Makii Makii komentáře u knih

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Kniha se mi líbila. Bavila mě forma - hlavní hrdina v ich-formě, ostatní v er-formě, střídání různě v čase, občas retrospektivně... Možná to přišlo zajímavé jen mně :D Na českého autora bych řekla, že dobré. Románu pomohlo, že autor je bývalý policista, čtenář tak nebyl krmen přílišnými nesmysly. Jo a ještě - co románu bohužel nepomohlo, bylo velké množství gramatických chyb. Strašně se už těším, až si přečtu zase něco, kde proběhla pořádná korektura :-)

14.06.2019 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Dala bych snad i méně, ale musím se přiznat, že tohle je první kniha v životě, kterou jsem četla tak nějak "napůl". Pozorně asi do 70. strany a pak už pouze pár stran zhruba po každých padesáti, kam jsem zrovna nalistovala. Autor žije nejspíš v domnění, že čím více brutality a popisů mučení, tím lepší detektivka. Tak to bohužel, spíš naopak. Méně je někdy skutečně více. Bylo mi z toho zle. Ani ten sloh mě úplně nenadchnul. Nelíbilo se mi to.

04.12.2018 2 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Podle mě se autor zlepšuje. Nebo překladatel.. :D Prostě každý díl je čím dál lepší. Tentokrát se mi velmi líbila i skladba vět, vše bylo napsáno velice pěkně. Děj je super, škoda rychlého konce, možná až moc, a pro mě nepříliš uvěřitelné.. Ale jinak super čtení. Fosterová začíná být sympatičtější :)

02.10.2018 5 z 5

Poslední poutník Poslední poutník Gard Sveen

Naprosto skvělá věc, která by si zasloužila čtenáře, který má víc času než já a přečte ji max na tři zátahy :) Tohle prolínání různých časových rovin miluju. Rozuzlení bylo poměrně překvapivé. Nebo alespoň pro mě. Moc mě to bavilo, doporučuju.

01.08.2018 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Z trilogie mě bavila nejméně. Nemělo to takový spád, zločin byl dost těžko uvěřitelný. Současný osobní život hlavního hrdiny už mě poněkud otravoval. Ale jako detektivka určitě neurazí.

07.03.2017 3 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Uuuuf, jako knihovnice bych tohle svým čtenářům asi doporučovat neměla - je možné, že už pak nikdy nepřijdou :) Krásné ilustrace.

14.04.2015 4 z 5

Vzplanutí Vzplanutí Jiří Březina

Slyšela jsem na rozhlase a bylo to skvělé! Hodně napínavé, úplně mě to vtáhlo a musela jsem poslouchat dál a dál :) Hned jsem si vypůjčila Polednici, tak jsem zvědavá.

24.04.2024 4 z 5

Mrtvola v komíně Mrtvola v komíně Alan Bradley

Tohle bylo trochu zamotané :) Ale opět úplný balzám pro duši - moc se mi líbí, jakým jazykem, stylem jsou knihy v této sérii napsány. Tomu samozřejmě napomáhá super překlad. Flavie je srdcovka.

05.08.2023 4 z 5

Winterbergova poslední cesta Winterbergova poslední cesta Jaroslav Rudiš

Věděla jsem, že je to zrovna k dispozici v aplikaci Můj rozhlas. Ale knihu jsem si chtěla už dlouho přečíst, tak jsem si ji vypůjčila. Ale selhala jsem. Dala jsem jen 25 stran a když jsem asi po padesáté sedmé četla "Hradec Králové", knihu jsem zaklapla. To se mi nestává, ovlivnila mě možnost té audioverze :) Tak jsem si to "jen" poslechla. A líbilo se mi to. Takže kdo ví, možná dám v budoucnu knize ještě šanci.

18.03.2023 3 z 5

Gloria Gloria Timothée de Fombelle

Přečtete to za pár minut, ale nikdy nezapomenete. Nádherná věc, velmi mě to dojalo.

03.03.2023 5 z 5

Poslední pád Mistra Materny Poslední pád Mistra Materny Václav Erben

Opět skvělá. Kapitán Exner mě prostě baví :)

15.01.2023 4 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Naprosto skvělé. Děsivé, rozhodně velmi reálné. Vydělávat na dětech tímhle způsobem... Pro mě hodně nových informací, toto téma mě samozřejmě zajímá, vím o něm, ale netušila jsem vlastně, co všechno to obnáší, kolik se v tom točí financí apod. Kniha mě hodně obohatila, můžu jen doporučit.

15.07.2022 5 z 5

Milostná píseň pro kočku Milostná píseň pro kočku Nikola Tachecí

Poslouchala jsem na Vltavě. Doufám, že ani špetku z toho autorka nemyslela vážně. Brala jsem to jako recesi a v tom případě myslím, že dobré. Takže za tři hvězdy :)

07.12.2021 3 z 5

Plechový bubínek Plechový bubínek Günter Grass

Poslouchala jsem jako četbu na rozhlase. A byla jsem.. překvapená? Vlastně jsem nevěděla, do čeho jdu :) Ale je to hodně zvláštní román. Nemůžu zapomenout na tu koňskou hlavu. Ani na šumák, to bylo tak zvláštní, ale fakt vzrušující. Každopádně jsem ráda, že jsem si zase trochu rozšířila literární obzor.

18.10.2021 4 z 5

Na dosah ruky Na dosah ruky Václav Erben

Moje první setkání s panem Erbenem (tedy knižně). Nedávno jsem slyšela na rozhlase "Poklad byzantského kupce", a i když jsem si myslela, že to samozřejmě znám (v TV je to 5x do roka), tak opak byl pravdou. Nadchlo mě to, pustila jsem se proto do čtení. A kniha se mi velice líbila! Nějak jsem nepátrala po souvislostech, ale přesto se mi nechce věřit, že by kniha mohla vyjít v roce 1971?? Nebo třeba nějak cenzurovaná? Pokud už tehdy vyšla v tomto znění, tak mě to o to více těší :) Doporučuji.

29.07.2020 5 z 5

Plaváček Plaváček Martin Goffa

Na úplný závěr trošku vzrůšo, jinak poměrně nuda. Ale dá se to, pohodová oddychovka do vlaku.

24.01.2020 3 z 5

Poslední opona Poslední opona Ngaio Marsh

Moc pěkná detektivka, nemám co vytknout :) První půle i poměrně vtipná. Jak byl zločin spáchán, se dá uhodnout poměrně snadno, ale vraha jsem do poslední chvíle nevěděla. Pro milovníky Agathy Christie jako stvořené.

27.11.2019 4 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Neurazí, nenadchne. Jednoduché čtení, předvídatelné a mnoho situací dost nepravděpodobných.

30.12.2018 3 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Velmi snadno předvídatelné "propletení" osudů hlavních hrdinek neubírá až tolik na celkovém dojmu. Kniha se mi líbila, při vyprávění z Indie mi bylo nedobře, až zle.

26.11.2018 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Další velmi dobrá detektivka od Bryndzy. Ale... začíná se to trochu moc opakovat. Šílenec, sériový vrah, vidiny... Chtělo by to trochu něco jiného. Erika byla ze začátku sice trochu nesnesitelná, tak nám ji autor chce asi trochu polidštit tím, že "se jí v očích neustále lesknou slzy". Je sentimentální a pláče poměrně často. na to, jaká byla v prvním díle, poněkud rozdíl. Ale ano, je to napínavé, velmi čtivé. Jako detektivku určitě mohu doporučit.

02.11.2018 4 z 5