Majdusak Majdusak komentáře u knih

Za jasné noci Za jasné noci Elizabeth Haran

Romantický příběh z atraktivního prostředí, který ale nabízí mnohem víc než jenom romantickou linku, má to i hloubku. Tak trochu jsem v to doufala na základě obálky...

20.02.2019 5 z 5

Průlom Průlom Myke Cole

Jednoznačně nejlepší díl a musím říct, že hlavní postava trojky prostě vede. Objevila se v předchozích knihách, ale nyní je postavena do jiného světla a především.... Skylla... Poodhalení jejího příběhu a Harlekýnova retrospektiva - skvěle zvládnuté a zajímalo mě, zdali to tak Cole plánoval od začátku. Na Coleových postavách se mi líbí, že dělají správná rozhodnutí opravdu za jakoukoli cenu, vidím v tom to myšlení vojáka - cíli musíš obětovat vše - tedy kromě cti, tak nějak... Skoro mě mrzí, že tady Stínové operace končí. Skvělá práce.

18.02.2019 5 z 5

Tajemství kůže Tajemství kůže Alice Broadway

Odhalování tajemství, špetka té lásky, a příběhy napsané na kůži - v příběhu otce hlavní hrdinky kus chybí... pomalejší rozjezd zezačátku, takže vydržte, to nejlepší přijde na konci, ale jinak pro mě zajímavý nápad, i když jsem tedy chvíli překousávala tu představu výroby knih z kůže zemřelých, no, inu... je to už tak. Tvoje tetování vypráví tvůj příběh - jsi dobrý člověk, tvůj příběh bude žít navždy, jsi špatný člověk, budeš zapomenut. A co nepopsaný, "Prázdní"?? Finální část knihy určitě navnadí k přečtení dalšího dílu.

18.02.2019 4 z 5

Leichenberg Leichenberg Oskar Fuchs (p)

Jestli si pamatujete postavu Leichenberga, když vystupoval v knize Frost, možná vás zajímalo, proč má jizvy na krku. Tak teď máte šanci to zjistit. Leichenberg se má místo pomsty stát elitním vojákem nového vládního systému, s čímž sice nesouhlasí, ale to mu nic moc platné není. Postupně tahá z rukávu trumfy, ale těžko říct, jestli to bude stačit. Dozvídáme se také dost věcí z jeho minulosti a působení u trestní jednotky. Spíš než o rozverný příběh o hrdinech bez bázně a hany se jedná o pohled na život někoho, kdo už nerozhoduje o svém vlastním osudu. Kniha je dost o zápasu člověka se systémem a můžete se nechat překvapit, jestli je v moci jedince totalitní systém porazit. O vtipné hlášky a popisy bojů nezůstáváme ochuzeni, špičkování se mezi postavami - a taky poznáte, zač je toho loket, když si vás vezme do parády baba, která se s váma chce všechno jinýho než mazlit. Třeba vás získat pro spolupráci. Zkuste si představit, jak by se s vámi mazala taková KGB nebo StB a podobně - a místo ní si dosaďte ženskou. Můžete proti ní zkusit černý humor, aroganci nebo třeba nadhled, ale možná dostanete prostě jenom přes hubu.

15.03.2020 5 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Hodně dobrá kniha, propracovaný děj, ale velmi lehce stravitelné čtivo pro ty, kdo mají rádi duchařinu, napětí, záhrobí, nečekaná odhalení - nenašla jsem pro sebe žádná hluchá místa, všeho tak akorát.

25.04.2019 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Vyprávění z pohledu více postav. Opět se četlo samo, B. A. Paris to tak zkrátka napsat umí... jenom u dvou předchozích knih jsem přece jenom byla trochu napjatější, ale to autorce neubírá na kráse.

15.04.2019

Nejtemnější polibek Nejtemnější polibek Keri Arthur

Tentokrát mi to nějak rychleji ubíhalo. Také jsem ráda za Rileyinu milostnou linku, která se konečně začíná rýsovat tak, jak jsem si tajně přála. Její pátrání bylo tentokrát napínavé, kočičí zlodušky jsem se skoro bála. Keri Arthur mě tedy jako čtenáře rozhodně neztrácí. :)

03.03.2019 5 z 5

Hranice Hranice Myke Cole

Lepší než jednička, Myke Cole prostě nezapře v sobě vojáka, ale ani lásku k fantasy. A ten jeho "plukovník Budižkničemu", toho jsem místy fakt litovala, ale věděla jsem, že nezklame! Jestli něco Cole zvládá, tak propojení té militarky s fantasy světem, nikde to nedrhne, oproti prvnímu dílu ubylo filozofujících myšlenek hlavního hrdiny (který je jiný než v jedničce), a ty boje a formy magie a druhy Napojených jsou super. Je to fajn série.

18.02.2019 4 z 5

Kontrolní bod Kontrolní bod Myke Cole

No, dávám tři, protože hlavní hrdina opravdu moc a moc přemýšlel :-( Přesto to však neubralo na atraktivitě celkové myšlence světa. Stínové operace... Svět "za bránou", kde je všechno jinak, a vojenství zde pojato myslím dost odlehčeně pro ty, kterým se líbí "military" věci, ale nepotřebují, aby to bylo úplně čistě vojenské. Je to opravdu velký crossover, military sci-fi, fantasy, ale určitě navnadilo na další díl.

18.02.2019 3 z 5

Co dělat, aby nám bylo hezky Co dělat, aby nám bylo hezky Jana Hochmannová

Příjemná knížečka, začíná po jednoduchých krocích, určená - myslím - pro lidi, kteří potřebují zpomalit v dnešním zběsilém tempu. Je docela jedno, jestli tzv. "dáte" na meditaci, někdy prostě stačí přistoupit na pozitivnější přístup především k sobě sama. Zaujala mne, byla to zcela náhodná koupě, abych tu meditaci "taky konečně zkusila", a neprohloupila jsem. Navíc hezké obrázky.

27.03.2018 4 z 5