maca_t maca_t komentáře u knih

Anděl na kolečkách Anděl na kolečkách Miroslav Holub

Knihu jsem pořídila zde, na databázi knih v rámci knižní výzvy. Vybírala jsem náhodně jen s tím, že chci cestopis.... a vybrala jsem opravdu povedený kousek. Moc se mi líbí jazyk a styl jakým je psaná. Ikdyž je vydána v 60. letech, tak je určitě nadčasová a některé pasáže jsou i dost vtipné. Určitě si ji nechám a ráda se k ní zase vrátím.

08.07.2023 4 z 5

Průvodce Průvodce Peter Heller

Knihu jsem si vybrala v rámci letošní výzvy. Podle anotace vypadala slibně. O rybaření nevím vůbec nic a kupodivu tyto pasáže mě hodně bavily. Hezky byla do příběhu zapojena taková ta nostalgie a trochu smutný příběh, který hlavního hrdinu potkal. Vůbec bych v této knize nečekala ještě ne úplně vyčpělý závan covidové pandemie... Thrillerová zápletka byla dobrá a konec uspokojující. Každopádně knihu posílám dál..nic k čemu bych ještě vrátila.

11.03.2023 3 z 5

Ledová kletba Ledová kletba Lincoln Child

Kniha je zajímavým spojením scifi, mytismu a s trochou nadpřirozena. Dej je pěkně napínavý. Jo a také jsem si konečně vyhledala, co znamená permafrost...

08.08.2022 3 z 5

Hodina modrých slonů Hodina modrých slonů Ota Hofman

Milá knížka,pěkné kresby a koláže. Příběh je hezký, ale na konci je smutné, jak s narůstajícími vědomosti se trochu ztrácí ta dětská představivost... Jen představa, že bych ji předčítala dětem, no nevím, možná pro starší děti.

06.08.2022 3 z 5

Mafiánovi Mafiánovi Tonino Benacquista

Za mě povedená knížka. Brala jsem ji s nadsázkou, takže mě opravdu i pobavila. Koupila jsem si ji jako odpočinkové čtení na dovolenou a přečetla za dvě odpoledne,účel tedy splnila a ráda se k ní vrátím. Filmové zpracování je spíš "béčko" (ikdyz s hvězdným obsazením v hlavních rolích) a jsem ráda, že na knihu jsem narazila dřív. Zároveň se mi hodí i do výzvy - kniha která má méně hodnocení než 22 na Databázi knih- v tuto chvíli 16...a já přidávám další.

09.07.2022 4 z 5

Věštcův rok Věštcův rok Charles Soule

Dočteno na druhý pokus,protože jsem ji zkusila vnímat jako komiks a díky tomu mě začala bavit. Dej se víc rozjede až v druhé polovině knihy.

08.07.2022 3 z 5

Báječný únik Báječný únik Anna Gavalda

Byla jsem hodně zvědavá na tuto autorku. Za mě je konkrétně tato knížka vhodná tak na dovolenou. Odpočinkové čteni u kterého nevadí, že pár slov přeskočíte, nebo na chvíli klimbnete či nedaleko od vás zrovna pokrikuji děti na písku... vklidu navážete a čtete dal:-)

12.05.2022 2 z 5

Brdské toulání Brdské toulání Jan Čáka

Přečteno jak v rámci výzvy, tak i z důvodu mého putování po Brdech. Začíná obdobím osídlení Slovanů a končí Partyzanskym odbojem. V knize jsem se dozvěděla celkem dost informací jak o přírodě, tak i o historii. Například o J. J. Rybovi a jeho pohnutém osudu. Vzhledem k tomu, v jakém roce je vydaná tak je trochu poplatná době,coz asi jinak nešlo. Docela mě na konci knihy pobavila kapitola "Než vezmeme batoh" kde jsou uvedené různé "zotavovny" a jiné kulturní objekty, které už dnes neexistují.

10.02.2022 4 z 5

Jednoho jasného, mrazivého rána v lednu na začátku 21. století Jednoho jasného, mrazivého rána v lednu na začátku 21. století Roland Schimmelpfennig

(SPOILER) Přečteno během sobotního odpoledne. Upoutávka od knihkupců mě zaujala, obálka také, ale nic k čemu bych se asi vrátila. Jinak příběhy lidí o kterých pojednává jsou hezký napsané,až na ty otevřené konce...

27.09.2021 2 z 5

Dokud nás smrt nerozdělí Dokud nás smrt nerozdělí Ed McBain

(SPOILER) Knihu jsem si vybrala v rámci výzvy. Ze začátku jsem se trochu ztrácela ve jménech... Ale aspoň, že to dobře dopadne. Jinak jsem trochu zklamaná, jelikož jsem od tohoto autora nic jiného nečetla a ani už asi nebudu.

05.09.2021 2 z 5

Co se skrývá v lesích Co se skrývá v lesích Katya De Becerra

Přiznám se, že kniha mě zaujala obalem a stylem jak je uvnitř řešená . Koupila jsem ji původně dceři, ale nějak se na knihu zapomnělo, takže po roce v knihovně jsem ji vpodstate z nudy přečetla. Původní myšlenka je dobrá, ale je znát, že asi autorka není moc zkušená, protože je to místy takové nedotažené. Horor to rozhodně není. Trochu takové Sladké snění ve strašidelné úpravě.

23.08.2021 2 z 5

Vlak v 6:41 Vlak v 6:41 Jean-Philippe Blondel

Zaujal mě námět a obálka knihy, proto jsem ji přihodila do nákupního košíku. Příběh je podle mě jen takový povrchní. Škoda, že není nakonec trochu víc zlomový. Možná je to tím, že autorem knihy je muž. Jinak super oddechovka na dovču. Žádnou hloubku bych v tom nehledala. Lehce se dotýká běžných starostí středního věku.

03.05.2021 2 z 5

Tirza Tirza Arnon Grunberg

Úplně bych knihu neodsoudila, za přečtení stojí. Některé pasáže jsou tedy trochu drsnější, což bych podle popisu knihy od knihkupců nečekala. Takže jsem byla vlastně zklamaná, čekala jsem něco trochu vtipnějšího. Každopádně se vyplatí počkat na konec, protože o tom vlastně to čtení je. Od autora jsem nic jiného nečetla.

02.04.2021 2 z 5

Osmačtyřicátníci Osmačtyřicátníci Jindřich Šimon Baar

Prostřední díl trilogie pěkně navazuje. Jak postavami, tak ročním obdobím i popisem důležitých událostí, které jsou součástí našich dějin.

25.01.2021