Majkrofon Majkrofon komentáře u knih

Temná veža Temná veža Stephen King

Vyvrcholenie jednej z najoriginálnejších fantasy sérii je síce dlhé, ale nakoniec uspokojivé a pútavé. Je cítiť ako sa séria rokmi vyvíjala a človek si hlavné postavy zamiluje, o to viac túži dozvedieť sa ako to snimi dopadne. A či to bude dobre? To už musíte zistiť sami, za mňa je koniec tejto ságy ako nádherný, tak aj prekvapujúci. Cesta musí pokračovať.

15.08.2023 5 z 5

Nekonečný príbeh Nekonečný príbeh Michael Ende

Na Nekonečný príbeh som sa tešil hlavne kvôli tomu, že film podľa neho natočený nepatril práve k mojim obľúbeným a tak trochu som dúfal, že kniha by môj názor mohla zmeniť, no nestalo sa tak. Knihu som čítal na dvakrát a vcelku ma nudila. Možno to bolo tým, že som ovplyvnený filmom, možno mi len nesadol autorov štýl, no premňa to bolo proste sklamanie.

19.06.2023 3 z 5

Deti Duny Deti Duny Frank Herbert

O kúsok lepšie ako druhý diel, ale na prvú časť sa to nechytá. Miestami trochu zdĺhavé a filozofické. Uvidím či sa pustím aj do ďalších častí.

29.04.2023 4 z 5

Susannina pieseň Susannina pieseň Stephen King

Spočiatku ťažšie čítanie, ale príbeh opäť skvelí. Mám pocit, že v tomto diely naši hrdinovia zažívajú najkrušnejšie chvíle, avšak celá sága sa blíži ku koncu, takže sa to dalo očakávať. Zakomponovanie seba samého do príbehu King príjemne prekvapil, ani sa mi nechce veriť, že na čaká už len záverečný diel.

09.04.2023 5 z 5

Uvoľnení Uvoľnení Neal Shusterman

Príjemná oddychovka so zaujímavým príbehom a celkom sympatickými postavami. Čítať túto knižku v teenegerskom veku, určite by som dal 5 hviezd.

12.03.2023 4 z 5

Rytier siedmich kráľovstiev Rytier siedmich kráľovstiev George R. R. Martin

Príjemný návrat do sveta Siedmich kráľovstiev, spočiatku som sa síce obával, či sa autor dokáže vyrovnať sérii Hry o tróny, no už po pár stránkach moje pochybnosti odišli. Kniha má nádych nostalgie, sympatické postavy a rozhodne ponúkne zaujímavý pohľad na zjednotenú ríšu pod vládou Tangeryenovcov.

31.12.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knihu som si zaradil do výzvy, kvoli zaradeniu pod ženské romány, tie fakt nečítam. kniha bola velmi dobrá, ale skutočne tam bolo miestami cítiť, že je viacej zameraná pre ženy. Smrt je mým řemeslem od Merleho, ktorú som čítal pred tým, ma bavila oveľa viac.

10.03.2018 4 z 5

Trón zo skla Trón zo skla Sarah J. Maas

Toto fantasy vôbec nebolo podľa mojej chuti. Od začiatku ma to nejak extra nechytilo, prišlo mi to až moc pre dievčatá. Siahol som po ňom z čírej zvedavosti, no bohužiaľ ma kniha nejak zvlášť nezaujala.

05.02.2018 3 z 5

Šváby Šváby Jo Nesbø

I dont know..Mňa to bavilo, asi sa zo mňa začína stávať fanúšik Harryho Holea.

10.01.2018 5 z 5

Obeť bez tváre Obeť bez tváre Stefan Ahnhem

Celkom fajn detektívka. Zo začiatku sa to trochu vlečie a miestami to pripomína iných severských autorov, ale potom sa to celkom slušne rozbehne.

24.12.2017 4 z 5

Mechanický pomaranč Mechanický pomaranč Anthony Burgess

Ja neviem, na túto knihu som sa veľmi tešil a v konečnom dôsledku som as do čítania musel nútiť, nesedel mi autorov štýl, slang, možno preklad.

05.11.2017 3 z 5

Memento Memento Radek John

Jedna z mojích prvých audioknih. Vypočuzl som si ju v práci a aj vdaka nej mi cas ubehol ovela rýchlejšie ako by to bolo za normálnych okolností. Veľmi zaujímava knižka, poučná i odstrašujúca.

24.08.2017 4 z 5

Pád titanov Pád titanov Ken Follett

Prekvapivo ma to nevtiahlo do deja tak ako Piliere zeme. Vojnové obdobia a knihy na túto tému mám rád, tak isto aj politiku a rôzne hry s ňou spojené, ale neviem, miestami mi kniha prišla až moc rozťahaná a na môj vkus tam bolo až priveľa romantiky a ľúbostných pletiek, ale aj tak veľmi dobré čítanie, ktoré hodnotím štyrmi hviezdami. Obdobie druhej svetovej, aj studenej vojny je pre mňa oveľa viac zaujímave ako z prvej, preto sa teším na pokračovania.

30.07.2017 4 z 5

Pustiny Pustiny Stephen King

Čítanie tejto knižky mi trvalo trošku dlhšie ako som predpokladal a to z jednoduchého dôvodu. začal som ju čítať ako e-knihu, ale asi po 100 stránkach som sa rozhodol, že si ju zoženiem v klasickej podobe, čo chvilku trvalo. Po vynikajúcom druhom diely som sa nevedel dočkať na ďalšie dobrodružstva na ceste za Temnou Vežou. Tešil ma návrat Jakea, kniha je opäť veľmi pútavá, hlavne druhá polovica, či časť, kde sa Jake vracia ku svojej skupine. Väčšinu knihy som čítal jedným dychom a aj keď to bol občas poriadný výplach mozgu a páčilo sa mi to trošku menej ako Traja vyvolený, sú Pustiny skvelým pokračovaním a ja sa teším na ďalšie časti, je to to už troška ako zavyslosť.

27.06.2017 5 z 5

Dobrodružstvá Toma Sawyera Dobrodružstvá Toma Sawyera Mark Twain (p)

Mile, vtipné a svieže, ale ako dieťa by ma to zaujalo určite oveľa viac.

22.06.2017 3 z 5

Tajný denník Adriana Mola Tajný denník Adriana Mola Sue Townsend

Jedna z mojich obľúbených z detstva :)

13.03.2017 5 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

A je tu koniec jednej éry pre mňa. Záverečný diel je strhujúci, napínavý a mne sa len veľmi ťažko lúčilo s hrdinami, ktorých som si za tých 9 mesiacov, čo som čítal 7 dielne Sapkowskeho fantasy veľdielo, veľmi obľúbil. Ale nezúfajme, ešte nás čaká Búrková sezóna! :)

09.12.2016 5 z 5

Pán Mercedes Pán Mercedes Stephen King

Najprv som chcel dať len štyri hviezdičky, King má aj prepracovanejšie a pútavejšie knihy, ale musím uznať že som tejto knihe podlahol a ku Kermitovy W. Hodgesovy sa určite vrátim.

21.09.2016 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Kniha, ktorá v našich končinách stoji v tieni svojho filmového spracovania. Ja osobne som nikdy film nedopozeral do konca, preto som si záver knihy užil asi viac ako väčšina tu prítomných. Kniha ma jednoznačne bavila ovela viac, skvelé dielo.

10.07.2016 5 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Výborné pokračovanie. Krev elfu bol síce vlažnejší diel (i ked skvelý), ale v Čase opovržení sa intrigy, súboje a vzťahy rozbehnú na plné obrátky, zaujímavé zvraty, super dialňogy i nové postavy. Nemám čo dodať, jasných 5 hviezdičiek.

12.06.2016 5 z 5