m_martina m_martina komentáře u knih

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Stejně jako pro moji oblíbenou uživatelku raty i pro mě byla tohle první kniha od pana spisovatele. A moc hezky se četla, byla napínavá a stránky jenom letěly. Doporučuji a hned jdu na další díl.

15.10.2022 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Mně se knihy této paní spisovatelky moc líbí, i když tohle je teprve moje druhá od ní. Jsou totiž vždy dobře napsané a čtivé. A s touto knihou jsem byla také spokojená. Doporučuji.

22.06.2022 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

A mně se líbil i tento další případ, přestože Eriku jsem si neoblíbila doteď. Ale člověk si zvykne a když odhlédnu od svých sympatií k ní, tak jsou to jinak hodně dobré knihy.

07.05.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knihu jsem si nutně musela přečíst, protože kam jsem přišla, všude se o ní mluvilo a psalo. Paní Mornštajnová umí psát a kniha se dobře čte. I nějaká ta slzička mi ukápla u toho smutného příběhu.

22.05.2020 5 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Nakonec jsem si s pokračováním této řady dala hodně na čas. Stále jsem si vybírala jiné knihy, a proto se na tento další případ dostalo až nyní, po několika letech od doby, kdy jsem v ruce držela první díl s Lottie Parkerovou. Kniha je hodně dobře napsaná, proto se mi četla lehce. Ale téma bylo pro mne těžké, téměř nestravitelné. Přesto bych na závěr chtěla ocenit autorčin čtivý styl, proto jí dávám plných pět hvězd.

17.04.2024 5 z 5

Němá dívka Němá dívka Hans Rosenfeldt (p)

Sebastiana si neoblíbím asi nikdy, ale knihy s ním jsou skvělé a tak dobře napsané, že si je nutně musím přečíst. A Němá dívka byl zase jeden z těch případů, které se mi líbily opravdu hodně. Brzy si tedy přečtu další díl.

11.02.2024 5 z 5

Má sestřenka Rachel Má sestřenka Rachel Daphne du Maurier

Paní spisovatelka si vybrala pro svoji knihu zajímavé téma a dobře ho i zpracovala. Příběh Filipa, Ambrože a Rachel se čte jedním dechem, je napínavý a končí tragicky. Hezky jsem si početla a protože jsem byla velice spokojená, hodnotím knihu pěti hvězdami.

08.02.2024 5 z 5

Letní záhady Letní záhady Agatha Christie

Letní záhady jsem si přečetla až na podzim, protože se kniha ke mně dřív nedostala. Proto jsem si ji nemohla vzít někam k vodě, ale četla jsem ji v křesle, pěkně zabalená do deky s velkým šálkem čaje vedle sebe. Několik povídek z této sbírky jsem znala, ale některé byly pro mne nové. Líbily se mi ale všechny a opravdu jsem si dobře početla, proto knize dávám pět hvězd.

11.11.2023 5 z 5

Zmrazené zlato Zmrazené zlato Rolf Börjlind

Řadu případů s Olivií a Tomem mám ráda a už jsem se dostala téměř na konec, protože tohle je u nás vydaná předposlední kniha. Odehrává se na horách i v zahraničí a k tomu je napínavá. Nemám tedy už co dodat a časem si samozřejmě přečtu také poslední díl.

21.10.2023 5 z 5

Jedinečný Jeeves Jedinečný Jeeves Pelham Grenville Wodehouse

Knihy s Jeevesem mám ráda a už jsem jich několik přečetla. Nezklamala mě ani tato. Samozřejmě je to humor anglický, který nemusí sednout každému, ale mně se líbí. Jako oddechovka kniha svůj účel splnila a já jsem se i pobavila.

07.10.2023 5 z 5

Ztracený svět Ztracený svět Arthur Conan Doyle

Jednou za čas vylovím knihu, kterou jsem před lety zakoupila pro syna a zatím jsem si ji nepřečetla. A tohle byl právě ten případ, přestože dobrodružné příběhy už cíleně nevyhledávám. Tato kniha se mi ale četla dobře a líbila se mi. Nemám tedy v podstatě co vytknout, proto dávám pět hvězd a doporučuji hlavně mládeži.

16.09.2023 5 z 5

Olomoucký bestiář Olomoucký bestiář Vlastimil Vondruška

Pan Vondruška píše hezké detektivky, které se krásně čtou. Líbila se mi také tato z Olomouce, Moravu mám moc ráda, protože jsem se tady narodila a stále zde žiji. Hodnotím tedy pěti hvězdami a doporučuji.

27.08.2023 5 z 5

Spáčův hrad Spáčův hrad Barbara Erskine

Docela slabé, jsem celkem zklamaná. Kniha se mi moc nelíbila, musela jsem se jí tak trochu prokousat, proto dnes jen tři hvězdy. Na víc tentokrát moje jinak oblíbená spisovatelka nedosáhla, bohužel.

15.08.2023 3 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Zvláštní kniha. Bohužel mi nesedla tolik, jak jsem očekávala. Kdyby byla reálnější, líbila by se mi určitě víc. Takhle jenom čtyři hvězdy za čtivost a další části už si odpustím.

01.08.2023 4 z 5

Bez viny Bez viny Charlotte Link

Určitě nejlepší případ z této řady. Napínavý a nedá se od něj odtrhnout. Tahle paní spisovatelka píše výborně a její knihy se dobře čtou. Za sebe doporučuji.

22.07.2023 5 z 5

Pasažéři Pasažéři John Marrs

Pan spisovatel píše výborně a mně se líbila i tato kniha, která tak trochu navazuje na Spřízněné duše. A protože to bylo opravdu skvělé čtení, dávám pět hvězd a doporučuji.

11.07.2023 5 z 5

Atlas: Otcův příběh Atlas: Otcův příběh Lucinda Riley

Nemohla jsem odolat a tuto knihu jsem si sehnala hned po jejím vydání. A líbila se mi stejně jako předchozí příběhy všech sedmi sester. Přestože tedy tuto knihu napsal syn a ne jeho slavná matka spisovatelka, řekla bych, že se svého úkolu zhostil se ctí a dobře. Dávám pět hvězd a doporučuji.

24.05.2023 5 z 5

Kubula a Kuba Kubikula Kubula a Kuba Kubikula Vladislav Vančura

Co bych měla napsat k této krásné knížce, co ještě nebylo napsáno? Snad jen to, že je to jedna z nejlepších knih pro děti. A že i moje vnučky, kterým jsem knihu již před několika lety předčítala, si ji zamilovaly.

22.02.2023 5 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Kniha se čte jedním dechem. Příběh zakázané lásky je zajímavý a tragický, jak se dá ostatně očekávat už od začátku. Výborné i náročné čtení, které ale určitě doporučuji.

23.01.2023 5 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

Pro mě zatím nejlepší případ s Riskem, kniha se nedá přestat číst. Je napínavá od začátku až do konce, který zůstal otevřený. Brutální pasáže jsem trochu přeskakovala, ale jinak kniha nemá chybu. Kdybych mohla, dám i víc hvězd, takhle tedy pouze pět.

04.01.2023 5 z 5