Macek1978 Macek1978 komentáře u knih

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Excelentní kniha, přistihl jsem se u některých pasáží, že doslova tajím dech. Je třeba si stále připomínat co už nechceme jako lidstvo nikdy zažít. O autorovi jsem se dozvěděl až na databázi knih, takže za mě plný počet.

10.02.2021 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Tak to bylo super! Skvěle jsem se bavil! Kdysi jsem viděl film, ale stejně jsem se nechal nachytat. Nikdy nějak nebyla příležitost si tuhle klasiku přečíst až teď v době coronavirové a rozhodně nelituji!

28.02.2021 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Za mě rozhodně dobré čtení. Vzhledem k rozsahu jsem knihu četl trochu déle, ale rozhodně jsem se nenudil a těšil jsem se na další chvilku, kdy budu moci přelouskat pár dalších stránek. Hlavní zápletka se skládala jak puzzle a to mám u detektivek rád. K tomu osobní životy hlavních postav. Ano, bavilo. A to nejsem fanda Harryho Pottera a nikdy jsem ho ani nečetl.

28.03.2023 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

28.02.2021 5 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Jednoznačně skvělé! Kdo má rád slovní humor určitě neprohloupí! Konec konců tento autor je záruka kvality i když tato kniha vybočuje z jeho obvyklého repertoáru.

01.01.2021 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Je to legenda! Naprosto plnotučné čtení, žádná hluchá místa ani "vycpávky". Prostě nádherné čtení. Už ji čtu podruhé a zase mě okouzlila.

02.03.2020 5 z 5

Inspektor s velkým ptákem Inspektor s velkým ptákem František Niedl

Přečetl jsem za jediný den! Naprosto skvělé! Ještě teď se uchechtávám!

15.08.2021 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

"Přečetl" jsem jako audioknihu při běhání. Naběhal jsem s ní hodně, soustředil jsem se spíš na knihu než na běh - takže dobrý!

29.08.2020 3 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Kruté! Děsivě uvěřitelné.

09.11.2021 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Další díl do sbírky...

30.05.2022 5 z 5

Neuvěřitelné příhody z hor Neuvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

U mě dobrý! Vřele doporučuji přibalit od batohu a vyrazit do kopců !

18.05.2021 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

No, jak bych to slušně napsal...asi to není můj šálek kávy...

25.02.2021 3 z 5

Jednoznačně super. Lepší než stařík!

07.12.2019 5 z 5

To tu ještě nebylo. Nadaný autor.

07.12.2019 5 z 5

Večer a jitro Večer a jitro Ken Follett

Řekl bych, že tentokrát to bylo mírně utahané a dějové zvraty se daly očekávat, ale i tak to bylo dobré čtení.

09.11.2021 4 z 5

Ohnivý sloup Ohnivý sloup Ken Follett

Opět skvělé!

06.08.2021 5 z 5

Dopisy od mrtvého Dopisy od mrtvého Steve Robinson

Po pomalejším rozjezdu docela dobrá detektivka. Od tohoto autora moje první. Možná si od něho ještě někdy něco přečtu.

30.04.2021 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Trochu mi vadilo množství tušení, vizí - snů předvádajících budoucnost apodobně, málo důkazů a hle vyřešený případ...trochu nepravděpodobné, ale zápletka dobrá.

20.03.2021 4 z 5

Piraně Piraně Roberto Saviano

Přijde mi to celé velice nepravděpodobné, pokud jsou v tom použity skutečné reálie z tohoto prostředí, tak je to opravdu velice znepokojivé spíše v tom absurdním smyslu. Každopádně velké zklamání, max tři hvězdy za účast.

16.03.2021 3 z 5

Dnes trochu umřeme: Vzestup a pád Emila Zátopka Dnes trochu umřeme: Vzestup a pád Emila Zátopka Richard Askwith

Velice čtivá kniha, není to moje první kniha od tohoto autora, ale zatím asi jeho nejlepší. To jak se dokázal vcítit do, pro něj prakticky cizího, národa je úžasné. A samozřejmě hlavní rozporuplná postava je skvělé téma! Mám chuť jít si zaběhat.

12.03.2021 5 z 5