maca_t maca_t komentáře u knih

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Krásná klasika, stejně vtipná jako filmové zpracování.

20.06.2023 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Neskutečné a šokující. Kniha je sice napsaná jako román, ale děj je na základě potvrzených skutečností. Co dokáže provádět člověk člověku těsně po 2.sv. válce opravdu nedokážu pochopit. Tato kniha mi rozhodně dala zamyšlení se nad církví a pochopení některých souvislostí . Rozhodně doporučuji přečíst každému.

30.07.2022 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Velmi sugestivní kniha. Přestože to tak nevypadá, je i napínavá... čekáte jak to s Annou dopadne... co bude sbírat a zda se ještě něco dozvíme o její minulosti.... Nemá moc stránek, ale přesto na těch 227 nic nepřebývá ani nechybí. Dobře se mi četla, sáhla jsem po ní po poslechnutí audioknihy Před povodní od stejně autorky a v knihovně už čeká na přečtení Ke dnu...

14.02.2024 4 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Je to takový typický King...nejdřív jsem ho sice moc nepoznávala,ale zhruba od 200. stránky už to tam opět sypal, ale tak nějak milejším stylem. Díky pár odkazům na aktuální věci je prostě znát, že jde s dobou a rozhodně nezůstává pozadu. Vyplatilo se počkat si na tento překlad do češtiny a za mě moc povedená kniha.

20.06.2023 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Povedená knížka, děj z lékařského prostředí pěkně ubíhal a s hlavním hrdinou to byl teda "fičák". Nicméně je zde skvěle popsaná náročná lékařská práce a opravdu klobouk dolů. Vybrala jsem si ji v rámci knižní výzvy - kniha jejíž hlavní postava je alkoholik... a určitě doporučuji přečíst.

23.03.2023 4 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Před několika lety jsem knihu poslouchala na pokračování v rozhlase Vltava a to byl teprve zážitek.... podkreslený japonskou hudbou :-) Byla jsem tedy zvědavá i na psanou verzi a moc se mi líbila. A konec je přesně takový, jaký se dá čekat v závislosti na ději, ikdyž pravda trochu rychlejší. Grafický je moc povedená, rejstřík japonských autorů, pěkné kresby a semtam nějaký znak za mě milé překvapení.

30.06.2023 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Knižní zpracování jsem četla poprvé a ano, je stejně dobré jako filmové... nebo naopak:-)? Každopádně rozumím těm generacím fanoušků, které HP má a podle mě, už je to vlastně taková knižní a filmová klasika.

31.07.2023 4 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Knížku doporučuji. Určitě se bude líbit i dospělálům. Koupená mému 12 létemu synovi... teď se mi hodila i do letošní výzvy.

19.03.2023 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Knížka mě bavila, nenásilná a vtipná. Co mi vadilo bylo velké množství více či méně "skrytých" reklam na různé výrobky a služby. S tím jsem se v takové míře ještě nesetkala a bylo to trochu až trapné. Filmové zpracování se mi také líbilo a tam kupodivu bylo těch "skrytých" reklam o poznání méně....

11.03.2023 3 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Knížku jsem četla 7 dní, každý den jeden rozhovor, abych vůbec vstřebala něco tak šokujícího. Nechápu, jak to může být tak dlouho tolerováno, vždyť představitelé světových zemí o tom musí vědět. Je vůbec možnost těm lidem pomoci, aniž by z toho nevypukla další válka? Nevěděla jsem o hladomoru a dalších hrůzách, co se tam dějí ještě v dnešní době. Je dobře , že taková knížka vyšla, aby se to lidé dozvěděli. Jinak kniha je psaná čtivě, stručně a velmi dobré jsou vysvětlivky ve spodní části strany. A graficky se mi také moc líbila.

25.02.2023 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Kniha mě bavila. Máme ji v knihovně tak dlouho a nikdy mě nenapadlo ji přečíst, až teď v rámci výzvy. Určitě si ještě od tohoto autora ráda něco přečtu a se Sherlockem Holmesem v hlavní roli!

03.02.2022 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Děj se ve druhém díle pěkně rozvinul a končí napínavě... opravdu se těším na další pokračování...

14.01.2022 4 z 5

Batoh, medvěd a osm kartonů vodky Batoh, medvěd a osm kartonů vodky Lev Golinkin

Pro mě určitě přínosná kniha. Velmi citlivě, ale místy i dost naturalisticky, líčí příběh emigrace pohledem hlavního hrdiny. Ani jsem netušila, jak velká národnostní skupina tam je, a jak moc jim jejich "původ", v pro ně rodné vlasti, "dávali sežrat". Doporučovala bych tedy přečíst každému.

04.04.2023 4 z 5

Italské prázdniny Italské prázdniny Jan Werich

Milá knížka s krásným stylem vyprávění pana Wericha. Moc povedené

01.09.2022 4 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Povedená kniha na kterou jsem narazila v rámci doporučení na knižní výzvu - komisař Dupin pije opravdu hodně kávy:-) Klasická detektivka a tato navíc obohacena o zajímavosti z Bretaňského poloostrova. Doporučuji a ráda si přečtu i další knihy v hlavní roli s tímto komisařem.

20.08.2022 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Přečteno v rámci výzvy. Od autorky jsem nic jiného nečetla. Příběh je romantický, smutný a čtivý. Autorce se docela povedlo popsat překážky, se kterými se musí takto postižený člověk setkávat dnes a denně. Já osobně jsem se tedy hodně vzila do situace hlavního hrdiny, který je kvadruplegik,ale přesto jsem do poslední stránky doufala v jiný konec...

11.02.2022 3 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Přečteno na druhý pokus... chytla a už se těším na další díly.

22.12.2021 4 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Kniha se líbila a je pěkně zpracovaná. Do děje byly zajímavě zapojeny pasáže z válečné mise. Hlavní hrdina měl od začátku až do konce moje sympatie.

25.07.2023 4 z 5

Pro laika celkem stručně a jasně napsané. Kniha nám krásně nastavuje zrcadlo, jak se situace stále vyvíjí a že je to vlastně pro lidstvo takový "nekonečný příběh ".

20.06.2023 4 z 5

Oidipús vladař Oidipús vladař Sofoklés

Moc pěkné dílo. Ten smutek a zoufalost Oidipa na konci knihy je opravdu k uzoufání, až z toho bolí srdce. Jsem ráda, že jsem tuto knihu díky čtenářské výzvě objevila.

28.03.2023 4 z 5