madem madem komentáře u knih

Les oběšených lišek Les oběšených lišek Arto Paasilinna

Moje první setkání s Paasilinnou. Miluji jeho černý humor a nečekané dějové zvraty.

29.07.2018 5 z 5

Divné hlášky z knihkupectví Divné hlášky z knihkupectví Jen Campbell

Přečetla jsem ji za jedno odpoledne. Skoro celou knihu jsem se prosmála. Jen některé hlášky byly trochu smutné, když si uvědomíte, jací lidé mezi námi žijí. Většina hlášek však byla úsměvných.

28.07.2018 5 z 5

Maus I: Otcova krvavá pouť dějinami Maus I: Otcova krvavá pouť dějinami Art Spiegelman

Hodně jsem o tom slyšela. Pak jsem měla strach, co když zklame. Nezklamala.
Velmi brzy jsem si zvykla na zvířecí podoby.
Příběh je velmi podobný jiným, ale právě komiks a zvířecí tváře mu dávají zcela novu podobu.
Doporučuji těm, co s tématem holocaustu začínají.

20.05.2018 5 z 5

Pastýř Pastýř Frederick Forsyth

Pastýř je úplně jiná kniha, než Forsyth běžně píše. Je to milá vánoční pohádka pro dospělé.
Je o letci, který letí domů na Vánoce a ztratí orientaci. Navádí ho Pastýř - jiné letadlo.

02.04.2018 4 z 5

Himmlerova kuchařka Himmlerova kuchařka Franz-Olivier Giesbert

Na jednom životě lze ukázat problémy 20. století.
A přes to všechno si zachová Róza životní elán a bojuje.
Několikrát za život přijde o všechno a vždy vstane a začne znova bojovat.

01.04.2018 4 z 5

Tajný deník čínské císařovny Tajný deník čínské císařovny Johan Fabricius

(SPOILER) Knihu jsem měla doma po dědovi a babi. Než ji dám pryč, chtěla jsem to zkusit. A tak jsem to zkusila, po měsíci znovu, pak po roce. Po třech...
A konečně jsem se chytla. Začetla jsem se. Říkala jsem si, proč jsem to před tím nedala. Jenže přišla druhá polovina, manžel umřel, syn umřel, snacha umřela, rodiče umřeli, ...
A pořád se držela moci a já to přestávala chápat. Vysvětlení hlavní hrdinky šli mimo mě.
Zvlášť když mi došlo, že po ní potopa.

22.08.2023 4 z 5

Hoši z Brazílie Hoši z Brazílie Ira Levin

Stále přemýšlím. Je lepší Otčina či Hoši z Brazílie. Obojí skvěle napsané, obojí surové.
U obou knih se bojím.
Vím, že se to nestane, ale co kdyby ...

14.08.2023 5 z 5

Král z Luxoru Král z Luxoru Philipp Vandenberg

četla jsem už od autora asi dvě knížky o hledání hrobek. Říkala jsem si, že mě nemůže už nic překvapit. Ale narazila jsem na nejlepší (pro mě) knihu autora.
Skvěle zpracované téma. Naprosto mě to nadchlo.

25.06.2023 5 z 5

Slunečnice Slunečnice Klára Mandausová

Miluji články, které autorka napsala. Tak jsem si koupila tuto knížku - naštěstí jen v bazaru. Kdybych vyhodila peníze za novou, byla bych naštvanější. Knížka mi přišla o ničem, hlavní hrdinka - chováním fakt kráva. Konec se mi nelíbí vůbec.
Tak snad někdy vyjdou nové fejetony.

15.10.2022 2 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Nápad mi přišel skvělý, ale jak děj pokračoval, tak to na mě bylo trochu moc. Druhou část knihy jsem ani nedočetla.

10.10.2022 3 z 5

Zrádci Zrádci Jiří Šulc

Hodně dlouho mi trvalo, jak jsou krátké kapitolky a jak autor přeskakuje do různých míst a dějových linií.
Pak mě knížka nadchla a do noci jsem se nezastavila.
Chci vědět, jak to skončí Kubec a Barbora!!!

03.07.2022 4 z 5

Verschluss: Příběhy z alternativního Československa Verschluss: Příběhy z alternativního Československa Karel Drexler

Povídky skvělé, ale krátké. Často otevřený konec. Chtělo by to velký tlustý román.

29.06.2022 3 z 5

Vražda v Mezopotámii Vražda v Mezopotámii Agatha Christie

Naprosto děsivá kniha. Četla jsem ji několikrát a pokaždé mám strach usnout, když ji dočtu.
Dávám plný počet hvězd, i když překlad Jana Zábrany mi přijde šílený - Poirot mluví úplně jinak, než jsem zvyklá.

15.06.2022 5 z 5

Kongo Kongo Michael Crichton

Nechápu některé komentáře. Mě knížka naprosto pohltila. Bála jsem, čekal, co bude v legendárním městě. A konec byl taky skvělý.

14.06.2022 5 z 5

Pro nás slunce nevychází Pro nás slunce nevychází Robert Merle

Opravdu se nice neděje. Ale vy čtete dál, protože nevěříte, že se nic nestane. Vždyť je to ponorka s jadernýma hlavicemi. A tak čtete a čtete. A nic.

27.05.2022 3 z 5

Slon pro Karla Velikého Slon pro Karla Velikého Dirk Husemann

Knihu jsem dostala před několika lety. Zkusila jsem ji číst a nic moc. Pak znova. Až na potřetí jsem ji konečně dočetla. Za mě moc postav (a některé jsou zbytečné) a rozvláčné kličky děje. Děj zkrátit na polovinu a postav nechat o třetinu méně a je to skvělá kniha.

21.03.2022 3 z 5

Rosemary a její syn Rosemary a její syn Ira Levin

Nebudu číst pokračování skvělých knih!
Nebudu číst pokračování skvělých knih!!
Nebudu číst pokračování skvělých knih!!!
A když jsem tak blbá a čtu, tak se nesmím divit, že je tam docela dost nelogických věcí - prostě se vše musí ohýbat, aby celek dával smysl. Takže ujíždí maličkosti.
A konce jsou ještě horší než v původních dílech.
A přitom stačilo málo a byla by to skvělá kniha.

05.03.2022 3 z 5

Klub nerozbitných detí Klub nerozbitných detí Slávka Kubíková

Na knize se mi líbí celkový přehled, co vše dítě potřebuje ke správnému rozvoji. Omezit technologie, chápu, ale kniha stejně nevysvětlí, jak ustát ten tlak. Dát mu hru, pohyb a svobodu. Pro mě asi nejjednodušší bod. Nebo možná číst mu a dát vhodné knihy ke čtení. Dobré vztahy, nastavit hranice, vychovat dobrý charakter. Denně má mít hudbu.
Vše je hezké, ale u některých věcí mi stejně chybí praktický návod, jak to udělat.
Kdyby to kniha dokázala, dala bych jí 5 hvězdiček.

30.12.2021 3 z 5

Deník jóga matky Deník jóga matky Šárka Vojáčková Konečná

Kniha mě nenadchla, na mě příliš Jógy, myšlenek, útržků z indických děl, povídky z života hinduistických božstev. Ztrácela jsem se v nich. Jinak myšlenky samotné jóga matky nejsou marné. Sama jsem v jeden moment byla pozitivně šokované - přirovnání konci kojení a utrhnutí právě uzrálého rajčete. Neskončit s kojením dříve, než je potřeba. To mě zasáhlo a tato myšlenka si zaslouží získané body.

29.12.2021 3 z 5

Detektiv Detektiv Arthur Hailey

Tak nějak vás napadne, kdo mohl zabít Cynthiiny rodiče, ale nechápete proč. Pak přijde motiv je zabít a vše do sebe zapadá. Obdivuji manželku hlavního hrdiny, co s ním vše zakusí a přesto vydrží.

05.11.2021 4 z 5