Maedros Maedros komentáře u knih

Co se skrývá v lesích Co se skrývá v lesích Katya De Becerra

Příjemná oddechovka.
Ale od finále jsem čekal víc, příliš se toho nevysvětlilo a náhle utnuto a konec. :(

21.06.2020 3 z 5

Bitevní mág Bitevní mág Peter A. Flannery

Klasická fantasy která mi přišla jako mix Eragona a Tetovaného, kde ale člověk horko těžko získává orientaci v postavách, nějaký vztah k nim atd.
Souboje pořád na jedno brdo a konec jsem absolutně nepochopil. :(

17.05.2020

Píseň oceli Píseň oceli Michaela Merglová

Pěkná fantasy, která se hezky čte a dialogy hlavních hrdinů opravdu pobaví.
Jediné, co mi dost chybí je mapka a hlubší pohled do historie a celkového fungování země, ve které se děj odehrává.
Příběh mi navíc přišel poměrně dost otevřený, tak že by pokračování? Bral bych všemi deseti. :)

28.02.2020 3 z 5

Percepliquis Percepliquis Michael J. Sullivan

Tak nám příběh Riyria dospěl do konce a musím před autorem smeknout. Napínavé od začátku až do konce, spousta pro mě nečekaných odhalení ve strhujícím závěru.
Jedna malá nelogičnost mi však po celé sérii přece jen zůstala, navíc si myslím že autor až mnohokrát sáhl a vypomohl si schopností Aristy, ale i tak, když to srovnám s Brettovým koncem Tetovaného tak Sullivan u mě v souboji autorských debutantů naprosto vede. Děkuji a těším se na nějakou jeho další tvorbu. :)

04.06.2018 5 z 5

Mysterium tremendum Mysterium tremendum Sebastian Rainer

Vůbec jsem nepochopil ten konec.

21.09.2017

Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech Karin Novotná

Ten konec jsem vůbec nepochopil....

23.03.2024

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

Po 100 stranách jsem to musel odložit. Vykládání holky, u které to vypadá že jede v alkoholu nebo nějakém fetu mě fakt nechytlo. Nepotřebuju vědět co všechno a kde má v domě. To se fakt nedalo.

03.10.2023

Oni Oni Mark E. Pocha (p)

Co jsem očekával, to jsem dostal. Mám rád knihy z prostředí lesů, takže paráda. Jediné co mě zarazilo bylo, kde teda byli ti narkomani?

12.04.2022

Pekelný pastýř Pekelný pastýř Oskar Fuchs (p)

Když si chce člověk přečíst něco lehčího z žánru fantasy tahle kniha je ideální volba. Prostě akční řezničina od první stránky do konce. Nemadchne ani neurazí. :)

27.02.2022 4 z 5

Koruna z čarodřeva – Svazek 1 Koruna z čarodřeva – Svazek 1 Tad Williams (p)

Začátek nového příběhu z Východního Ardu mě tedy 2x nezaujal. Nic moc nového se neděje, postavy z minulých knih spíš nostalgicky vzpomínají na minulé události, nové nijak nezaujmou. Zatím hledám důvod číst i 2 díl. Zklamání

23.01.2022

Temné léto Temné léto Dan Simmons

Přišlo mi to jako první film kingova To. V postavách jsem se moc neorientoval a konec byl takový nijaký.

10.10.2021

Božská hra Božská hra Danny Tobey

Víc než o samotné hře je to spíš o psychologii a problémech dnešních náctiletých.
Konec hodně divný, ani jsem jej moc nepochopil.

19.09.2021

Křivé ostří (+ 2 novely) Křivé ostří (+ 2 novely) Martin D. Antonín (p)

Dalo to zabrat, ale dočteno. Základní příběh byl fajn, zbytek spíš průměr.
Co mi ale nejvíc chybí byl nějaký seznam postav, přece jen jich je dost a občas jsem už měl docela zmatek kdo je kdo.

04.09.2021

Bard z Rilanty Bard z Rilanty Filip Okáč

Příjemné lehké počtení. Pokračování by bylo super. :)

10.07.2021

Prokletá věž Prokletá věž Michaela Merglová

Příjemná klasika, která se čte sama. Pro mě občas trošku chaos v postavách, než jsem si je dokázal zařadit, za koho vlastně "kopou", ale jinak fajn.
Konec, nekonec stejně jako u předchozí knihy celkem překvapivý....? Zajímalo by mě, zda budou nějaká pokračování nebo ne?

04.06.2020

Temná věž 7: Pistolník 2: Sestřičky z Elurie Temná věž 7: Pistolník 2: Sestřičky z Elurie Peter David

Tak konečně po všech strastech vyšel další komiksový díl.
Musím říct, že pro mě tedy zklamání. Stará série byla fajn, ale tohle natahování příběhů, aby toho vydali co nejvíc, navíc podstatně tenčí knihy za stejné peníze?
Komiks chaotický, že člověk ani neví odkud a jak ho má číst...? Slabé.

25.04.2020 2 z 5

Zlo Zlo Peter Newman

Po 200 stranách končím s trilogii, nedalo se.
Absolutně jsem se ztrácel kdo je kdo. Nepochopil jsem ani jak fungují ti netvoři...
Hodně složité a komplikované čtení. Bohužel. :(

03.04.2020

Aglajina zem Aglajina zem Petra Variant (p)

Je to spíš krátká pohádka plná nelogičností kde se všechno opakuje.
Zapórák občas vytáhne růžky, na to jak je hlavni postava mocná, tak mu vždycky podlehne a někdo jí musí zachránit a tak pořád dokola. Nuda.

28.02.2020

Konec Konec Daniel Handler

Série zajímavá, knihy až na některé už dokola se opakující varování o nečtení dál atd. vcelku dobré, ale KONEC ve kterém se nedozvíme opravdu vůbec nic? Tak proč to teda psal? Nejraději bych ty knihy vzal a omlátil mu je o hlavu. Hold Business je business.
Aspoň z toho byl pěkný film s Careyem a o něco méně povedená miniserie JETIXU, ale jinak zbytečné....

04.06.2018

Jáma a dům Jáma a dům Jana Rečková

Po protrpěných 100 stránkách odkládám. Absolutně jsem se v ději neorientoval a a ni nevím o čem to vlastně mělo být?????

30.05.2018