Majdalenka Majdalenka komentáře u knih

Na dně Temné řeky Na dně Temné řeky Leslie Wolfe

Wau!! A to neříkám často. Po delší době originální příběh kdy si myslíte že všechno víte a přitom nevíte vůbec nic.. První moje kniha s touto paní detektivkou, která jako jedna z mála cítí bolest, strach a nebojuje půlku knihy se svými vnitřními démony. Doporučuji a přečtu si předchozí knihu.

15.09.2023 5 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Podle komentů jsem jedna z mála kdo na vraha nepřišel.. :) Ale to vůbec nevadí. Knížka plně dosahuje vysokého standartu knih od Agathy.

09.01.2020 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Poté co jsem 8 dílů přečetla jedním dechem jsem potřebovala pauzu.. Teď asi po dvou letech návrat a.. Kim je tvrdohlavý superman :)) což mi zpočátku vadilo, ale další díl si přečtu.
Kniha navazuje na předchozí díl, který jsem četla už dříve tak jsem trošku nevěděla.. Ale není třeba mít předchozí díl přečtený.

12.09.2023 4 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Moje druhá kniha od autora (Úzkosti a jejich lidé), takže už jsem si zvykla na autorovo styl - opakující se fráze a jiné které ve mně budily rozporuplné emoce. Každopádně tato kniha mě opravdu bavila! První půlku jsem se jenom smála, druhá polovina byla už víc na zamyšlení s úsměv a nadhledem. Autorův styl je jedinečný a myslím že buď ho milujete nebo nenávidíte.. Každopádně si myslím, že podšálek je důležitý. :-)

21.10.2020 5 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Skvělá!! Už od 50-té strany jsem věděla, že to bude pět hvězd. Od knihy jsem očekávala průměrný a předvídatelné děj. Je pravda že moc šokujících odhalení tam nenajdete. Vše je v příběhu vysvětleno a řečeno pomalou a nenucenou volbou. Není třeba vymýšlet různé konspirační teorie. Stačí jen začít číst a užít si knihu od začátku do konce.

23.03.2020 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Skvělá!! Svět utajených spolků vás pohltí. Klidně mohla autorka přidat 200 stran - vůbec bych se nezlobila :)

01.03.2020 5 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Poslechnuto jako audio kniha a jsem nadšená!! Film je natočen na motivy hlavního hrdiny knihy. Nesrovnávejte s filmem ani tam nehledejte rozdíly. Je pravda, že z počátku jsem byla z knihy vcelku rozpačitá, ale ve druhé třetině se to zlomilo a hodně jsem se nasmála. Určitě koupím v papírové podobě - tahle kniha mi v knihovně nesmí chybět!

03.01.2022 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Chvilku trvalo než jsem si toho staryho morouse oblíbila ale stalo se tak. Spisovatel má talent smutné události podat takovým způsobem, že ani nebudete smutní.. Jen dojatí. Moc hezká kniha se zajímavým životním příběhem.

02.01.2021 5 z 5

Pokud jste o teto udalosti slyseli a chcete se dozvedet neco vic, precist si ruzne teorie at uz realne ci nerealne - tak smele dotoho. Techto 288str by se dalo shrnout na 100str. -uplne v pohode. Spousta veci se opakuje, ale proc ne. Za me prijemne zpestreni.

23.09.2019 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Nejlepší kniha od Agathy Christie. Vřele doporučuji všem i těm, kteří zrovna neholdují detektivkám.

13.12.2013 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

(SPOILER) Kniha mě úplně uchvátila. Nešlo se odtrhnout, přistupovala jsem k tomu jako ke skutečnému příběhu a to byla chyba. Konec mě úplně zklamal - během knihy doplnění o ověřené informace a konec nic.. přehnaný a nevysvětlený. Přesto kdybych to brala jen jako příběh tak bych byla nadšena

09.01.2023 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Krásná fantasy knížka. Moc dobře se četla, napínavá až do konce. Hvězdu ubyram za hlavního hrdinu, který mi občas svým chováním lezl na nervy. Druhý díl si ale určitě přečtu.

12.11.2020 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Po přečtení osmého dílu jsem začala serii od začátku. Tenhle první díl mě nakopl ke koupi celé série. Jen hlavní hrdinka mi přijde tak trochu jak superman :))

30.08.2020 5 z 5

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Skvělý Young adult thriller. Teď se ale zas vrátím ke četbě pro dospělé :)

13.04.2020 4 z 5

Kníhkupec z Kábulu Kníhkupec z Kábulu Åsne Seierstad

Úžasná! Příběh jedné bohaté (na jejich poměry) afgánské rodiny doplněny historickými událostmi a základy jejich kultury. Moc hezky podané

29.01.2024 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Velice čtivá knížka, která mi bavila. Souhlasím s předchozími komentáři, že se nejedná o nic originálního a po pravdě až tak paf z ní nejsem. Pět hvězd dávám, protože jsem knihu odložila až když jsem ji dočetla - nešlo se odtrhnout

18.09.2023 5 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Líbilo víc než předchozí díl a méně než první. Napínavé od začátku do konce, Le zase na můj vkus moc prekombinivane a konec krátký a ne moc dobře vysvětlený

24.04.2021 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

První polovina knihy mě nebavila, hlavní hrdina mě rozčiloval tak že jsem i přemýšlela o odložení knihy. Ale v polovině se to změnilo a bylo to super jako předchozí kniha. Spisovatelka dokáže krásně popisovat tak, že si vše dokážete představit ale ne tak aby vás dlouhý popis nudil. Stupňování napětí ji jde skvěle. Škoda toho začátku.. Jsem ráda že jsem vydržela :)

19.11.2020 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Začátek super, konec super. Ale prostředek.. zbytečných sto stran o ničem.

27.03.2020 4 z 5

Princezna z nádraží Princezna z nádraží N. P.

Po přečtení této knihy si myslím, že knihu už může vydat úplně každý. V první řadě obrovské písmo (předpokládám, že zvolené kvůli zvýšení počtu stran a tím i ceny). Myšlenka nebyla špatná ani celkový obsah, ale styl psaní bych přirovnala ke slohové práci na základní škole doplněný vulgarity.

29.12.2023