Lus2 Lus2 komentáře u knih

První První Kiera Cass

Tento díl byl opravdu nepopsatelný. Ještě teď nenacházím správná slova, jak bych příběh popsala.
Od začátku byly zvraty tak nenadálé, že otáčely příběh o 180 stupňů na opačnou stranu. Až do konce nebylo jasné, zdali se America stane Maxonovo ženou. Veselé i smutné situace mi zde připadaly podstatně silnější než v prvních dvou dílech. A konec mi opravdu vhnal slzy do očí - jak poslední kapitola, tak i epilog.
Myslím si, že příběh ve mne bude ještě dlouho doznívat. Jsem z této trilogie plná emocí a jsem moc ráda, že jsem si díly mohla přečíst ihned jeden po druhém, čekání na vydání dalšího dílu bych opravdu těžce nesla.

04.01.2016 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Ze začátku jsem si myslela, že budu vůbec ráda, že knížku dočtu.
Ale jakmile jsem se prokousala počátkem k výběru do Selekce, příběh začal mít ten pravý spád a příběh jsem hltala plnými doušky. Teď jsem dočetla a hned se pouštím do druhého dílu. Už se těším, jak to bude dál pokračovat :)

30.12.2015 5 z 5

Z lásky k vám Z lásky k vám Amanda Prowse

Knížku jsem spíše hltala, než jen tak četla... Nad příběhem jsem se ještě dlouho zamýšlela a přemýšlela o něm.
Příběh je opravdu hodně silný a jak z něj vyplývá, nikdy to, co navenek vypadá krásně, musí být krásné i uvnitř. Přetvářka udělá opravdu hodně a neměli bychom jí vždy věřit.
Je důležité si všímat i těch nejmenších detailů, které by mohly odhalit něco podobného... a tím člověku třeba i pomoci.

28.12.2015 5 z 5

Krycí jméno Verity Krycí jméno Verity Elizabeth Wein

Osobně se mi tato knížka moc líbila. Ze začátku to bylo trochu těžký se dostat do děje a pořádně pochopit jak a co je. Ale četla se mi dobře. Byla jsem napnutá, jak to celé skončí.
U druhé části jsem pak opravdu brečela, jak to bylo emotivní.
Stojí za to si přečíst, alespoň se dozvíme z jiného úhlu, jak to za II. sv. války bylo...

28.12.2015 5 z 5

Drahý pane Drahý pane Mary-Louise Parker

Kniha mě zaujala, že je psána jiným stylem než většina ostatních knih. Ze začátku jsem měla problém se začíst. Ale pak jsem se do celkového stylu psaní Mary-Luise dostala a kniha jako celek mi začala dávat smysl. Je to vlastně průřez autorčiným životem v nijak uhlazené verzi. Určitě to není kniha pro každého.
Občas mě zklamaly gramatické chyby v textu, sice nic moc hrozného, ale mě to prostě kolikrát dost praštilo do očí.

03.01.2017 3 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Tenhle styl příběhů prostě miluju!!! A nejraději bych to ještě aspoň třikrát podtrhla.
Kniha zaujme nejen obálkou, ale i mapou a rozdělením Jasnovidců. Co můžu moc pochválit je i slovníček, který napomůže orientaci v pojmech.
Ze začátku jsem se příběhem prokousávala, ale pak jsem se do příběhu tak ponořila, že jsem celou knížku zhltla během dvou večerů. Nemohla jsem přestat číst a když už jsem přestala, musela jsem neustále myslet na to, jak to asi bude dál pokračovat.
Opravdu mě zaujala propracovanost příběhu, veškerých postav, politického uspořádání jak SciLo tak i Prvního Šeolu. Fantazie mi při čtení jela opravdu na všechny obrátky, až mi to všechno připadalo reálné.
Ale kdo ví, co se v našem světě skrývá... Možná, že takovéhle světy, o kterých nemáme ani tušení, opravdu existují.
Jen stále nevím, zdali bych v takovémto světě chtěla žít...
Co mě doslova uťalo byl konec příběhu. To to skončilo tak otevřeně, že jsem ráda, že mám doma Vidořáda a začínám číst. Ale jestli taky skončí tak otevřeně jako Kostičas, tak teda nevím, jak vůbec přežiju čekání na další díl :-D To abych si to před třetím dílem přečetla znovu :-D

01.06.2016 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Hltala jsem slovo od slova a bylo velice těžké se od knížky odloučit. Mohla bych u ní prosedět celý den, jen abych jí dočetla co nejdříve. Příběh má neuvěřitelný spád, některé věci se dají předvídat, ale mnohé zápletky a nově vzniklé situace tak příběhem zamíchají, že je vše úplně jinak. Jsem opravdu zvědavá, jak vše skončí.
A přesně je zde vystiženo, jak se chovají lidé, kteří se dostanou k moci nad vším a mohou si dělat co chtějí... Buď budou ''kopat'' za blaho všech a nebo si budou ''hrabat'' na vlastním písečku. Uvidíme, která vlastnost nakonec zvítězí.

02.01.2016 5 z 5

Tato knížka se čte úplně sama. Během chvíle jsem přečetla tolik stránek, že jsem tomu ani sama nemohla uvěřit.
Příběh je zajímavý a donutí i sebe samu se nad některými věcmi zamyslet.
Určitě stojí za to si tuto knížku přečíst.

28.12.2015 4 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Vidořád nezklamal. Plynule navazuje na Kostičas. Spád děje je opravdu super, člověk se začte a těžko si dává přestávku, jelikož by knížku nejraději přečetl jedním dechem. Zvratů byla spousta a překvapení také. Nejvíc mě snad dostal konec... To bych opravdu nečekala. Už se nemůžu dočkat na další díl, jen nevím jestli to do léta vydržím :-)

03.01.2017 5 z 5

Okamžik všeho Okamžik všeho Shelly King

Knížka je pěkná. Jen škoda, že až teprve v druhé polovině to začne být víc napínavé a pak šup a je konec. Čekala bych konec trochu víc rozepsaný, určitě by to stálo za to :)

28.12.2015 4 z 5