MahtielNencon MahtielNencon komentáře u knih

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

hádam ešte lepšie, ako predchádzajúce diely :D ! mega

20.03.2024 5 z 5

Epidémie v dejinách Epidémie v dejinách Branislav Kovár

Pre mna,ako pre neznalca, bola táto kniha super. Vyhovovali mi krátke kapitoly aj to, že sa v knihe autori snažili znázorniť cely prierez epidémii z histórie až po súčasnosť. Takze som sa veľmi veľa dozvedela a niektoré pasáže ma natoľko zaujali, že som sa “hnevala” že nie sú spracované hlbšie.

08.09.2020 5 z 5

trošku inak podaný diel, ako som zvyknutá. No výborné a veľmi humorné.

20.03.2024 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Tento diel bol perfektný! Smiala som sa od začiatku do konca, veľmi podarené.

01.03.2024 5 z 5

Nech sneží: Tri uzimené ľúbostné príbehy Nech sneží: Tri uzimené ľúbostné príbehy Lauren Myracle

Tri rôzne príbehy, ktoré sú navzájom prepletené. Jedna z top YA kníh - a čo je viac, má vianočnú tematiku! Také milé pohladenie pre dušu. Po tejto knihe som schopná siahnuť viackrát, predovšetkým v zimnom období.

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Proste King :) Poviedky pre tých, komu sa nechcú čítať celé knihy od autora.

08.08.2020 4 z 5

Temný experiment Temný experiment Gwenda Bond

Povinná jazda pre fanúšika Stranger Things. Kniha doplňuje seriál, takže mi pomohla lepšie všetky prepojenia v seriály pochopiť. Knihu veľmi neodporúčam čitateľom, ktorí seriál Stranger Things nevideli.

08.08.2020 5 z 5

Divná planeta Divná planeta Nathan W. Pyle

Úsmevné pomenovanie sveta a rôznych každodenných situácií prostredníctvom dvoch postavičiek - bytostí. Prekvapivo obsiahla kniha, čakala som, že bude kratšia.

08.01.2021 4 z 5

Duša tigra: Cestovateľský denník Duša tigra: Cestovateľský denník Romi Lampart

Autorka nám v cestovateľskom denníku ponúka zažiť dobrodružstvo a autentickosť Ázie. Bola som vtiahnutá do deju a nevedela som knižku odložiť, pretože som zvedavo túžila čítať ďalšie riadky. Od cesty z Bratislavy až do ázijského pralesu a malých opustených ostrovov a hlavne, za správnou vecou. Romi využila prirodzený, uvoľnený štýl písania a vyjadrovania. Ku každej kapitole sú QR kódy, ktoré čitateľa presmerujú na videá z ciest - cestovateľské vlogy, čo považujem za skvelý bonus v knihe. Kniha je aj tak trochu na zamyslenie a rozhladenie, vypovedá možno aj o tom, že každý si môže zvoliť kde a ako bude žiť - nemusíme sa celý život náhliť za peniazmi.

01.01.2021 5 z 5

Hovor! - Si si istá, že tebe sa to nestane? Hovor! - Si si istá, že tebe sa to nestane? Laurie Halse Anderson

Nevedela som ju odložiť! Citlivo napísaný bolestivý príbeh o veciach, o ktorých sa nie príliš často hovorí nahlas a hlavne ľahko. Ako tu už bolo zmieňované, taktiež by som túto knihu odporúčala ako povinné alebo doporučené čítanie na školách - aj chalanom! To, čo sa stalo hlavnej hrdinke, sa môže sa stať hocikomu a je dôležité vedieť, ako sa zachovať a ako spracovať takýto zážitok. Krásna knižka.

Šarlatový mor Šarlatový mor Jack London

Tento pribeh som si zamilovala tak, ako aj autora. Nadčasový pribeh, autor premýšľal a premýšľal to veľmi realisticky na to, v akom roku toto dielo napísal. V príbehu sú skryte odkazy, ktoré nesú istý symbol a význam. Neľutujem kúpu tejto knižky do mojej knižnice :)

21.10.2020 5 z 5

Krásny život tučniakov Krásny život tučniakov Ivana Alexi

Kniha sa začala veľmi dobre. Hlavná hrdinka super, bola mi veľmi blízka. Avšak v druhej polke knihy ma príbeh prestal baviť, zvrtlo sa to na taký klasický slovenský ženský román.

08.08.2020 2 z 5

Úžasne. Kniha určite ostáva v mojej knižnici, myslím, že sa k nej dokážem vrátiť kedykolvek keď budem potrebovať. Inšpirujúce rozprávanie pána Dušeka. Taká naozajstná kniha

27.12.2023 5 z 5

Veľká budúcnosť Veľká budúcnosť Erik Šimšík

Ako autor píše: Je to román, sci-fitriller, dráma, príbeh o láske, erotický román, intertextuálny román, dobrodružný román a oslava popkultúry aj klasikov. Áno, lepšie to autor nemohl ani zrhnúť. Doplnila by som ešte krimi román. Toto všetko obsahuje toto dielo a bolo to perfektné! "Každá strana" bolo v knihe niečo nové, nová zápletka, takže som sa ani chvíľu nenudila.

15.03.2021 5 z 5

Pravá magie - pro začátečníky i pokročilé Pravá magie - pro začátečníky i pokročilé Amber K

Knihu odporúčam začiatočníkom alebo čitateľom, ktorí si chcú zrozumiteľne priblížiť tematiku mágie. Pekne rozčlenené kapitoly, o každom trošku. Kniha ponúka popis pre začiatočníkov s mágiou - ako sa pripraviť, čo je pri mágii potrebné, rôzne návody aj rituály.

05.12.2020 5 z 5

Posledné storočie - Návrat do Dimony Posledné storočie - Návrat do Dimony Jakub Filo

Kniha s desivým dejom, hlavne v momentálnej pandemickej situácii. Od knihy som čakala trochu viac opisov krajiny - autor zo začiatku jemne popisoval bratislavskú Petrzalku v čase klimatických a politických zmien, co ma veľmi zaujalo, no ďalej pokračoval hlavne aj číslami - stupňami a rokmi, jemne načrtol zmeny v iných krajinách sveta. Kniha nesie silný odkaz, ktorý už možno nemožno zvrátiť no hlavne ukazuje, akí sú politici mocní a my - obyčajní ľudia, tak ako sa ukazuje aj dnes, neznamenajú až tak veľa. Kniha sa mi čítala dobre, autor spojil politiku budúcnosti, klimatické zmeny a bolo to aj trochu akčné :)

09.11.2020 4 z 5

Súmrak: grafický román. 1. diel Súmrak: grafický román. 1. diel Stephenie Meyer

Po grafickej stránke fakt vydarene. Viem, že je to komiks alebo teda graficky román, ale ak by som Twillight pred tým necitala, nevedela by som si to teda moc predstaviť. Odporúčam hlavne mladším čitateľom :)

05.09.2020 2 z 5

Spočítaj hviezdy Spočítaj hviezdy Lois Lowry

Odporúčam kľudne aj mladším čitateľom.

08.08.2020 3 z 5

Denníky z Rakky: Útek z Islamského štátu Denníky z Rakky: Útek z Islamského štátu Samer

Skvelé! a zároveň desivé. Grafické spracovanie na výbornú.

08.08.2020 5 z 5