Luvy Luvy komentáře u knih

Zlato(v)lásky Zlato(v)lásky Blanka Hošková

Přistoupila jsem na to, že se jedná o odpočinkovou literaturu a dostalo se mi odpočinkové literatury, které mě neurazila.
Při čtení jsem si odpočinula, konec mě mile překvapil a uklidnil, ne všechno musí končit dramaticky.

30.03.2024 5 z 5

Každý krok je volba Každý krok je volba Věra Nováková

Brilantně napsané, plné hodnotných myšlenek. Jsem ráda, že jsem do hlavy, alespoň částečně, mohla prostřednictvím této knihy nahlédnout.

30.03.2024 5 z 5

Poutnice – Tři cesty do Santiaga Poutnice – Tři cesty do Santiaga Alena Ježková

Kniha mě bavila, popisy toho, kolik úsilí to stojí byly reálné a dokázala jsem je pochopit. Nejvíce se mi na celé knize líbily snové fotografie, které mají skvělou atmosféru, ostatně jako celá tato kniha. Děkuji.

24.03.2024 5 z 5

V sibiřských lesích V sibiřských lesích Sylvain Tesson

O samotě, o tichu, o přírodě. Moc pěkná kniha se kterou jsem strávila pár večeru zachumlaná v dece. Je to trochu motivační - ale neotravovala mě to. Doporučuju.

23.03.2024 5 z 5

Skladatelka voňavého prádla Skladatelka voňavého prádla Martina Formanová

Nechápu takto nízké hodnocení, pro mě ta kniha byla v mnohém zajímavá. Autorka nepoužívá žádbé kudrlinky ani v jazyce, vyprávění ani v nastavování obrazu o ní samotné.
My jsme koncoví zákazníci, dostaneme do ruky produkt a nevidíme fakt, jak moc muselo být těžké se takhle obnažit a přiznat vše, co většina lidí zavrhuje (nahlas, protože v tichosti dělají lidi horší věci než že baží po slávě).
Před paní autorkou smekám a děkuji za tuto knihu, která mi potvrdila, že Gott je vobejda.

20.03.2024

Umění a kýč Umění a kýč Gabriele Thuller

To je taková knížka dobrá k listování. Otevřete na straně 47, počtete si, zapolemizujete nad autorovy názory a jdete spát nebo číst román.
V knize nenajdete nic objevného, vždyť pojímání kýče se liší nejen napříč národy, kulturami, ale i rodinami... za mě jsou kýč takové to knihy, přesto je mám moc ráda.

20.03.2024 5 z 5

Ostrov Ostrov Bianca Bellová

Líbí se mi styl paní autorky, to, jak pracuje s náznaky, jakou umí nastolit atmosféru pomocí pár slov. Je to povětšinou tíživé, nejde o lehké čtení, takže asi chápu rozhořčení lidí zde, ale Bellovou je potřeba číst jinak. Nepíše kvůli příběhu, ale kvůli sdělení - zde je hlavní message lidskost a její pojímání.

20.03.2024 5 z 5

Škola české grotesky Škola české grotesky Josef Kroutvor

Kroutvourova tvorba je skvělá, tahle kniha patří k mým nejoblíbenějším. Citlivý jazyk poukazující na důležitost grotesky v životech zejména těch lidí, jimž se nedostává štěstí a krásy.

19.03.2024 5 z 5

Bouře na Labi Bouře na Labi Miriam Georg

Na me je to asi az prilis primitivni.

17.12.2023 3 z 5

Hra na spoustu bubínků Hra na spoustu bubínků Olga Tokarczuk

Jedny z nejlepsich povidek, ktere jsem kdy cetla.

17.12.2023 5 z 5

Dívka s perlou Dívka s perlou Ruth Seydewitz

Viděla jsem film, ale kniha mě absolutně nechytla.

20.11.2023 2 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Doporučil mi to kamarád, ale nadšení se nedostavilo. Myslím si, že by kniha mohla být daleko stručnější, mohla by obsahovat více příkladů ze života a tak. Ale ubírám jen jednu hvězdičku, protože nerada kritizuju, a to, že se nelíbí kniha mně, neznamená, že je špatná.

29.06.2022 4 z 5

Amedeo Modigliani: Kníže Montparnassu Amedeo Modigliani: Kníže Montparnassu Herbert R. Lottman

Není to bůhvíjaká zábava, ale informací je tam dost.

12.11.2021 5 z 5

Notes: Literární eseje a glosy Notes: Literární eseje a glosy Josef Kroutvor

Nejdřív mi uhranulo Poletování jednoho ptáčka a teď tohle. Krásné čtení.

12.11.2021 5 z 5