Mali88 Mali88 komentáře u knih

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Knížku jsem četla asi před třemi lety, kdy jsem si koupila jako odměnu za zkoušky. Byla to má první zkušenost s Adler-Olsenem a bylo to super. Děj byl napínavý, krásně se to četlo, výborné. Ač nemám moc ráda, když vrahá znám už v průběhu děje (nejsem pak na konci překvapená), tak to mělo grády :) určitě doporučuji.

11.11.2016

Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Ivona Březinová

Čteno někdy na základní škole. Zajimavý příběh a styl vyprávění. Prolínání se povídání o minulosti a současné dění v léčebně. Téma, které není ošemetné a ukázka toho, jak rychle jde spadnou do závislosti a jejich následků.

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Druhý díl se mi líbil daleko více než první.

16.07.2018 4 z 5

Konečně dočteno. Tento díl mi přišel slabší, než předchozí. A konec byl pro mě zbytečně natahovaný.

14.12.2017

Pozemské radosti Pozemské radosti Peter Mayle

Příjemné čtení :)

01.09.2017

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Milé a příjemné čtení. Občas jsem se musela do čtení nutit.

26.04.2017

Plavec Plavec Joakim Zander

Normálně bych takto "úzkou" knížku měla přečtenou hned, ale do této jsem se nemohla začíst. Jak již bylo napsáno v komentářích níže, tak kniha opravdu vyžaduje 100% pozornost, protože jakmile se od ní odtrhnete, tak se vám k bude vracet těžko.
Nicméně, abych knihu jen nehanila, tak děj byl docela zajímavý. Pokud čtenář ději věnoval pozornost, tak se to opravdu četlo krásně. Možná jsem se trochu ztrácela v časovém období, protože je tam vykreslen průběh několika let, ale po chvíli jsem se zorientovala.
Doma mám i další díl, tak jsem zvědavá, co mě čeká dál.

17.04.2017

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Tak trochu SPOILER!!!

Řekla bych, že v tomhle díle je Harry na vrcholu své alkoholové kariéry. Kolikrát jsem si během čtení říkala, že by s tím mohl přestat, ale to by zase nebyl on. Protože i v opilosti je svým způsobem sympaťák.
Tentokrát byl děj spojen se vraždami čtyř lidí, které byly v rozmezí pěti dnů, oběti byli nalezeny v pátém poschodí, na pěti různých místech, která dohromady tvořila pomyslný pentagram.
Dějově určitě lepší než Nemesis. A na konci je konečně dopadení Prince, se kterým se setkáváme od Červenky.

11.04.2017

Návrat do života Návrat do života Lance Armstrong

Knihu jsem už dávno (to snad Lance ještě závodil) a nikdo o jeho dopingu nic nevěděl. Kniha je především o boji se zákeřnou nemocí. O tom, zda přežije nebo ne. Zda se vrátí k milovanému sportu. Zda bude moci zase vyhrávat.
A i když přišel o všechna vítězství na TdF přišel, jedno veliké vízěství má.
Výborná kniha.

01.03.2017

Lotosové blues Lotosové blues Kristina Ohlsson

Knihu jsem dostala k Vánocům a rovnou ji zařadila do čtenářské výzvy.
Samotný děj nebyl špatný, líbilo se mi provázání děje a rozhovoru s novinářem. Ale konec byl otevřený a shrnutý moc rychle. Navíc mi tam chybělo něco..takové to něco, abych se nemohla od knihy vůbec odtrhnout.
Ze zvědavosti si ale přečtu i druhý díl, abych věděla, jak to celé dopadne a hlavně to, kdo je ten tajemný Lucifer (ikdyž typ už mám) :)

22.02.2017

Švábi Švábi Jo Nesbø

Za mě opět slabší. Souhlasím s ostatními čtenáři, že první dva díly jsou slabší. Od třetího se to teprve rozjede. Také souhlasím s názorem, že Harrymu prostě sedí Norsko. Také se mi díly, které se odehrávaly jinde, moc nelíbili.
Nicméně, zápletka skvělá, místy mrazivá atmosféra. Dlouho trvalo, než jsem se začetla, ale jinak za dobrý (tedy průměr) :)

11.01.2017

Honicí psi Honicí psi Jørn Lier Horst

Kniha se mi líbila. Nebylo to terno, jako některé jiné severské, ale napětí tam bylo. Trochu se mi hůř četla, ale kapitoly byly krátké a svižné. Zápletka, fakta, popis osob a navození atmosféry byly skvělé. Možná bych ale uvítala, aby to bylo ještě více propracované do detailů.
Jinak se mi kniha líbila.

10.01.2017

Washingtonský dekret Washingtonský dekret Jussi Adler-Olsen

Za mě hodně slabé, proto jsem to ani nedočetla. Po 300 stranách, kdy se pomalu nic nedělo, jsem knihu odložila. Nemohla jsem se začíst, děj mě nezaujal, protože politika.

09.12.2016

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Asi nejlepší knížka od Adler-Olsena, co jsem zatím četla. Ikdyž byl děj zpočátku nudný, tak ke konci pěkně gradoval. Vůbec jsem se nenudila. Konec byl překvapivý (můj tip na vraha nevyšel).

21.11.2016

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Nevím, zda mohu hodnotit, když mám knihu rozečtenou a stále nedočtenou.
Ale proč ne.
Do knížky jsem se nemohla začíst. Věřím, že je to pěkný příběh a povinná klasika, ale já ji odložila na neurčito. Uvidím, zda budu mít chuť se k ní vrátit. Zatím čekám na správný čas.

21.11.2016

Hermann Maier - Nejtěžší závod mého života Hermann Maier - Nejtěžší závod mého života Knut Okresek

Kniha mě velice zaujala. Sama jsem aktivní lyžařka a fanynka alpských disciplín. U víkendových přenosů nesmím chybět.
Hermann Maier je stále ikona tohoto sportu. Jeho bohatá kariéra byla plná vítězství a oslav, ale i pádu a hlavně boje o to, aby se mohl po nehodě zase postavit na nohy a aktivně lyžovat.
V knížce se mi líbil vyprávění, jak s kamarádem z repre během závodů a olympiády lovili holky, o jeho černých myšlenkách po nehodě.
Nejen pro fanoušky zimních sportů.

Rafa: Můj příběh Rafa: Můj příběh Rafael Nadal

Jsem fanynka Rafi Nadala, proto jsem si nemohla nechat ujít přečtení této knihy. Kniha je pěkně napsaná, čtivá a nabízí pohled do zákulisí a do myšlenek skvělého světového tenisty. Věřím, že až doléčí zranění, tak si půjde pro desátý titul z Roland Garros :)

11.11.2016

Čtením této knihy jsem navázala na předchozí díly. Určitě je to zajímavá a poučná kniha, ale mě se příběh líbil nejméně. Špatně se mi četla. Nicméně je škoda, že příběhy z Bezděkovské léčebny nepokračují. Zajímal by mě třeba příběh "prsatice" Beáty :)

08.11.2016

Knížka čtena hned po Jmenuji se Ester. Příběh se mi líbil ještě více než první díl s Ester. Tyto příběhy jsou moc dobré napsané a mají poslání.