makyla makyla komentáře u knih

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Uf, silná kniha. Četla se sama, tak lehce a zároveň hrozně těžce. Líbilo se mi, že byla chvílemi z jiných úhlů pohledu, jiných postav v knize. Opravdu čtivý příběh malé dívky Gerty, který končí... A já nebudu nic prozrazovat. Přečtěte si jí, ode mě doporučení.

19.11.2017 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Ale tak... Nebylo to vůbec špatné. Kniha se četla dobře, žádná vyloženě hluchá místa tam nebyla. Poslední třetina měla opravdu spád a byla plná zvratů. Takže doporučuji, určitě stojí za přečtení.

17.11.2017 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Prostě úžasný Fuks. Pravdou je, že jsem kdysi viděla nejdříve film s úžasným výkonem pana Hrušínského a až poté četla knihu. Když jsem knihu četla, slyšela jsem pana Hrušínského, jak s mrazivým klidem říká své Lakmé, mimo jiné, že by ji oběsil. Mrazivé. Pro mě opět za plný počet.

14.11.2017

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Pro mě byl toto nejslabší díl ze série. Začátek super, opravdu napínavé a pak jsem se musela do čtení nutit. Rozjelo se to zase až ke konci. Vím, že tento díl si znovu nepřečtu. Jednou a dost. Mají lepší. :-)

14.11.2017 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Toto bylo před lety mé první setkání s Keplerem a hned láska na první čtení. Příběh, ač se hodně větvil, neztrácel na přehlednosti a napětí. Za mě palec nahoru a plný počet hvězdiček.

14.11.2017 5 z 5

Taková normální rodinka Taková normální rodinka Fan Vavřincová (p)

Úžasná kniha, plná situačního humoru z pera skvělé Fan Vavřincové. Nejdříve jsem věděla o seriálu, který je prostě famózní. Každá postava je jedinečná, stejně tak humor. A poté se mi dostala do ruky tahle báječná kniha, kterou když jsem četla, slyšela jsem hlasy jednotlivých protagonistů. Báječná, skvělá knížka, kterou si můžeme zvednout náladu v těchto chladných dnech. :-)

12.11.2017 5 z 5

Ocelový polibek Ocelový polibek Jeffery Deaver

Až po zakoupení jsem zjistila,že je to již dvanáctý případ Lincolna a Amélie. Za mě naprosto super a jdu si vytisknout seznam předešlých jedenácti případů. No a napsat Ježískovi :-)

03.11.2017 5 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Kniha, která mě dostala od první stránky. Zvláštní atmosféra od začátku do konce. Strašně ráda se k ní vracím.

26.10.2017 5 z 5

Myši Natálie Mooshabrové Myši Natálie Mooshabrové Ladislav Fuks

Před mnoha lety mé první setkání s Ladislavem Fuksem a touto knihou si mě zkrátka získal. Opakování vět, frází... to je prostě Fuks.
Asi každý zná od Fukse Spalovače mrtvol, ale kdyby náhodou někdo od něj ještě nic nečetl, já určitě doporučuji začít právě knihou Myši Natálie Mooshabrové.
Jednoznačně doporučuji.

26.10.2017 5 z 5

Medúza Medúza Jarmila Loukotková

Moje jedna z nejoblíbenějších knih. Poprvé jsem ji četla kolem sedmnácti let a od té doby se k ní neustále vracím. Je napsaná opravdu čtivě, že mě vždy zajímalo, jaký osud má Blanka po skončení knihy. Takže já doporučuji.

12.10.2017 5 z 5