Magdyla.8 Magdyla.8 komentáře u knih

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Jsem rada, že někdo popsal příběh (podle všeho) o největší námořní katastrofě. Nevěděla jsem o tom a myslím, že ani většina lidí. Cestování za vysněnou svobodou je popsáno velmi realisticky, každá z postav prožívá něco jiného, každý jinak smýšlí nebo skrývá tajemství. U mě se to neobešlo bez slz a doporučuji knihu každému, abychom si uvědomili, jak se (zatím) máme skvěle.

22.07.2018 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Výborná scifi. Ani chvíli jsem se nenudila, bála jsem se s hlavními hrdiny o jejich život a chápala jsem jejich rozhodnutí. Konec byl více než překvapivý. Těším se na další díly od autora.

26.03.2018 5 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Achjo, B.A. Paris mám ráda, ale poslední dobou mi přijde, že ty příběhy ani nejsou její. Poslední Terapie se mi po dlouhé době líbila, ale vězeňkyně mě moc nepotěšila. Příběh o věznění byl zajímavý a poté i vyústění. Ale důvod a vysvětlení toho proč se to vše stalo mi přišel nerealistický a dost mimo. Škoda.

31.12.2023

Víkend plný viny Víkend plný viny Sandie Jones

Příběh nebyl špatný. Jen to není thriller, ale spíše rodinné drama. U čtení se mi stále měnili verze jak to tedy může všechno být. Osudy kamarádů se stále zamotávaly a konec zůstal trochu otevřený a tím spíš jsem začala rozmýšlet nad povahou Rachel. Bylo mi spíše hlavních hrdinů líto, jestli je tohle dlouholoté přátelství tak raději nemít žádné kamarády. Každy měl tajemství a ty jednou vybublají na povrch.

18.08.2023 3 z 5

Smrt v ledu Smrt v ledu Amy McCulloch

Poslední dobou čtu o hojně navštěvované hoře Mount Everest a vzpomenu si přitom i na Manáslu. Jak lehce by vám mohla projít vražda na místě, kde smrt číhá za každým rohem? Zajímavý úhel pohledu. Velký plus dávám za popis celé výpravy na horu, který byl jedinečný i díky tomu, že autorka sama tuto horu vylezla. Nečekala jsem tolik vražd a bohužel mi konec nepřišel realný. Tady by se hodil spíše otevřený konec nebo nedopadení vraha a více by jste o příběhu po dočtění přemýšleli.

02.06.2023 4 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Přemýšlela jsem dlouho co o knize napsat. Mám dost smíšené pocity z četby. První chyba byla, že jsem očekávala romantickou oddechovku s nahlédnutím do budoucna. Bohužel, tento prvek nehrál v knize žádnou větší roli. Příběh se točil kolem jiných důležitějších věcí. Kapitoly na mě působily plytce, krátce, nedokázala jsem si udělat k hlavním hrdinkám větší vztah. Takže mi ve výsledku bylo jasné, jak to dopadne a bylo mi to upřímně jedno. Linku s Aaronem jsem bohužel nepobrala a tedy dlouho jsem nečetla knihu, která by skončila tak hrozně úzkostně a smutně. No očekávala jsem od příběhu něco jiného a bohužel mě kniha tak nezasáhla.

02.06.2023 3 z 5

Vztahy a mýty Vztahy a mýty Jan Vojtko

Vojtko je pán na svém místě. Krátké kapitoly utíkaly a příběhy z terapeutovny to jen doplnily. Takové příběhy ze života. Ale nečekejte nějakou radu do života nebo jak mít spokojený a zdravý vztah. Všechno je popsáno jen obecně a někdy mi chybělo delší zpracování nebo jak dále postupovat v dané situaci. Našla jsem tam pár myšlenek k zamyšlení, což se bude určitě hodit do budoucna.

31.12.2022 3 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Po autorčině knize "Dilema" jsem byla velmi opatrná, protože mi dotyčná kniha nesedla a čekala jsem, co za dílo přijde potom. Musím říct, že stará dobrá B.A.Paris je zpátky! Velmi se mi příběh líbil, ikdyž hlavní hrdinka byla docela naivní a paranoidní. Ale to tak u psychothilleru bývá, žejo. Vraha jsem trochu začala tušit, ale zápletku tu nikoliv. Plný počet hvězd nedávám za některé nedomyšlené pasáže, které mi neseděli do příběhu. Ale i přesto se už těším na další knihu.

01.09.2022 4 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Podle anotace zněl příběh velmi slibně. A taky tomu tak bylo! Velmi rychle jsem se začetla a nechtělo se mi od knihy odcházet. Příběh byl pěkně zamotaný, postavy mi byly sympatické, námět neotřelý. Bohužel mě zklamal "přeslazený" konec, nevyvíjení postav během těch let, více informací ohledně jejich života, kam se posunuli a co zažívají. Emoce, které u nich vyplynuly na povrch jsem ke konci moc nechápala a nejde mi do hlavy, že by se hlavní hrdinové nehledali na internetu a nesnažili se spolu spojit když tak velmi trpěli bez sebe. Jinak se mi příběh velmi líbil, těším se na další knihy od Collen.

26.07.2022 4 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

(SPOILER) Po přečtení knihy a komentářů tady mám stále rozporuplné pocity. Plusové body dávám za styl a jazyk, jakým kniha byla napsána. To byla krása. Námět je taky originální a měl mnoho potenciálu. Ale jak už tu bylo zmíněno.. než se dopracujete ke shledání Addie a Henryho tak to velmi trvá, neutíkal mi vůbec příběh, Addie chce mít volnost a pak vlastně netuší co s ní dělat a necestuje ani nijak moc po světě a prostě jen tak "živoří" s různými osobami, které se naskytnou poblíž. Žádný osobnostní posun u ní nebyl, její linka mi byla ukradená, více jsme se zajímala o Henryho. Z Luca se s postupem času udělala ta nejzajímavější osobnost v knize, bohužel konec mi ji zkazil. Doufala jsem, že bude pán zla, ten kterého se všichni bojí, ale v půlce knihy z něho byl zamilovaný puberťák. No nevím, bohužel kniha měla kolem sebe tolik ohlasů, že jsem měla přílišné očekávání.

15.06.2022 3 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Zaujala mě možnost rozhodnou se v životě jinak a poté sledovat slet událostí, kterou tím odstartujete. Je to velmi zajímavé. Příběh plynul, hlavní hrdinka měla spoustu svých nevyřešených věcí, štvala mě trochu její nečinnost nezměnit to, ale o tom jsou deprese žejo.. není to lehká věc. Bohužel mě zklamal konec. Rozuzlení příběhu, kdy se hlavní hrdince změní celý život jako mávnutím kouzelného proutku mi bohužel nesedl. Ale souhlasím, že v knize bylo spoustu filozofických otázek a myšlenek na přemýšlení.

11.05.2022 4 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Příběh autorky mě velmi překvapil a potěšil. Kasie West čtu jen na oddech a když chci na chvíli utéct realitě a proto od knih nečekám zvraty a hluboké myšlenky. Tento příběh mě tak pohladil po duši a strefil se mi do nálady, že to není ani možné. Hlavní hrdinka mi byla příjemná, sympatická a špičkování mezi ní a bratry/kamarádem se mi velmi líbilo. Také se konec dobře rozuzlil a vyřešilo se i spoustu traumat a problémů hlavní hrdinky. Příjemně se příběh četl.

05.05.2022 4 z 5

Úniková hra Úniková hra Megan Goldin

Kniha mě překvapila tím správným způsobem. Očekávala jsem escape hru z výtahu a dostala jsem poměrně psychologické drama vztahů ve firmě, která má velmi vysoké cíle. Bohužel konec byl příliš utažený za vlasy a nereálný jako z nějaké bondovky, proto hvězda dolů. Nicméně mě příběh velmi zaujal a pohltil, takže se těším na další knihy od autorky.

23.03.2022 4 z 5

Cizinec v naší posteli Cizinec v naší posteli Samantha Lee Howe

Podle komentářů netuším na co si čtenáři stěžují. Příběh byl velmi přesvědčivý, svižně se četl, všechno dávalo smysl a panický strach hlavní hrdinky byl logický. Takoví lidé hold existují, chtějí vám řídit život nebo prochází vlastní psychickou újmou na osobě. Konec byl trochu přitažen za vlasy, ale i tak se mi kniha líbila.

18.08.2021 3 z 5

Sama proti všem Sama proti všem Brian Freeman

Musela jsem se do knihy začíst. Vadil mi celkem překombinovaný začátek, kdy Lisa ihned chránila kluka a nevěděla o něm zhola nic. Musí se nechat, že příběh je velmi čtivý, hodně depresivní a ke konci i smutný se zábleskem na lepší zítřky. Mrzí mě, že anotace nalákala na příběh, který hrdinka popisuje ve své knize a on pak oživne a začne se ji samotné dít. Bohužel tomu tak nebylo. Zajímavý thiller, nikdy nevíte jak vaše hlava zareaguje na tolik ztráty.

05.08.2021 2 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Co k tomu více dodat? Z anotace už vlastně víte příběh, ale i tak je to krásné a pomalu romantické, styl psaní je jednoduchý a ač se zde objevují i těžší pasáže - byli logicky a nenásilně vysvětleny. Ze začátku mi neseděl ten hate na Portera. Hlavní hrdinka ani neměla důvod. Také jsem doufala, že bude více psaní mezi Bailey a Alexem a bude to o to peprnější. Ale i tak jsem si čtení náramně užila a už se těším na další knihy od této spisovatelky :)

29.07.2021 4 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Neměla jsem moc velké očekávání. A tedy jo je to psychárna velkého kalibru. Rychle a svižně se to četlo. Místy už se utápíte v myšlenkách hlavní hrdinky, která sama neví jestli blouzní nebo ne, ale konec mě překvapil.

16.06.2021 3 z 5

Panství zášti a lásky Panství zášti a lásky Sara Holland

To bylo mučení. Knihu jsem stále odkládala, nešlo se mi začíst, trvalo mi dva měsíce tuto knížečku přelouskat. Jak již zde píšou čtenáři, nelogické věci v příběhu brali na důvěryhodnosti, příběh neměl hlavu ani patu, na konci pomalu hlavní hrdinka lituje, že zabila čarodějku ikdyz to je jediná věc, u které víte s jistotou, že se stane. Bylo to neslané a nemastne a to má příběh velký potenciál. Za mě prostě ne.

15.05.2021 2 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Tento příběh byl jiný a neotřelý. Pojednává o úzkostech různých lidí, kteří se za nečekané situace spřátelí a stanou se i blízkými kamarády. Ze začátku jsem nemohla přijít na chuť výslechům a od půlky knihy jsem čekala nějaké "větší" poselství v příběhu. Příjemně se kniha četla, byla vtipná a bez hluchých míst. Mám hodně vypsaných "rad do života" a citátů z knihy. Takže to o něčem vypovídá.

25.01.2021 4 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

To byla parádní jízda emocí. Hoover vystihla skvěle vztah mezi dcerou a matkou. Jiné fáze života, každý prožívá jinak. A ta zrada od nejbližších bude bolet nejvíce... no velmi emoční a realistický příběh.

12.01.2021 4 z 5