maca1245 maca1245 komentáře u knih

Alfa Boss Alfa Boss Alexander Stainforth (p)

Jak již autor sám na konci knihy zmiňoval, že původně měl být kniha trošku jinčí, jak nastínil na konci Bosse, ani tato verze nebyla špatná. Ba naopak. Musím říct, že setkat se opět s postavami Teo a Erika bylo super. Velké plus, aspoň co se týče mě, byly flashbacky, které osvětlovaly různé okamžiky Erikovi minulosti či jeho pocitů během prvního dílu.
Tento díl byl pro mě o krapánek lepší než první díl, ale ještě mi tam něco chybělo. Takovýto slovy nepopsatelné něco.
Doufám, že pokud toto autor bude číst tak i když zmiňoval, že další MM romanci nenapíše, tak bude aspoň trochu přemýšlet o změně plánu.

03.05.2020 4 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Poslouchal jsem audio verzi.
Super přednes Filipa Čapka. Celková atmosféra na vás dopadne jako kdyby jste v tom metru byly snimi.

27.03.2020 5 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Po prvním díle jsem prostě musel sáhnout po druhém. První díl byl na "sladké vlně", druhý díl jede spíše na temnější vlně. Bylo to odpočinkové čtení. Avšak podle mého se to prvnímu dílu nevyrovná.

16.05.2019 4 z 5

Mary Poppinsová Mary Poppinsová Pamela Lyndon Travers

Milý příběh, který navodí super atmosféru a nastartuje vaší fantazii.
Odpočinkové čtení jak pro děti tak pro starší .

31.01.2019 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Důstojné zakončení příběhu Lousi.
Já jsem spokojen.

13.12.2018 5 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Tak toto byla jízda. Tato kniha mě nepustila až dokud jsem nedočetl poslední stránku. Musím říct, že jsem měl tuto knihu už delší dobu vyhlídnutou. Jelikož se blíží i film tak byla nutnost jí přečíst. A bylo to naprosto úžasné. A bože ten KONEC!!!!!!! Zůstal jsem sedět s otevřenou pusou....

11.04.2018 5 z 5

První konec První konec Lauren James

Dlouho jsem se této knize vyhýbal. Ať už to bylo kvuli jiné knize,ktera se mi dostala do rukou či strachem že se mě nebude bavit. Ale jelikož jsem dostal druhý díl řekl jsem si že se tedy do toho pustím. A upřímně? " SAKRA PROČ JSEM TO TAK DLOUHO ODKLÁDAL?" Naprosto úžasná kniha. Prolínaní se dějových linii prostě pecka. I když u knihy nebyl využit celkový potenciál tak stale je to dobrá kniha. Jsem zvědavej na druhý díl :)

24.09.2017 5 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Po trochu pomalejším rozjezdu je to výborná kniha. Celkový koncept té knihy, svět a okolo vše super. Jen se nemohu zbavit pocitu, že poslední 3-4 kapitoly se táhly. Nic méně zanechala tato kniha ve mě různé pocity. U pár případů jsem si říkal, že spisovatel má buď velmi dobrou fantasii nebo že je tak zvrhlí. Takže 4,5*

12.09.2017 4 z 5

Nespoutaní Nespoutaní Sophie Jordan

Oba díly se mi moc líbily. Musím říct, že si toto dokážu představit v našem světě v téhle době. Když se podíváme co se kolem nás děje (Zasáhla mě smrt Christiny Grimmie pouhé 22 leté zpěvačky velice nadané. A to jen kuli jednomu kr******i, který se rozhodl to udělat.) Takže takové opatření by kolikrát bylo vhod. Nicméně tak jako naše hrdinka Davy by mohli dopadnou dalších X lidí a to nevině, proto by to chtělo trochu se nad tím zamyslet. Velké plus spisovatelce, že se věnovala tomuto tématu i když tam bylo dost love story. Za mě 5*

15.06.2016 5 z 5

Vykoupená Vykoupená Kristin Cast

Naprosto bombastický závěr této série. Na jednu stránku jsem docela smutný že už to skončilo, protože když jsem jí začal číst úplně se mě dostala pod kůži. Prvních 5 dílů jsem přečetl během pár dnů. Celá tato série je bombastická :)

26.03.2016 5 z 5

99 kluků Micaha Summerse 99 kluků Micaha Summerse Adam Sass

Takovéto čtení na prázdniny. Je to milé, sladké trochu předvídatelné a kouzelné. Proč nevěřit na pohádkové konce že?

Znavený svět si aspoň trošku snít zaslouží!

04.07.2023 4 z 5

To bylo tvé jméno. 03 To bylo tvé jméno. 03 Makoto Šinkai (p)

Super zakončení. Můžu doporučit anime :)

18.03.2020 5 z 5

Co když jsme to my Co když jsme to my Becky Albertalli

Pro mě to byla výborná kniha, jelikož jsem procházel čtecí krizí. A tohle je taková ta oddychová kniha, u které nemusíte moc přemýšlet a necháte se vést. Občas by hrdinové zasloužili profackovat, ale taková už YA je. Ja jsem spokojen až na konec.

27.12.2019 5 z 5

Časoběžník Časoběžník Ryan Graudin

Jako milovník lodi Titanic, jsem se nechal zlákat ke koupi téhle knihy. Bohužel jsem zjistil, že se na Titanicu se neodehrává většina příběhu. Byl jsem docela zklamaný, ale děj mě vtáhl a nepustil. Pro mě to mělo spád a super nápad. Konec je uzavřený, ale vlastně není. Čtenář si může domyslet pokračování příběhu a záleží jen na něm. Tyto konce mám nejraději. Za mě super čtení.

08.05.2019 5 z 5

Smrtící Anděl Smrtící Anděl Jukito Kiširo

S druhým dílem jsem spokojený. Sice se točí jen kolem Motorballu, ale děj odsýpá. Je tam akce a spád. A ten konec? Jak wtf. Ještě, že mám doma další díly :)

03.04.2019 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Je zajímavé, jak se mění názor, když člověk po několika letech sáhne po přečtené knize.;)
Každopádně kniha mě bavila, příběh odsýpal tak svižně, že jsem se divil, že je již konec.

05.03.2019 5 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Líbil se mi o trochu míň, než první díl. Podle mého tam bylo více hluchých a nudných pasáži.

27.02.2019 3 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Tak upřímně jsem nevěděl co od toho očekávat. Jelikož jsem si celou serii kupoval díky druhému dílu a triguetry na něm. Ale toto němělo chybu. Příběh běží jak na běžícím pásu.

29.01.2019 5 z 5

Smrtelné stroje Smrtelné stroje Philip Reeve

Knížka odsýpá docela rychle. Je dosti čtivá. Pro ty co viděli nejdříve film, budou nejspíše hodně překvapeni, jelikož film se dosti liší. Nicméně já jsem spokojen. Jediné mínus pro mě byl konec. Proto 4/5.

15.12.2018 4 z 5

Kód horečky Kód horečky James Dashner

Odpoví to na spoustu otázek, ale zároveň to vyvolává nové.

16.11.2018 5 z 5