Maevie Maevie komentáře u knih

Černá skříňka Černá skříňka Michael Connelly

První kniha od Connellyho s Harrym Boschem, která se mi dostala do rukou. A opět musím říct, že tenhle spisovatel prostě ví, co dělá. S touhle detektivkou nemůžete minout.

Advokát Advokát Michael Connelly

Michael Connelly je ostřílený spisovatel detektivek a Advokát to jenom dokazuje. Další z jeho výborných knih.

06.02.2018 5 z 5

Tenhle Princ Ládík je charismatický, trochu arogantní, vtipný a troufalý Budějčák, jehož cestování vidět v praxi, asi povytáhnete údivem obočí. Zábava zaručena!

06.02.2018 5 z 5

Princ Ládík opět nezklamal - sérii podivných rozhodnutí, špatných úsudků a překvapivých důsledků špatného googlování zvládá s pomocí pravidelného přísunu alkoholu v nemalé míře s vtipem a nadhledem. A to ještě někde v Gruzii!

06.02.2018 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

U tohoto příběhu pocítíte vše - radost, strach, smutek, dojetí, zoufalství. Zasmějete se i zapláčete. Po přečtení zavřete knížku a uvědomíte si, že vše bylo tak nějak smutně krásné.

Co víc můžeme po knížce chtít?

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malý princ - knížka, která vám řekne vždy něco jiného podle toho, v jaké své životní fázi ji čtete. Myslím, že její poselství bude nabývat čím dál tím většímu významu.

Vyšinutí Vyšinutí Michael Katz Krefeld

Když jsem se náhodou dostala k této knížce, tak jsem nečekala žádný zázrak. A ono ejhle, příběh mě vtáhnul. Až na zbytečně uspěchaný konec ve stylu "a všichni žili šťastně až do smrti" nemá děj hluché místo, autor se nikde zbytečně nezdržuje a v ničem se nepitvá, takže vyšetřování hezky plyne a čtenář se nezačne nudit.

06.02.2018 4 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Hrubé, někdy až příliš kruté. Zoufalství a beznaděj by se z toho daly ždímat. Ano, je to skvěle napsané, ale znovu si to přečtu jen v případě akutní deprese.

05.02.2018 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Knížku jsem jako většinu ostatních od Keplera nedala z ruky a překousala jí během pár dní. Příběh se čte rychle, ani poměrně dlouhý skok do minulosti mi nevadil. Po přečtení knížky jsem ale měla pocit, že mi kus příběhu chybí - škoda dějových linek s Josefem a tyranizujícími dětmi, které tak nějak vyprchaly do ztracena.

04.02.2018 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Kniha určitě čtenáře přitáhne, sama jsem ji přečetla za dva večery. Příběh má rychlý spád, autor prakticky neodbíhá od hlavní dějové linky, nicméně jsem pořád jaksi čekala něco víc. Nápad byl skvělý, škoda že ho autor víc nepropracoval... třeba v příštím díle.

28.01.2018 3 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Knížka, která mě i při třetím přečtením vzala za srdce.

27.01.2018 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Napětí, spád, vtáhnutí do děje hned na první stránce. Líbilo se mi, že se autoři nedrželi vyprávění pouze z pohledu jedné postavy, ale věnovali se i jiným. Za mě kniha, kterou si ráda přečtu ještě jednou.

26.01.2018 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Knížka plná "nýbrž" a "pročež" nemusí každého oslovit, pro mě se ale na dvě stě stránkách odvíjel milý příběh plný klukovských příhod vyprávěných tak, jak je vidí jen dítě. Těžko uvěřit, že knížku Poláček psal v době, kdy už možná tušil, že světovou válku nepřežije.

26.01.2018 4 z 5