Deník jóga matky

Deník jóga matky https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466747/bmid_denik-joga-matky-NkS-466747.png 4 73 19

Je rodinný život dostatečně duchovní? Odjet do Indie a přijet jako nový, osvícený člověk je jedna věc. To jde skoro samo, to mi věřte. Ale jak kdysi řekl jeden moudrý muž, tou pravou sádhanou, tedy duchovní praxí, je rodinný život. A měl pravdu. Jak si vedu s malou v náruči, manželem odcházejícím brzy ráno do práce, hračkami po celém obýváku, velkým prádlem a neumytými okny? Vydejte se spolu se mnou za zdi jógových studií, na cestu za poznáním skutečné jógy.... celý text

RendyaDav
14.06.2023 5 z 5

Do knihy jsem se pustila, krásné počtení, zajímavé myšlenky to ve mě zanechalo..
Krásné pohlazení na duši.
Že život není o dokonalosti,a vše co činíme se nám v životě vrátí.

Mrňous1
29.05.2023 4 z 5

I druhý díl se pěkně čte, myšlenky jsou zajímavé, pěkně naroubované na běžný život matky. Ne, že bych souznila ve všem, ale ve většině situací jsem se našla. Bylo to poučné, úsměvné, příjemné čtení.

arthera
30.09.2022 5 z 5

Od knížky jsem nic neočekávala a dostala jsem hodně! Děkuji a doporučuji (nejen) všem přátelům jógy, ale i lidem, co se rádi zamýšlí nad svým životem a reakcemi na něj.

2509
31.08.2022 5 z 5

Knihu jsem dočetla v pravou chvíli, přesně kdy jsem potřebovala. Jógu nepraktikuji, ale i tak jsem díky odhodlání a nadšení autorky, měla chuť začít

Emma27
29.07.2022 2 z 5

Taktéž me kniha moc nenadchla.Očekavala jsem něco jineho.

čef
11.02.2022 5 z 5

Spousta užitečných rad jak žít s jógou a miminkem od nadšené lektorky jógy. Očekával jsem sice více vtipu, něco jako u deníků fotra, ale i takto to bylo dosti přínosné a také místy hodně dojemné. Je proto pěkné si takto oprášit správné zásady života z Bible, Bhagavíty a učení různých mudrců. Jeden z mnoha pěkných citátů: „…nemusíme jít nikam, abychom poznali pravdu“.

Mishi
29.01.2022 3 z 5

Jógu jsem začala praktikovat po narození dcery, které jsou teď dva roky. Takže mám za sebou přesně to období, během kterého se kniha odehrává. V tom je mi kniha blízká. Obdivuju Šárku s jakou otevřeností píše o dobrých i těch horších chvílích.
Jógu beru jako cvičení, mou snahu se fyzicky úplně nerozpadnout. Duchovní stránka knihy je mi tudíž velmi vzdálená. Proto jen tři *.
Ale někdy se třeba k ní vrátím, v jiném rozpoložení, a duchovní jógu v sobě objevím.

misa1110
17.01.2022 5 z 5

Souzním, každý večer po náročném dni, ulehnu do postele k dcerce a čeká mě jedna kapitola. Úžasné uklidnění, že v "tom" nejste sami, často vede k hlubšímu zamyšlení. Za mě 5*. Bude mi chybět, možná si ji přečtu znovu. Děkuji a doporučuji.

madem
29.12.2021 3 z 5

Kniha mě nenadchla, na mě příliš Jógy, myšlenek, útržků z indických děl, povídky z života hinduistických božstev. Ztrácela jsem se v nich. Jinak myšlenky samotné jóga matky nejsou marné. Sama jsem v jeden moment byla pozitivně šokované - přirovnání konci kojení a utrhnutí právě uzrálého rajčete. Neskončit s kojením dříve, než je potřeba. To mě zasáhlo a tato myšlenka si zaslouží získané body.

Karimah
16.12.2021

Nedokázala jsem to dočíst do konce. Na začátku popis porodu ala Mimibazar, následuje učení jógy aplikované na denní běh novopečené matky s tím, že před početím zřejmě chápala všechno úplně špatně, ale teď, teď už to všechno docvaklo na správné místo a je čas se o moudrost podělit.

kristyna0578
28.11.2021 5 z 5

Šárka prostě píše skvěle! Knížka byla plná situací jak humorných, tak doejmných. Velmi obdivuji autorčinu hloubkovou znalost jógy a jakou nenásilnou formou to umí převést do každodenního života. Příjemná oddychová? knížka, která vede k zamyšlení.

Ema22
21.10.2021

Nedočteno. Odradilo mě zbytečně podrobné líčení porodu dcery. Proto nehodnotím.

lenkaabooks
01.09.2021 4 z 5

Upřímně, jóga mi nic neříká a vůbec netuším proč mi zrovna tahle kniha padla v knihovně do oka a následně i do ruky. A nelituji, paní Šárka psát umí. Nadšenec jógy sice ze mne asi stejně nebude, nicméně nad mnoha myšlenkami jsem souhlasně přikyvovala a malá Ema, to je zlatíčko a guru své mámy :-)

Jana_Hlus
17.08.2021 4 z 5

Hlavní myšlenka, kterou jsem si z knížky vzala, je, že jóga není jen o cvičení ásan, je to o praktikování principů jógy v našem běžném životě. Obrazně řečeno by se dalo říct, že život přináší spoustu příležitostí, kdy můžeme procvičovat jógovou praxi, aniž bychom přitom cvičili ásany.

Už v první knize mě Šárka Vojáčková překvapila, jak dobře dokázala text napsat, u knih deníkové formy to nebývá pravidlem. Text je čtivý, vhodně doplněný příběhy východní filozofie a celkově příjemný dojem z knihy ještě umocňují ilustrace Báry z Nikolajky.

Barca_1988
10.07.2021 5 z 5

V knize je spousty životního moudra, ale i humoru. Moc se mi líbilo, jak to celé Šárka pojala. Doporučuji pro všechny milovnice jógy, ať už pro matky, tak i pro bezdětné ženy.

happystar
22.05.2021 5 z 5

Opět skvělá kniha, hladí úplně na duši. První knihu Šárky jsem četla několikrát a ráda se k ní vracím. Doporučuji!

Meginho
20.05.2021 5 z 5

Pustila jsem se do knížky bez jakéhokoliv očekávání a po přečtení musím říct, že je opravdu velmi povedená! Je skvělé, že české nakladatelství dává těmto knihám prostor.
... I když "těmto knihám" není úplně přesné, podobné knihy tu zatím nemáme. :) Doporučuji!

Ren81
10.05.2021 5 z 5

Ach jo, dočteno a je mi to líto. Doufám,že autorka bude nadále pokračovat v psaní. Moc se těším na další případné pokračování....

KristynaJankova
28.04.2021 5 z 5

Jsem vděčná, že se mi tahle knížka dostala do ruky. Hned jak jsem se dozvěděla o předprodeji, tak jsem neváhala, protože první autorky knihu jsem každému musela hned doporučit/půjčit/koupit.
Troufám si napsat, že tato druhá její kniha je ještě lepší. Po pár stránkách jsem slzela, pak jsem se zase nahlas smála. Celou knihu jsem si prožila a určitě nezůstalo jen u jednoho přečtení.
Připadá mi to jako taková jógová bible, přímo napsaná pro mě.
Knížka je čtivá a doporučuji ji každému.
Doufám, že Šárka bude psát dál, už teď se těším.

Indie deníky jóga rozvoj osobnosti, osobní rozvoj matky a dcery

2018  81%Deník moderní jogínky
2021  79%Deník jóga matky

Kniha Deník jóga matky je v