majanka Online majanka komentáře u knih

Bez dcéry som neodišla Bez dcéry som neodišla Timea Keresztényi

V knihe mi vadila nenormálna naivita hlavnej hrdinky. Ale je to skutočný príbeh a takých naivných žien na svete je stále veľa. Ináč sa kniha rýchlo číta.

27.06.2019 3 z 5

Doupě hranostajů Doupě hranostajů Enzo Russo

Aj keď bežne čítam české knihy, táto ma veľmi neoslovila. Nebolo to tou češtinou, ale štýlom, akým bola písaná.

20.04.2019 2 z 5

Záhada Vivaldi Záhada Vivaldi Peter Harris

Napätie odstupňované pekne až do konca. Zaujímavé informácie o Vivaldim. Úžasná atmosféra Benátok. Škoda, že kniha dosť dlho u mňa ležala na políčke neprečítaná.

25.03.2019 5 z 5

Nechcené tajomstvá Nechcené tajomstvá Anna Ghannamová

Úžasná kniha. Doplnená množstvom štatistických údajov, ktoré neubrali na hodnote knihy, ale práve dokreslili problematiku tzv. nechcených detí. O tom, že nie je to problém iba našich žien. O tom, ako to riešia v iných krajinách. Príbehy žien, ktoré sú často odsudzované za to, že dieťa nechcú, ale my nepoznáme ich dôvody. Je to príbeh vzniku a rozširovania Hniezd záchrany a tiež Náruče záchrany. Autorke knihy prajem veľa síl v ďalšej jej práci v tejto neľahkej, ale potrebnej a zmysluplnej oblasti.

09.02.2019 5 z 5

Maškaráda Maškaráda Janet Dailey

Zaujímavý, dobre spracovaný príbeh. O ľudských charakteroch, predsudkoch, moci, peniazoch.

06.02.2019 4 z 5

Neha Neha Peter Holka

Krásna kniha. Ozaj s nehou výborne popísané spomienky na jeho milovanú Fialku, na život so synčekom, ale aj stretnutia so svijimi rodičmi, so svokrou a hľadanie Fialkiných predkov.

07.01.2019 4 z 5

Hedvábný řetěz Hedvábný řetěz Zdeněk Hanka

Kniha sa veľmi dobré číta. Množstvo dialógov. Zaujímavý príbeh. V knihe nájdete všetko: láska, nenávisť, moc, nadradenosť, strach, adopcia, rôzny postoj k inému etniku, adopcia, šikanovanie. Jednu hviezdičku som ubrala. Chýbal mi popis, ako to všetko vnútorne prežívali jednotlivé postavy.

06.12.2018 4 z 5

Zahrada Zahrada Radoslav Nenadál

Zahrada. Dva, tri, štyri. Kam s ní. Biedermeier.
Trocha náročnejšie čítanie. Také pravdivé. Autor rozoberá zmýšľanie hlavných hrdinov, ich postoje pri riešení zložitej životnej situácie.

01.12.2018 3 z 5

Boli sme spolužiaci Anny Frankovej Boli sme spolužiaci Anny Frankovej Theo Coster

Takmer už 80-ročný, bývalý spolužiak Anny Frankovej sa rozhodne vyhľadať ďalších ich spolužiakov. Stretnú sa piati. V Amsterdame, na miestach kde chodili spolu do školy, kde prežívali svoje detstvo, kde žila Anna, spomínajú na bývalé časy. Spomínajú na chvíle prežité s Annou, na chvíle keď Anna aj s rodinou "zmizla" a oni nechápali vtedy, že čo sa deje. Spomínajú aj na ďalšie chvíle. Sú to spomienky plné emócií. Každý z nich prežil obdobie vojny ináč, každý žil potom svoj život v inom kúte sveta, ale spomienka na Annu, na jej nezmyselnú smrť na konci vojny vyvoláva v nich zmiešané pocity. Inak vnimali vojnové obdobie v detstve, inák po niekoľkých desiatkach rokov. Silný pribeh. Odporúčam prečítať.

28.11.2018 5 z 5

Opium Opium Maxence Fermine

Malá, tenká knižôčka. Chcela som sa dozvedieť viac o pestovaní a spracovaní čaju, ale toto bola "legenda o čaji". Nevedela som, že existuje modrý čaj. Hlavný hrdina Charles je Angličan, obchodník, ale predovšetkým dobrodruh hľadajúci tajomstvo čaju, obsahujúci tajomstvo ópia a hlavne lásku k Ópiu. Dosť sa dalo predvídať ako bude príbeh pokračovať. Skôr oddychové čítanie.

25.11.2018 2 z 5

Pravda o nás dvoch Pravda o nás dvoch Hana Repová

Bola to prvá kniha, ktorú som čítala od tejto autorky, ale určite nie posledná.
Zaujímavý, krásny príbeh, pútavo spracovaný.
Príbeh, v ktorom je spracovaných niekoľko ľudských osudov.
Príbeh o tom, aká dôležitá je v živote komunikácia.
Príbeh o tom, ako dôležité je nevzdávať sa....

28.05.2024 5 z 5

Emine slzy Emine slzy Ružena Scherhauferová

Začiatok knihy mi pripadal ako z telenovely.
Čítalo sa to ľahko.
Veľa udalosti sa dalo predpokladať dopredu.
Je tam všetko: súrodenecká láska aj nenávisť, láska aj sebectvo, láska k rodičom aj prarodičom, schopnosť nenávidieť aj odpustiť...

18.05.2024 4 z 5

Námesačný Námesačný Sebastian Fitzek

Námesačný - zaujala téma. Fikcia, prekombinované, labyrint, keď občas neviete či sa to odohráva v čase keď Leon spí, nespí alebo v nejakom treťom štádiu, v stave námesačnosti. Ale stále ma to
ťahalo čítať ďalej aj keď to bolo príliš prekombinované a nerealistické.

08.05.2024 4 z 5

Darček Darček Sebastian Fitzek

Téma analfabetizmus je zaujímavá aj keď hlavná postava Milan občas mi liezol na nervy. Zamotaný príbeh plný zvratov. Odporúčam prečítať aj Súvislosti a poďakovanie.

29.03.2024 3 z 5

Dievča na útese Dievča na útese Lucinda Riley

Nádherný príbeh.
Veľké množstvo rôznych postáv s rôznymi osudmi a rôznymi charakterovými vlastnosťami.
Príbeh občas smutný, ale vždy plný lásky.

22.01.2024 5 z 5

Teraz ju vidíš Teraz ju vidíš Joy Fielding

Príbeh sa odohráva v Írsku, čakala som viac informácií o tejto zaujímavej krajine.
Námet knihy ma zaujal. Bola som zvedavá ako sa to všetko skončí a čakala som, že bude viac rozpísané prežívanie uvedenej situáciehlavnou hrdinkou. Ale hlavná hrdinka je vykreslená ako žena v zrelom veku, ale nevyzerá osobnosť. Pri téme, ktorá je v knihe popísané som očakávala iné spracovanie.

11.01.2024 3 z 5

Zlé rozhodnutia Zlé rozhodnutia Martina Dacková

Rýchle čítanie. V živote človek robí rôzne rozhodnutia, len pri rozhodovaní človek musí myslieť na to, ako to rozhodnutie ovplyvní nielen jeho život.
Knihu odporúčam prečítať.

10.01.2024 4 z 5