MaggieR MaggieR komentáře u knih

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Kniha o skutočnom živote a silnej žene. Odporúčam.

01.08.2021 5 z 5

Neznámému bohu Neznámému bohu John Steinbeck

Pohladkal kôru: ,, Benjamín je mŕtvy," povedal ticho. Chvíľku zhlboka dýchal, potom sa zvrtol, vyštveral na strom, usadil sa v rázsoche mohutných ramien a pritisol tvár k chladivej drsnej kôre. Vedel, že jeho myšlienky budú vypočuté, keď si v duchu hovoril: Teraz už chápem, čo znamená otcovo požehnanie. Viem, čo som na seba prevzal. Tomášovi a Burtonovi sa môže niečo páčiť či nepáčiť, ja na to nemám nárok. Mne nie je nič dovolené. Nemôžem mať ani šťastie, ani smolu. Nemôžem rozlišovať, čo je dobré a čo zlé. Nemôžem precítiť ani rozdiel medzi radosťou a bolesťou, čo ako je hlboká. Všetko u mňa splýva do jedného celku a je mojou súčasťou.

Myslím že za svoj život nenájdem lepšieho spisovateľa ako Johna Steinbecka.

05.03.2020 5 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Netreba porovnávať s filmom. Kniha je sama o sebe dobrá ale na ten nádherne romantický film, na toho čistého, nevinného Foresta to nemá. Preto to beriem ako úplne samostatnú jednotku v tom prípade kniha pobaví, po čase mi už išlo na na nervy slovo ho*no, po*rať, do r*iti neustále omieľajúce a koniec tiež nie je bohviečo. No naozaj nečakajte veľký čitateľský zážitok lebo budete sklamaný. 1. krát čo môžem povedať že je film lepší ako kniha.

21.01.2020 3 z 5

Búrlivé výšiny II. Búrlivé výšiny II. Emily Brontë

Druhá časť sa už viac podobá románu aj keď len na konci. Je to strašidelný príbeh. A predsa len sa nachádza jedna pozitívna postava ,,Hareton Ernshawn,, aspoň trošku ma potešil šťastný koniec aj keď je to veľmi čudný príbeh. A nerobte tú chybu že to budete čítať v noci ako ja.

08.10.2019 5 z 5

Búrlivé výšiny I. Búrlivé výšiny I. Emily Brontë

Tieto príbehy postáv ktoré nemajú dobre vlastnosti a nemáte si koho obľúbiť je svojím spôsobom veľmi zaujímavé čítať. Príbeh vás pohltí - je to ako keby ste čítali čo sa stalo vašim susedom. Hlavný hrdinovia tejto knihy mi pripomínali rodinu Toma Riddla, až by som dala ruku do ohňa zato že Joanne Rowlingová sa dala týmto príbehom inšpirovať. Rozhodne Búrlivé Výšiny patria ku knihám ktoré si treba prečítať aj keď neviem povedať prečo.

07.10.2019 5 z 5

Štyri dohody - kniha múdrosti starých Toltékov Štyri dohody - kniha múdrosti starých Toltékov Don Miguel Ruiz (p)

Už ma vadí tento typ kníh, je ich veľa a sú stále o tom istom.

13.08.2019 1 z 5

Tajomstvo Tajomstvo Rhonda Byrne

Mňa viac motivujú príbehy. Mala som pocit, že čítam jednu radu stále dookola podanú v tisícich podobách. Ani nehovorím o tom, že takýchto istých kníh sú ďalšie milióny.

13.08.2019 odpad!

Zober ma so sebou Zober ma so sebou Catherine Ryan Hyde

Kniha ma veľmi prekvapila. Na to s akým citom je napísaná sa veľmi jednoducho čítala. Naozaj neskutočne dojímavý príbeh s krásnym koncom. Rozhodne odporúčam.

29.01.2019 5 z 5

Podstata všetkých vecí Podstata všetkých vecí Elizabeth Gilbert

Veľmi zvláštna kniha. Krásny vzhľad. V texte spoznávam Elizabeth-tin štýl. Ale tak čudný či príbeh či postavy som asi v žiadnej knihe nenašla. Autorka sa snažila pravdepodobne ukázať, že žena (Alma) nepotrebuje byť krásna, mať muža, veľa priateľov nato aby mala krásny a naplnený život. Chcela ukázať, že treba hľadať samú seba celý život. Aspoň ja som z tohto príbehu túto vec pochopila a na túto autorku by sa to hodilo ale či to je aj zámer to neviem. Asi si z toho každý vezmeme to svoje.

15.01.2019 3 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Pre mňa napínavý príbeh. Tiež jednoducho napísaný takže odporúčam na ľahké čítanie. Zápletka perfektná veľa krát dopredu viete ako to dopadne. Tu som fakt nič netušila.

15.01.2019 5 z 5

To To Stephen King

Bola som zmetená z tejto knihy. Na začiatku som si nevedela zapamätať mená. Veľmi, veľmi veľa mien. Mena ktorých zabil TO. Mená hlavných hrdinov ich prezývky, rodinných členov k tomu súčasnosť a minulosť. Nečítam horory preto neviem čo má správny horor mať, ale čakám vždy niečo čomu je aspoň trošku možné uveriť. Toto bolo celé akési čudné, zvrátené v určitých častiach až choré. Koniec bol pre mňa zvláštny - veľmi.

30.11.2018 3 z 5

Skleněný zámek – Vzpomínky na dětství Skleněný zámek – Vzpomínky na dětství Jeannette Walls

Milujem presne takéto autobiografia. Krásne, neskutočné, smutné. Ako život. Obdivujem silu dievčatka, krásne napísaná. Čítala som ju pred rokom a stále si ju presne pamätám. Taká ma kniha byť - nezabudnuteľná.

13.11.2018 5 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Emma je taký vpád do mysle, predstáv každej ženy. Len my tie svoje túžby neuskutočníme. Je dobré si uvedomiť ako by sme dopadli keby sme tomu dali voľný priebeh. A celkom ma zaráža, že to napísal chlap.

03.07.2023 5 z 5

Odvaha byť neobľúbený Odvaha byť neobľúbený Koga Fumitake

Veľmi dôležité myšlienky na ktoré by som sama prišla možno o ďalších 20 rokov, tak prečo sa neposunuť rýchlejšie?

07.06.2023 5 z 5

Bzukot včiel Bzukot včiel Sofía Segovia

Veľmi sa mi páčilo prostredie aj doba v ktorej sa dej odohráva. Ale stále som čakala nejakú zápletku alebo niečo napínavé. Bola to skôr taká smutná legenda.

14.04.2023 4 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Veľmi pekné, príjemné, milé. Doslova oddychovka.

20.02.2022 4 z 5

Byla kdysi válka Byla kdysi válka John Steinbeck

Steinbeck v týchto reportážach urobil s vojakov ľudí, neskutočne vie opisať ľudskosť

21.06.2021 5 z 5

Kaviareň v Kodani Kaviareň v Kodani Julie Caplin

Veľmi slabá kniha. Nikdy nekupuj knihu podľa obalu...moja chyba. Žiadne umenie, nezaujmavý, povrchný príbeh. Druhá kniha v živote ktorú som nedočítala. Knihy nepredávam ale táto pôjde.

23.03.2021 odpad!

Pobertové Pobertové William Faulkner

Moja 1. kniha od Faulknera a musím povedať, že zo začiatku to bol boj. Vety na celú stranu vás nutia čítať veľmi rýchlo. Niekedy som sa strácala, opis nebol dokonalý a ja som nevedela zachytiť podstatné veci. Za to strhávam hviezdičku.

V druhej polovici som sa zorientovala a zvykla si na Faulknerov štýl. A zasa sa mi príbeh vryl do pamäti ako to súčasná literatúra už nedokáže. Som veľmi vďačná, že sa ešte v antikvariate dá dostať k týmto knihám.

,,Protože teď sem vědel, co má dědeček na mysli:že lidský vnĕjšek je jenom to, včem člověk žije, kde spí, a má to malou souvislost s tím, kdo člověk je, a ještě méně s tým, co dělá."

15.03.2021 4 z 5

Zima našej nespokojnosti Zima našej nespokojnosti John Steinbeck

1. kniha od p. Steinbecka ktorej dávam len 4 hviezdičky. Prvá polovica knihy sa mi čítala ťažko rozčuľovala ma Ethova blazniva povaha a niekedy som nechápala o čom rozpráva v knihe som sa strácala. Od polovice sa začal príbeh rozvíjať a už som sa od neho nemohla odtrhnúť. Páči sa mi opis toho zápasu byť dobrým človekom a zároveň byť úspešným človekom čo je možné dosiahnuť len nečestnosťou. Boj ktorý je pre ľudí taký bežný. Opäť výborna kniha ale pochmúrna a ťaživá ku koncu

29.01.2021 4 z 5