m.zirhut m.zirhut komentáře u knih

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

(audiokniha) I presto, ze jsem se trochu ztracel v postavach mnichu, tak se mi kniha docela libila. Dokonce se vlastne i tesim, az si ji nekdy poslechnu znovu a ani bych se nedivil, kdybych pote dal plny pocet.

23.10.2018 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

(audiokniha) Prvni setkani s autorem je trosku zklamanim. Poslech mě celkem bavil, ale zapletka mi prisla az moc vykonstruovana.

23.09.2018 3 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

(audiokniha) Knihu jsem nejdříve poslouchal v audiu a protože se mi moc líbila, tak jsem si říkal, že si jí dočtu jako normální knihu, které jinak čtu spíš výjimečně. Po pár kapitolách jsem to ale vzdal a opět jsem se rád k audiu vrátil.

Skvěle a hlavně uvěřitelně napsané postavy, jejich soužití, konflikty, ale i radosti z pohledu všech tří zúčastněných. Tohle mi prostě sedlo. Už se těším na další autorčinu knihu.

30.05.2024 5 z 5

Klubovna Naděje Klubovna Naděje Tomáš Paprštein

Jen méně takových Matějů a více takových všímavých paní učitelek Čížkových, chápajících babiček, věrných Jůlinek a odhodlaných Tomášů.

Oceňuji také, nedehonestující postoj vůči pedofilům. Na lidi s odlišnou sexuální orientací je často pohlíženo skrz prsty. Není určitě vůbec jednoduché se přijmout a udržet své pudy na uzdě. Mít snahu na sobě pracovat. Matěj bohužel patří mezi ty, kteří to nezvládli a negativně tak ovlivnil životy mnoha osob ve svém okolí.

09.03.2024 5 z 5

Jedna z vás Jedna z vás Luboš Panda (p)

Takové nenáročné počtení. Ale bavilo.

01.07.2023 4 z 5

(audiokniha) Docela mě to zklamalo. Většinu příběhů jsem neznal. Co ale nechápu, je, proč se mezi lidmi takové báchorky dál šíří. I když některé mohou mít možná reálný základ, který je už teď notně zpitvořený, tak nynější verze jsou tak nereálné, až se divím, že jim ještě někdo věří a šíří je dál.

28.05.2023 2 z 5

Je hlína k snědku? Je hlína k snědku? Jakuba Katalpa (p)

Po přečtení předchozích komentářů jsem se knihu také rozhodl přečíst. Bohužel pro mne osobně trochu smutné počtení.

21.05.2023 3 z 5

Kosprd a Telecí Kosprd a Telecí Eva Papoušková

Je to jedna z těch knih, u kterých se baví spíše dospělí. Řekl bych, že pro předškoláky je text i poměrně složitý. Četl jsem synům (4 a 6let). Čtyřletý se nechytal vůbec a šestiletému jsem musel pár věcí vysvětlovat. Navíc jsem si všiml, že některé vtípky, vůbec nezaregistroval. Nakonec prohlásil: "To bylo vlastně jenom o tom, že utekli." Styl se mi ale líbil a určitě od autorky půjčím i něco jiného.

Za mě tedy 5*, ale za syna jen 4*

02.02.2022 4 z 5

Vyvolávač deště Vyvolávač deště John Grisham

(audiokniha) Tak to byl můj šálek čaje. Sympatická hlavní postava, zajímavý osud, logika, intriky a trocha vztahů. K tomu skvěle načteno Otakarem Brouskem. Tolik různých variací hlasů jsem ještě v žádném předchozím poslechu neslyšel. Prostě paráda, ani se mi často nechtělo z auta, kde jsem audio poslouchal.

Na film se raději dívat nebudu, abych si nezkazil skvělí zážitek z knihy.

21.11.2020 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

(audiokniha) Docela jsem se na knihu těšil, ale nakonec mě poslech moc nebavil. Jediné co mě v podstatě zaujalo, byl samotný způsob a trénování řízeného opuštění svého vlastního těla.

06.11.2020 3 z 5

Lukášův dračí kamarád Lukášův dračí kamarád Patricia Schröder

Četl jsem dětem před spaním. Zaujala hlavně pětiletého syna kvůli tématu draků. Příběh má nápad, ale slohově mi kniha moc nesedla.

Co mě zaujalo je příprava pro společné čtení. Dětské pasáže bych ale spíš vložil do více napínavých míst. Každopádně tato střídavá forma učení mě zaujala, akorát bych pro ni asi raději zvolil jinou zajímavější a napínavější knihu.

12.06.2020 3 z 5

Babička Babička Božena Němcová

(audiokniha) Jediné co v poslechu upoutalo mou pozornost, byl osud Viktorky. Ostatní děj vůbec nevím, o čem byl :)

26.05.2020 2 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

(audiokniha) Kdyby nebylo poutavého začátku, tak knihu určitě nedoposlouchám.
Nezajímavý rozbor rodinné situace a vedlejší příběhy skoro u každé postavy. Občasné nelogické jednání Eriky. Neschopnost "vraha" někoho zabít, a nakonec béčkově prvoplánová rána andělíčkem – to už na mě bylo trochu moc. Škoda, pointa byla vlastně docela zajímavá.

13.02.2020 2 z 5

Strážce nádrže Strážce nádrže Zdeněk Svěrák

(audiokniha) Působí to na mě, že pan Svěrák vytáhl ze šuplete nápady, u kterých by rád, aby ještě spatřily světlo světa, a ty se snažil pospojovat do jedné knihy. Bohužel mi toto pospojení formou dopisů přišlo až moc nekonzistentní a takové uměle vytvořené.
Škoda, na knihu jsem se celkem těšil a některé příběhy byli i celkem nápadité, ale tahle forma mi prostě nesedla.

13.02.2020 3 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

(audiokniha) Pana Svěráka mám opravdu rád a asi o to větší pro mne byly tyto povídky zklamáním. Většina byla strašně nudných a přišlo mi, že závěrečné zvraty, se dost opakovaly. Povídky, které mě asi zaujaly nejvíce, byly Ruslan a Ludmila(zabouchlé klíče od auta) a Fotograf.

25.10.2019 3 z 5

Na mušce lovce Na mušce lovce Albrecht Wacker

(audiokniha - nedoposloucháno) Tak si řikám, že bych měl dát šanci každé knize. Ale jako člověk, který je přesvědčený pacifista, skutečně nedokážu ocenit autobiografický příběh o tom, jak se nějakému sniperovi daří zabíjet jiné lidi. A není pro mě ani podstatné, z jaké strany barikády střílel.

13.10.2019 2 z 5

Netahej vlka za ocas Netahej vlka za ocas Oldřiška Ciprová

Líbilo se mi, že mě kniha dovedla k tomu, si s holkama (6 a 8let) vůbec popovídat o příslovích. Děti sice podle knihy přísloví určitě plně nepochopily (v podstatě všechna přísloví jsem musel vždy dovysvětlit). Ale jinak nás četba i s dodatečným povídáním bavilo.

21.08.2019 4 z 5

5. Symposion - čte František Derfler ****
6. Doktor Havel po dvaceti letech - čte František Derfler ****
7. Ať ustoupí staří mrtví mladým mrtvým - čte Ladislav Lakomý ***
8. Eduard a Bůh - čte Antonín Přidal *****

Skvěle napsané povídky. Líbily se mi hlavně pěkně vymyšlené rozhovory, které na mě působily věrohodně. Navíc byly také často okořeněny o trefné pocity a vnímání, jak ze strany mužů, tak žen.

Nejsem žádný odborník na jazyk, ale u této knihy jsem si několikrát říkal, jakou pěknou češtinou je to napsáno. Prostě se mi kniha moc dobře poslouchala. Takže jsem si většinu povídek poslechl ještě jednou :)

26.06.2019 5 z 5

Lotta z Rošťácké uličky Lotta z Rošťácké uličky Astrid Lindgren

Rošťáctví Lotty(hlavně epizoda okolo roztřihaného svetru) holky 5 a 7 let opravdu bavilo.

20.06.2019 4 z 5

(audiokniha) Uz kdysi jsem sahl po knize, ale po precteni nekolika stranek jsem usoudil, ze tato kniha nebude patrit mezi ty, do kterych se clovek zacte po par strankach. Odlozil jsem ji tedy a vratil se k ni az jako k poslechu. Bohuzel jsem z poslechu mel stejny pocit jako z cetby, ale vydrzel jsem. Kdyz uz mi prislo, ze by melo byt nacase aby mne poslech chytil, zjistit jsem, ze uz jsem v zaveru knihy.
Jinak mam trochu za zle staremu Egyptu,ze davali tolik jmen od A: Amon, Aton, Achnaton, Amenhotep ... To bohuzel moje roztekana soustredenost mela problem zpracovat.
Presto si knihu zarazuji mezi ty, ktere bych si rad poslechl znovu.

23.10.2018 3 z 5