016

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Ze začátku jsem se nemohla do knihy začíst. Bylo to trochu zmatené a myslela jsem, že ji odložím. Ale vydržela jsem, neodložila a knih zdárně dočetla.
Prostředí modelek a návrhařů je mi dost vzdálení, přesto od poloviny příběh nabral docela spád. Cormoran na mě působí jako dost veliký morous, ale pod tvrdou slupkou je hodné srdce.
Nicméně se mi líbil popis Londýna. Jelikož jsem se nedávno z něho vrátila, tak jsem si místa v knize spojovala s místy ve skutečnosti.
Myslím, že se Cormoran může zařadit po bok mého oblíbeného Sherlocka z 221 Baker Street :)

Open – Otevřená zpověď Open – Otevřená zpověď Andre Agassi

Pro mě asi nejlepší životopisná knížka, co jsem kdy četla. Velice dobře a poutavě se četla. Andrému jsem vždycky fandila. Ať už nosil příčesek (o kterém jsem vůbec neměla tušení) nebo když dal příčesek dolů. Jeho tenis byl koukatelný a to nejen díky módním kreacím :)
Pobavila mě situace, kdy jeho skoro manželka Brooke chtěla zhubnout do svatebních šatů a že prý chce vypadat jako tahle dívka a ukazála na Steffi :)

16.11.2016

Hermann Maier - Nejtěžší závod mého života Hermann Maier - Nejtěžší závod mého života Knut Okresek

Kniha mě velice zaujala. Sama jsem aktivní lyžařka a fanynka alpských disciplín. U víkendových přenosů nesmím chybět.
Hermann Maier je stále ikona tohoto sportu. Jeho bohatá kariéra byla plná vítězství a oslav, ale i pádu a hlavně boje o to, aby se mohl po nehodě zase postavit na nohy a aktivně lyžovat.
V knížce se mi líbil vyprávění, jak s kamarádem z repre během závodů a olympiády lovili holky, o jeho černých myšlenkách po nehodě.
Nejen pro fanoušky zimních sportů.

Rafa: Můj příběh Rafa: Můj příběh Rafael Nadal

Jsem fanynka Rafi Nadala, proto jsem si nemohla nechat ujít přečtení této knihy. Kniha je pěkně napsaná, čtivá a nabízí pohled do zákulisí a do myšlenek skvělého světového tenisty. Věřím, že až doléčí zranění, tak si půjde pro desátý titul z Roland Garros :)

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Knížku jsem četla asi před třemi lety, kdy jsem si koupila jako odměnu za zkoušky. Byla to má první zkušenost s Adler-Olsenem a bylo to super. Děj byl napínavý, krásně se to četlo, výborné. Ač nemám moc ráda, když vrahá znám už v průběhu děje (nejsem pak na konci překvapená), tak to mělo grády :) určitě doporučuji.

11.11.2016

Čtením této knihy jsem navázala na předchozí díly. Určitě je to zajímavá a poučná kniha, ale mě se příběh líbil nejméně. Špatně se mi četla. Nicméně je škoda, že příběhy z Bezděkovské léčebny nepokračují. Zajímal by mě třeba příběh "prsatice" Beáty :)

08.11.2016

Knížka čtena hned po Jmenuji se Ester. Příběh se mi líbil ještě více než první díl s Ester. Tyto příběhy jsou moc dobré napsané a mají poslání.

08.11.2016

Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Ivona Březinová

Čteno někdy na základní škole. Zajimavý příběh a styl vyprávění. Prolínání se povídání o minulosti a současné dění v léčebně. Téma, které není ošemetné a ukázka toho, jak rychle jde spadnou do závislosti a jejich následků.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Přečteno. Podle ohlasů a recenzí jsem čekala velký hit, ze kterého si sednu na zadek. Bohužel se tak nestalo. Celou dobu jsem čekala na rozjezd, který mám tak ráda u severské krimi. Hlavní hrdinka mi byla od začátku nesympatická, ikdyž mi hrdina, co má potíže
s alkoholem vůbec nevadí (Harry Hole :)).
Knihu jsem v podstatě dočetla jen proto, abych věděla kdo je vrah. Ale to jsem od půlky tušila.
Rozhodně to pro mě není knížka, kterou bych si přečetla víckrát, narozdíl od jiných detektivek. Na film se možná podívám.