makynka911 makynka911 komentáře u knih

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Necelých 24 hodin napětí, zvědavosti, obav a nakonec také úlevy.

Tak by se dal popsat příběh, který autorka popsala v této knize, a který mě na několik hodin k sobě doslova připoutal. Obdivuji ji, protože napsat o něčem takovém musí značit silnou osobnost a empatii.

Z příběhu jsem naprosto vedle, takže nemá cenu to víc popisovat. Myslím, že komentáře zde čtenáře dostatečně navnadí. Za mě nezapomenutelný zážitek :)

17.10.2017 5 z 5

Je pravda, že příběh se dosti liší od předchozích dílů Harryho Pottera a z mého pohledu bych jej do série ani nezařadila. Nicméně paní Rowlingová je podle mého spisovatelka s velkým S. Knihu jsem přečetla jedním dechem a moc se mi líbila. Na začátku jsem měla problém se vyznat ve jménech (dětech), ale nakonec jsem si knihu více než užila a nejsem proti, kdyby paní Rowlingová napsala další pokračování příběhu s Albusem a Scorpiusem :)

24.07.2017 4 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Kniha u které jste v neustálém napětí, čekáte co se dozvíte, a když už si myslíte, že je vše jasné, přijde další zvrat. Nemám moc ráda knihy na podobné téma, ale tato mě naprosto uchvátila, o to víc, že jsem ji objevila v levných knihách za pár korun. Každopádně silný a překvapivý příběh.

07.10.2019 5 z 5

Tajemství Tajemství Anna Todd

Hodnocení celé série - jsem z toho naprosto paf. Nechci spoilerovat, takže to okomentuji jen obecně.
Vztah hádáme se - usmiřujeme - hádáme se -.... Ano, točí se kolem toho všechny knihy v sérii. Ale prostě pořád je tam to něco ... Něco co Vás donutí přečíst si ty hromady stran a to co nejrychleji.
Co se mi hlavně líbí je ta psychopatická, majetnická a nestabilní stránka Hardina. Naopak Tessa byla místy docela na vraždu. Na druhou stranu kdyby neměla takovou povahu tak by Hardin nebyl Hardin :)

Od začátku série prošli oba výraznou změnou, která je opravdu viditelná na posledních stranách. Na hodnocení knihy jak hvězdičkami tak slovy jsem si nechala hodně velký odstup. U mnoha knih se mi stane, že si třeba po měsíci nevybavuji děj. U těchto dvou si ho pamatuji naprosto přesně, teď zvažuji, že si sérii přečtu znovu. Celkový dojem a hodnocení mi nedá jinak než 5* :)

04.05.2019 5 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Musela jsem si nechat pár hodin odstup, než knihu zhodnotím. Na začátku jsem to chtěla vzdát, na prvních stranách nebylo nic poutavého a já se musela přemlouvat k dalšímu čtení. Ale pak jsem knize propadla.
Příběh je krásný, nádherně popisuje Itálii, mnohdy se mi zdálo, že jsem právě tam. Co však bylo nejkrásnější, tak určitě popis letní lásky kterou Elio s Oliverem prožívali. Zatím jsem nečetla knihu, kde by byla sexualita takto vyprávěna a propírána, ale vůbec mi to nevadilo. To co ti dva mezi sebou měli bylo prostě nádherné. Také mě překvapil konec knihy a docela se těším, jestli bude i pokračování :)

11.02.2019 4 z 5

Hrad fantomů Hrad fantomů V. Mahaněnko (p)

Nejvýstižnější je asi komentář od Kroana3. Na tu chvíli, kdy šamanovi přestane všechno vycházet jsem se hrozně těšila, a moc si to teď užívám. Dalo to knize zase nový náboj, hlavně teda ten konec. I když je mi všech tří líto, děj a knihy to posunuje zase o kousek dál.
Z postav jsem si taky hodně oblíbila Plinta a jeho humor, i díky němu se kniha tak dobře čte. Krom toho mi tahle parta sedí k šamanovi víc, než ta z dolů kde byl Clutzer, Eric a Leithe.
Nejhorší bude si počkat na další díl :(

04.02.2019 5 z 5

Podivný příběh o podivných dětech. Po propagaci filmu a knih jsem byla docela natěšená na příběh. Nebyl špatný, ale byl to spíš klasický příběh o klukovi, který se v něčem liší, okolí si myslí, že je tak trošku cvok a on je vlastně jen jiný. Do toho sbalí pěknou holku a zachrání celý děj. Za mě spíš průměr, ale času nelituji :)

31.01.2019 3 z 5

O čem sním, když náhodou spím O čem sním, když náhodou spím Andrej Babiš

Ke knize jsem se dostala až teď, opravdu jsem měla snahu ji přečíst, ale tu jsem asi po 50 stranách vzdala. Určitě se mi líbí nápad napsat o tomto knihu, odvaha Babiše knihu napsat a vydat. Takže hvězdička pro něj *, ale jinak už nikdy :)

19.10.2018 1 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Po prvním díle seriálu jsem nedokázala čekat ani jeden den, jak příběh dopadne, natož několik měsíců. Nevím jestli jsem udělala dobře, že teď už všechno vím, ale z mého pohledu na knihu, jsem ohromena...
Naprosto skvělá kniha, propracovaný příběh. Minulost upíra, kousky skládačky, které do sebe krásně zapadají. Nebojácnost, se kterou se Diana vrhá do vztahu, tajemná kniha. Jsem opravdu nadšena. A hlavně bych někdy opravdu chtěla vidět dům čarodějnic, a taky jsem zvědavá, jak ho vykouzlí právě v seriálu.

Moc povedená kniha, určitě doporučuji přečíst :)

19.10.2018 4 z 5

Třetí hrob přímo před nosem Třetí hrob přímo před nosem Darynda Jones

Série mě naprosto uchvátila. Je mi strašně líto, že v Česku vyšly jen čtyři díly, zbytek budu muset přečíst v originále.

Třetí díl opět boží, jen trošku skákání z jedné situace ke druhé. Nicméně Reyes a motorkáři byli naprosto úžasní :)

12.10.2018 4 z 5

Druhý hrob nalevo Druhý hrob nalevo Darynda Jones

Druhý díl byl jen o něco slabší než první. Ale zase to vyvažovalo řešení případu, navíc pořád ten úchvatný Reyes. Za mě 4* :)

25.09.2018 4 z 5

Kartosský gambit Kartosský gambit V. Mahaněnko (p)

Jako většina sérií, i u této je lepší první díl. Ale i tak je pokračování strhující, plné napětí, překvapení a legrace. Pomyslný křeček mě vždycky rozesměje :) Mahan sice stoupá raketovou rychlostí, což je trošku divné, ale na druhou stranu musí překonat hodně nástrah a kdyby to byl obyčejný příběh o levelování postavy, tak by to asi nebylo moc zajímavé. Určitě se těším na další díly, snad budou brzy :)

13.08.2018 5 z 5

Kain Kain José Saramago

Nejsem věřící, ale znám skoro všechny biblické příběhy. Kain mi byl ze všech asi vždycky nejsympatičtější a teď ještě víc, díky této skvělé knize. Hodně se mi líbila role Kaina jakožto protivníka Boha, při setkání u archy jsem fandila Kainovi aby mu to natřel :) Působivě a hlavně čtivě napsaný příběh bratrovraha, který z pohledu p. Saramaga nebyl vlastně až tak zlý, spíš začal škodit až poté, co ho napadlo svůj čin srovnávat s konáním Boha, který v příběhu konal více zla než dobra.

06.04.2018 4 z 5

Arabská žena Arabská žena Tanya Valko

Mně se kniha svým způsobem líbila. Donutilo mě to přemýšlet o tom, jaké středověké metody jsou stále v některých zemích prováděny a trpěny. A také si hodlám rozšířit obzory co se týče tohoto náboženství. Přečtu si také další knihu :)

26.03.2018 4 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Nečekala jsem, že zrovna nejčtenější autor a vlastně také jeden z nejvíce opěvovaných autorů mě nebude bavit. Prokletí Salemu pro mě byla slátanina příběhů, jmen a postav, ve kterých jsem se absolutně nevyznala. Dlouho jsem se snažila se začíst, ale některé odstavce jakoby do hlavy nechtěli naskočit a já musela znovu a znovu navlékat nit příběhu. Nepodařilo se. Nedočetla jsem.

Příběh byl dle mého nudný, podle názvu jsem jako mnoho jiných očekávala ten "pravý" Salem s čarodějnicemi, jak jsem již zmínila také množství postav a jmen pro mě bylo náročné a místy otravné.

Určitě se zrovna Prokletí Salemu nepokusím číst znovu, ale na Kinga se ještě určitě mrknu :)

03.10.2017 2 z 5

Úkol přežít Úkol přežít V. Mahaněnko (p)

Nečekala jsem že čtení o "levelování" postav se dá vlastně číst. Ale opak je pravdou a autor předvedl nevídané. Nejenže mě bavil celý příběh, kdy hrdina za kritických podmínek bojuje o přežití, ale také jsem hltala itemy vyráběné a získávané ve hře a sama propočítávala kolik už na sobě má postava cca nasazené.

Kniha je napsaná naprosto úžasnou a čtivou formou, která hráče u PC snad možná i navnadí ke čtení papírových knih :) Strašně se těším na další díl a doufám, že na sebe pokračování nenechá čekat :)

24.09.2017 5 z 5

Finále Finále Becca Fitzpatrick

Další série knih, které by měly být nekonečné. Příběh Patche a Nory, ten jejich složitý postup napříč dějem, chvíle kdy si myslíte, že už konečně jim bude aspoň trošku přáno, a najednou zase nic. Miluji tyto příběhy a je mi opravdu líto, že tento skončil. Ale knihy jsou úžasné a moc ráda se k nim ještě vrátím.

25.07.2017 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Na knize se mi hodně líbilo střídání postav, které děj vyprávěly. Také se mi líbily otázky, které dokážou člověka donutit se zamyslet, co by si vybral a proč by si to vybral. Kniha byla skvěle napsaná, napínavá od začátku do konce. Sice mohl být konec krapet delší, přišlo mi, že se vše semlelo už dost rychle. Ale i tak určitě 4* :)

11.10.2019 4 z 5

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

Nenáročná literatura vhodná pro oddech. Místy nepochopitelná vyspělost "šestnáctek", ale jak říkám, sérii jsem četla spíš pro oddych, takže i tohle se dá smáznout. Každopádně první dva díly perfektní, další díly už lehce upadaly, ale pořád aspoň průměr :)

07.10.2019 3 z 5

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt