Lyra95 Lyra95 komentáře u knih

Tulák Tulák Peter Newman

Kniha mě příliš nezaujala. Příběh mi přišel takový nemastný, neslaný a možná až moc uspěchaný. Autor sice načrtnul zajímavý námět (němý bojovník ochraňující malé dítě), ale patřičně jej nevyužil. Realistické problémy, které se staráním o mimino souvisí by mohly navodit zajímavé situace obzvláště, když s něčím takovým nemá ochránce mnoho zkušeností. Nemám tím na mysli rozsáhlé popisy výměny plínek, ale přece jenom to autor udělal pro hlavní postavu až příliš jednoduché. Nehledě také na to, že tulák měl sakra kliku na dítě, které je většinu příběhu obzvláště tiché a spíš vzbuzuje dojem jakési věci, jež se jenom nosí a uchvacuje svou roztomilostí. Ke konci příběhu je to naštěstí o něco lepší. Světlou stránkou jsou dobře popsané akční scény a osobnosti postav jako třeba i osobnost obyčejné kozy, která nakonec ukradla show.
Druhý díl snad bude lepší :)

27.06.2017 3 z 5

Harry Trottel a ta jemná tenata Harry Trottel a ta jemná tenata Peter M. Jolin (p)

Už je to nějaká doba, co jsem knihu četla, ale vzpomínka na kuličkový deodorant mě vždy dostane :D Podle mě jde o vydařenou parodii.

27.06.2017 4 z 5