Magdyla.8 Magdyla.8 komentáře u knih

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

No pojďme si říct, že tato kniha je prostě bizár a úchylná na všechny směry. Nejspíš v tom dobrém slova smyslu. Kniha se rychle čte, je odpočinková a bratři Royalove jsou takovou třešničkou na dortu. Easton mě nejvíce bavil, jeho smysl pro humor je na jedničku. Bohužel se tam objevilo klišé "chci tě od první chvíle, co jsi sem přišla, ale budu se k tobě chovat jak ke kusu hnoje" což mi dost vadilo, ale je to jenom můj názor. Ideální kniha od které nic necekate a vypnete u ni.

29.05.2021 3 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Myslím si, že kniha mela větší potenciál. V šelmě mi nesedělo, jak hlavní hrdina na všechno přijde rádoby jen ze své hlavy, bez pomoci, jen pomocí vědy (ano tato část je někdy zajímavá), ale tady v druhém díle mi to už vyloženě vadilo. Všechno probíhalo hladce, někdo zatahal za nitky, tamten dům se mi nelíbil určitě tam bude vrah a tak dále. Škoda, že nám nebylo vysvětleno to "magično" v příběhu, které nás celou dobu provází. Velká škoda. Ze zvědavosti možná zkusím další díl.

17.05.2021 2 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

Parádně propletený příběh plný emocí. V knize jsem nečekala tak dobrý a zajímavý příběh druhé hrdinky Evy. Na obě hrdinky bylo dostatek prostoru a mohly jste se vcítit do jejich úzkostných situací a fandit jim, aby našly svůj kýžený klid. Ke konci knihy mě dostala jedna věta, která vše zamotá a to na psychothillerech miluju a epilog no ten vas dostane a dlouhou dobu bude rezonovat ve vaší hlavě. Skvělá kniha takový propleteny příběh dvou žen tu ještě nebyl.

15.05.2021 5 z 5

Panství zášti a lásky Panství zášti a lásky Sara Holland

To bylo mučení. Knihu jsem stále odkládala, nešlo se mi začíst, trvalo mi dva měsíce tuto knížečku přelouskat. Jak již zde píšou čtenáři, nelogické věci v příběhu brali na důvěryhodnosti, příběh neměl hlavu ani patu, na konci pomalu hlavní hrdinka lituje, že zabila čarodějku ikdyz to je jediná věc, u které víte s jistotou, že se stane. Bylo to neslané a nemastne a to má příběh velký potenciál. Za mě prostě ne.

15.05.2021 2 z 5

Kruh Kruh Rona Halsall

Mě kniha velmi překvapila. Má první z nakladatelství katto a tento příběh byl neotřelý, neokoukaný a zatím jsem ho v žádné knize neviděla a o takovém příběhu ani nečetla. Na začátek mi trvalo se začíst. Poté vám je představen hlavní problém a říkáte si co se teď bude dít, když už vím všechno? Ale opak je pravdou. Nevíte vůbec nic, začnou se věci komplikovat, hra je rozjetá na všechny strany a další zápletky se mi velmi líbili. Chvílemi mě i mrazilo a v takové situaci bych se nechtěla ocitnout. Epilog už byl na mě trochu moc a "zavřený" konec taktéž, ubíralo to na autentičnosti. Jinak doporučuji, svižný psychothriller.

05.05.2021 4 z 5

Dvě temné vládkyně Dvě temné vládkyně Kendare Blake

Zase kniha dost napínavě skončila. Mirabella se trochu začíná vybarvovat a myslím, že nás v posledním díle dost překvapí. Líbilo se mi prolínání minulosti do přítomnosti, jen je škoda, že v předchozích dílech tam byli jen zmínky. Jak kdyby se spisovatelka rozhodla z fleku, že jde vysvětlit jak vznikala mlha (která je sama o sobě děsivá ..). Kathariny mi začínalo být na konci líto. Věřím, že poslední díl bude velkolepý a ukončí tuto sérii důstojně.

29.04.2021 3 z 5

Jeden temný trůn Jeden temný trůn Kendare Blake

Druhý díl ani nebyl vycpávkovým dílem jak je toho zvykem u takovýchto sérií. Což mě mile překvapilo. Konec byl nejvíc napínavý a taky smutný s otevřeným koncem, ale tak to už v těchto příbězích bývá. Bohužel mě zatím série více neoslovila, čekala jsem krvák, ale jak kdyby se spisovatelka nechtěla s královnami rozloučit. Uvidíme co nabídnou další díly.
P.S. Ten seznam postav by mohli dát hned od prvního dílu, no ne?

16.04.2021 3 z 5

Tři temné koruny Tři temné koruny Kendare Blake

No očekávala jsem od knihy mnoho, slyšela jsem spoustu ohlasů a měla velké očekávání. Jak už to tak bývá, děj mě bavil byl svižný a měl spád. Také je to konečně originální námět, který trochu děsí svou tradicí. Chybičku vidím ve spoustě postav, které se na začátku na nás navalí, nejsou ani oddělené kapitoly a občas jsem se ztrácela. Také kamarádky královen jsou prostě chytřejší, hezčí a pomalu schopnější vládnout než sama královna. Také jsem měla zkreslenou představu o tom, že se královny samy rozhodují, kdy a jak se zabijí a ne, že do toho kecá celé království. Samozřejmě ke konci nechybělo ani klišé, kdy se role obrátí (to bylo více méně jasné). Přirostla mi k srdci Arsinoe, ale nejspíše jenom tím, že byla jiná žádná princezna, ale obyčejná holka s rodinou a také její děj byl nejvíce popsán. No těším se na celou sérii jako celek, ale zatím mě první díl moc neoslnil.

06.04.2021 3 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Kniha měla teda svižný děj, za víkend přečteno. Takový napínavý psychologický thriller. Když se hlavní hrdinka Morgan snažila přijít na kloub problému, začínalo mi trochu docházet , kdo by zatím vším nejspíše mohl být. Místy byl příběh přitažený za vlasy a těžko uvěřitelný. A teda ta paní z detektivky/policie mi šla pěkně na nervy, byla předpojatá až hanba. Na odpočinutí skvělá kniha.

25.03.2021 3 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Malychin se mi líbil více než Kulti. Příběh nebyl zdlouhavý, rychle odsypával, ale jak už tady bylo zmíněno na konci vám dojde, že se vlastně nic moc v knize neudálo. Saša je dokonalý úplně bez chybičky, hlavní hrdinka také nemá nijak víc problémy (jen ex) a cestují si po celém světě bezstarostně. Čekala jsem nějakou překážku, který by hlavní hrdinové museli řešit, ale nic nepřišlo. Humor mi v knize sedl, ale některé ty "pošťuchovačky" mezi Gaby a tlupou kluků byl přespříliš.

25.03.2021 3 z 5

Nebezpečné lži Nebezpečné lži Becca Fitzpatrick

Byl to velmi strhující a oddechový ya thriller. Sice chápu, že se autorka snažila utvořit velmi "tajemnou minulost" hlavní hrdinky, ale trochu mi to nesedlo. Na konci knihy se vynořilo mnoho nezodpovězených otázek. Ta nejvíce palčivější pro mě byl Trigger o kterém nevíme zhola nic a najednou se u něho zjeví takové agresivní chování. Taky ten Riley komu tedy psal? Jakou měl v tom roli? Achjo. A naše drsná hrdinka, kterou nic neskolí ke konci brečí kvůli všemu. Mělo to své mouchy, ale odpočinkové čtení to bylo.

15.03.2021 3 z 5

Posmrtný život Holly Chaseové Posmrtný život Holly Chaseové Cynthia Hand

Takový příběh je nejlepší číst o Vánocích. Byl to příběh na zamyšlení, jak my se chováme k lidem a jaký tu zanecháme odkaz. Mrzelo mě, že začátku nebyl dán prostor, abychom viděli Holly před proměnou. Byla to velmi oddechová a hezká knížka.

12.03.2021 3 z 5

Rodina odvedle Rodina odvedle Sally Hepworth

Týjo tak to nebylo špatné. Trošku jiný příběh, než jsem čekala, zápletku jsem neodhadla. Příběhy ostatních sousedů se mi taktéž líbili a jsem ráda, že na konci knihy se v rodinách více spřátelili. Bylo to odpočinkové a trochu napínavé čtení.

05.03.2021 3 z 5

Nebezpečná laskavost Nebezpečná laskavost Darcey Bell

To je snad poprvé, co mě více zaujal film než kniha. Děj sice plynul, ale hlavní padouch mě vůbec nenadchl. Všechny kolem využívala, postavy byly dost naivní, ploché. Doufala jsem, že na konci Emily postihne trest za ty hrůzy co provedla a nepřišlo nic, ani žádný wow efekt, co by ve mě něco zanechal. No raději se mrknu na film.

02.03.2021 2 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Autorčiny knihy mají rozsah do minulosti, historie a otevírá nám oči nadtim, co bychom se třeba nikdy nedozvěděli. To je velké plus. Nicméně mě kniha zasáhla v její půlce, když jsem začala tušit o čem to je. Bohužel rychle opadl pocit nadšení a již jsem byla nezaujatá tím co přijde. Happyend po 18ti letech tomu jen ubral na moji zvídavosti a plno otázek skončilo nezodpovězeno. Romantická linka mi přišla plochá, ale postava Puri a Rafa mě zasáhla nejvíce a mohlo ji být dáno více prostoru. Za pozornost příběh stojí, bohužel mě nezasáhl jako například Sůl moře.

20.02.2021 3 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Knihu jsem přečetla hned po Dopisech a neubránila jsem se přirovnáním. Volné pokračování knihy má děj temnější a ukazuje zákoutí internetu. Bohužel rozuzlení mi moc nesedlo, autorka nechala otevřený konec s mnoha otázkami, nevíme co se děje/stalo s hrdiny. Emma jakožto hrdinka také moc rozumu nepobrala a slepě důvěřuje kde komu. To mi bohužel zkazilo dojem ke konci knihy. Ale do tři čtvrtiny byla skvělá a je jasné, že pojednává o vážném tématu.

03.02.2021 3 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Byl to silný příběh mezi dvěma náctiletými hrdiny. Dávám vysoké hodnocení za to, jací byli hlavní hrdinové a že oba měli něco do sebe a velmi rychle si je oblíbíte. Každý měl jinou životní situaci se kterou se probíjel jinak. Jednu hvězdičku dávám dolů za trochu nerealistické "pokecání a tím vyřešení" problémů v rodině. Určitě vyřešení vztahů v rodině je běh na dlouhou trať a vyřešení problémů kvůli jednomu krátkému rozhovoru mi opravdu přišlo trochu mimo.

01.02.2021 4 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Tento příběh byl jiný a neotřelý. Pojednává o úzkostech různých lidí, kteří se za nečekané situace spřátelí a stanou se i blízkými kamarády. Ze začátku jsem nemohla přijít na chuť výslechům a od půlky knihy jsem čekala nějaké "větší" poselství v příběhu. Příjemně se kniha četla, byla vtipná a bez hluchých míst. Mám hodně vypsaných "rad do života" a citátů z knihy. Takže to o něčem vypovídá.

25.01.2021 4 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

To byla parádní jízda emocí. Hoover vystihla skvěle vztah mezi dcerou a matkou. Jiné fáze života, každý prožívá jinak. A ta zrada od nejbližších bude bolet nejvíce... no velmi emoční a realistický příběh.

12.01.2021 4 z 5

Kdo o tom ví? Kdo o tom ví? Lesley Kara

Druhá kniha od autorky v průměru slabší. Nedokázala jsem se vcítit do emocí postav, připadali mi ploché a nezajímavé. Také číst si stále o alkoholu není žádný med, ale aspoň vidíme zblízka závislost a její následky. Taková jednohubka

05.01.2021 3 z 5