makynka911 makynka911 komentáře u knih

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Letos jsem zahájila čtenářskou výzvu touto poměrně dlooooouhou knihou. Už dlouho jsem nebyla knihou tak nadšená. Sice trošku pokulhával začátek, ale poté se děj rozjel a já musela číst a číst a modlit se, aby ti důležití přežili.
Vyprávění pomocí záznamů bylo mrazivé, hodně mi to připomínalo komentáře ke katastrofickým dokumentům, např. o Fukušimě a Černobylu, napínavé a mrazivé.
Pořád zpracovávám všechny dojmy z knihy, ale teď můžu 100% říct, že jdu do dalšího dílu :)

07.01.2018 5 z 5

Padesát stínů Evy Padesát stínů Evy Rossella Calabró

Po přečtení stínů Adama jsem tedy čekala něco jiného. Tato kniha není ani na hony vzdálená humoru a pojetí Adama. Jsem hodně zklamaná.

Četla jsem knihu dlouhý měsíc a dočítala jen proto, že nemám ráda když nechám cokoliv rozdělané. Kam se poděl ten počáteční humor, kdy jsem se u Adama popadala za břicho a škodolibě usmívala pravdivému popisu?

29.12.2017 2 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Já myslím, že celou sérii netřeba komentovat. Z mého pohledu se jedná o jednu z nejlepších sérií vůbec, což mimochodem dokazuje i to, že jsem celou tuto sérii přečetla za tři dny :)

Ano, vyvstávají zde některé nevysvětlené části děje, ale myslím, že například k Angele celá tahle tajemnost a záhady sedí a netřeba ji dále rozvíjet. Ano možná by to chtělo další příběh, ale toho už se bohužel asi nedočkáme. Navíc mně se zamlouvá myšlenka nového světa, který je otevřený novým možnostem (že by třeba nebyl konec?)

Každopádně mohu sérii jedině doporučit :)

14.08.2017 4 z 5

Poslední bitva Poslední bitva C. S. Lewis (p)

I když se nedá srovnat filmové vyobrazení s lidskou fantazií, která nemá žádné hranice, ráda bych viděla zfilmované i další díly Letopisů.

Nadchla jsem se pro celou sérii, snad jen Stříbrná židle mi nešla ze začátku "přes hubu", ale ani ta nakonec nezklamala a hltala jsem ji bez dechu.

To co autor vytvořil v posledním díle bylo opravdu šokující a svým způsobem to bylo také vykoupení. Myslím si, že tady nastal ten moment, že v nejlepším se má přestat, protože tento díl se mi líbil opravdu ale opravdu nejvíc, za mě klidně 10 bodů :)

14.08.2017 4 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Asi jako mnoho ostatních tento rok, i já knihu četla z povinnosti čtenářské výzvy. Ale nelituji toho, protože kniha pro mě byla velkým překvapením.
Příběh byl poutavý, místy předlouhé pasáže, ve kterých Noah polemizoval a přemýšlel a vzpomínal, takový průměr.
Knihu jsem začala číst ráno při hodince lymfodrenáže a skončila s ní při příchodu z práce. Není moc knih, od kterých bych se nemohla odtrhnout.
Když to vezmu kolem a kolem, nic co bych četla znovu, ale přes počáteční nedůvěru to nebylo tak špatné :)

03.08.2017 3 z 5

Dech Dech Sarah Crossan

Tak já vám nevím. Ze začátku jsem byla zmatená z přelétávání kapitol co se týče postav. Když jsem si na to zvykla, mohla jsem se konečně ponořit do děje a nechala jsem se doslova vtáhnout do příběhu.
Moc se mi líbil námět knihy, protože je to jedna z mála situací, ke kterým by v reálném životě mohlo opravdu dojít.
Na druhou stranu, co se mi líbilo méně, tak určitě ten uspěchaný a ne moc pochopitelný konec. Čekala jsem cokoliv, možná i marně doufala ve vítězství. Ale tohle bylo až moc rychlé, jako by autorka chtěla mít psaní konečně za sebou :(
Ale i přes tuto malou chybičku se kniha dobře četla, místy byla romantická i vtipná a v určitých pasážích i napínavá :)

03.08.2017 4 z 5

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

Tady jsem asi udělala chybu a první se podívala na film. Evidentně jsem od toho očekávala víc než mi kniha mohla dát, nevím. Možná je to jen špatné období a ke knize se ještě někdy vrátím, možná spíše v originálním znění. Každopádně jsem se nedostala dál než za polovinu a tam mě to prostě přestalo bavit. Ale jak říkám, není všem dnům konec :)

27.07.2017 2 z 5

Temné touhy Temné touhy Kresley Cole

Přečetla jsem již několik knih o upírech, vlkodlacích a čarodějkách, ale tohle bylo mé první setkání s valkýrami. S počtem přečtených stránek stoupalo i mé nadšení. Všechny knihy byly krásné, napínavé, místy vtipné a já doufám, že si přečtu i zmíněný 6. díl a ten bude stejně úžasný jako ty před ním :)

27.07.2017 5 z 5

Tajemství ze záhrobí Tajemství ze záhrobí Charlaine Harris

Až do konce knihy jsem si v hlavě přemítala scénáře, co se s její sestrou mohlo stát. Nevymyslela jsem to. Na knížkách se mi líbilo právě ono napětí a to, že čtenář nic nedostane zadarmo. Za mě jedna z nejlepších sérií, které jsem četla :)

25.07.2017 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

U série mi přišlo, že knihy jdou po řadě, ale obráceně. Vyvrcholení a nejlepší děj pro mě zůstává v první knize. Druhá kniha byla také úžasná, i když jsme z erotiky a napětí z odhalení Greyovy minulosti přešli spíše v romantiku a detektivku. Ale i tak se to dalo skvěle číst. Ale třetí díl to zabil, nebo spíš byl navíc. Každopádně se u série dá spokojeně relaxovat :)

25.07.2017 3 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Tak tuhle knihu jsem četla snad tisíckrát a stále nemám dost. I když ji znám dokonale, pokaždé mě ohromí :)

25.07.2017 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Další díl mě vůbec nenadchl. Průměrný děj, průměrný příběh, průměrná kniha. Za mě už další ne :)

07.10.2019 3 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Jako u mnoha ostatních jsem ještě u prvních sto stran přemýšlela, jestli knihu rovnou neodložit. Nakonec jsem přeci jen dočetla a byla jsem i vcelku překvapená, jak mě to pohltilo. Za co ale dávám dvě hvězdy dolů jsou poznámky pod čarou, které ano byly občas užitečné a vysvětlovaly různé termíny, osoby a místa, ale ve většině případů jen odváděly pozornost od příběhu jako celku. Mnohdy mohl autor poznámkou navázat rovnou na text. Tohle mi opravdu hodně vadilo. Do dalšího dílu už se mi ani nechce. Za mě průměr :)

07.10.2019 3 z 5

Nová smlouva Nová smlouva Michael Atamanov

U málo knih odolávám nějakému tomu přeskakování dlouhých odstavců s nijakým zajímavým textem. U této knihy jsem doslova hltala každý řádek. Hlavně vesmírné bitvy a taktiky pro boje a pasti, které Ruslan chrlí jako na běžícím páse. Taky se mi čím dál víc líbí různorodost ras, které se zde objevují, zajímala by mě filmová či seriálová verze. Každopádně za mě jasných pět hvězd :)

07.10.2019 5 z 5

Válka klanů Válka klanů V. Mahaněnko (p)

U tohoto dílů jsem asi spíš ráda, že už je konec série. Pro mě držely celou knihu nad vodou jen dvě osoby - Gerenika a úžasný Plinto. Vlastně kvůli zloději a jeho postavení vůči Anastatii a Mahanovi je to pro mě pořád poutavé. Jinak mi přijde, že vše bylo moc hrr o konci ani nemluvě. Také to vypadá, že Barlioně ještě není konec. No uvidíme :)

07.10.2019 4 z 5

Nenasytná Nenasytná Sylvia Day

Hodně se mi líbilo asi prvních 200 stran, a to nemyslím z první knihy, ale z celé série. Věděla jsem, že to bude dalších 50 odstínů, ale na relax dobré.
Dalších xxx stran série nebylo přímo zlých, ale už to určitě nebylo něco, co bych si chtěla zopakovat. Hlavně se některé věci v knize, viz Evina noční můra, řešili dost zvláštním, až neuvěřitelných způsobem.

Celkově v průměru za 3*.

04.05.2019 3 z 5

Osvobozená Osvobozená Sylvia Day

Celkově v průměru za 3*.

04.05.2019 3 z 5

Nádherná svatba Nádherná svatba Jamie McGuire

Po přečtení série After jsem chvilku myslela, že čtu kopii. Ale nakonec to nebylo tak hrozné. Líbí se mi prostředí školy, zápasy, sázky. Po dočtení série z ní mám celkově dobrý pocit, navíc se četla rychle a sama, 4* :)

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire